Czy banki udzielają kredytów młodym Polakom bez umowy o pracę?

Czy banki udzielają kredytów młodym Polakom bez umowy o pracę?

Jeśli myślisz o zakupie własnego mieszkania, ale nie masz stabilnej pracy, musisz wziąć pod uwagę rodzaj umowy o pracę, jaką posiadasz. Najlepszym rodzajem umowy o pracę przy staraniu się o kredyt jest umowa na czas określony przy pełnym zatrudnieniu. Płacisz tylko miesięczną kwotę za mieszkanie i nie ponosisz żadnych innych kosztów.

Z tego artykułu dowiesz się:

Nie ma znaczenia, czy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, czy o umowę zadłużenia, w każdym przypadku podczas procedury kredytowej analitycy bankowi dokonują obliczeń w oparciu o określone wzory. Kwestia podejścia jest nieistotna, nie ma lepszego czy gorszego traktowania osób ubiegających się o kredyt. Umowa oddłużeniowa jest stosowana w przypadku niemożności spłaty zobowiązania przez dłużnika. O ile istnieje

Jakimi kryteriami kierują się banki przy udzielaniu kredytu mieszkaniowego?

Każdy bank oblicza zdolność kredytową w oparciu o indywidualną politykę kredytową. Zazwyczaj pokrywają się one w czynnikach, które są oceniane dla różnych banków, w tym w polityce indywidualnej, profilach osobowych, takich jak zatrudnienie, dochody, aktywa itp.

 • staż pracy – im dłuższy, tym lepiej;
 • dochody – im wyższe, tym lepiej;
 • forma zatrudnienia – umową o pracę na czas nieokreślony gwarantuje regularność i stabilność dochodów, co jest dobrze postrzegane przez kredytodawcę. Czy banki dają kredyt bez umowy o pracę? Tak, tylko szanse na jego otrzymanie są niego mniejsze;
 • posiadane zobowiązania – pod uwagę wzięte zostaną kredyty i pożyczki, suma limitów w koncie i na karcie kredytowej. Im mniej tego typu zobowiązań, tym lepiej;
 • historia kredytowa – bank sprawdzi, czy do tej pory regularnie spłacaliśmy swoje zobowiązania. Jeśli tak, zadziała to na naszą korzyść, w przeciwnym razie trzeba liczyć się z odrzuceniem wniosku o kredyt;
 • stan cywilny – łatwiej jest uzyskać kredyt parze, niż singlowi;
 • wykształcenie – im wyższe, tym lepiej;
 • status zawodowy – praca w dużej, dobrze prosperującej firmie zwiększy szanse na kredyt;
 • liczba osób na utrzymaniu –  im niższe są koszty utrzymania rodziny, tym bank chętniej przyzna kredyt;
 • miesięczne wydatki – im niższe, tym lepiej;
 • zadłużenie komornicze – długi przekreślają szanse na kredyt;
 • rodzaj i wartość kredytowanej nieruchomości oraz stan realizacji inwestycji – banki chętniej finansują gotowe mieszkania ze względu na mniejsze ryzyko z tym związane.

Jakie są różne formy zatrudnienia i kredytu? Jak postrzegają je banki?

Umowy tymczasowe są najbardziej popularne spośród wszystkich trzech rodzajów umów tymczasowych. Ważne jest, aby przed zawarciem umowy z jakąkolwiek firmą lub osobą fizyczną upewnić się, że znasz warunki umowy.

Istnieje wiele różnych metod stosowanych przez banki w celu określenia kwoty, jaką zapłacą za dochody, których nie zapłacą. Dla banków nie ma znaczenia, czy dochód jest uzyskiwany na podstawie umowy o pracę na czas określony czy nieokreślony; oba podlegają

Długość pracy przy pojedynczym kontrakcie również może mieć duże znaczenie. Minimalny okres pracy wynosi 6 miesięcy i musi odbywać się co 12 miesięcy.

Otrzymujemy pewnego rodzaju gwarancję, że dotychczasowy pracodawca będzie wypłacał nam wynagrodzenie na takich samych warunkach jak dotychczas, lub obietnicę, że nasze zatrudnienie będzie kontynuowane na nową umowę na warunkach zbliżonych do starej. Istnieje również szansa na otrzymanie propozycji pracy w firmie z wysoką pensją i dobrymi warunkami oraz na kontynuowanie pracy na tym samym stanowisku bez istotnych zmian w pracy i warunkach.

Wiele banków w Korei Południowej może zaakceptować mniej niż połowę rzeczywistego dochodu netto jako zdolność kredytową, ale zazwyczaj są skłonne zaakceptować połowę rzeczywistego dochodu netto dla kredytów.

Należy zweryfikować ostatnie zeznanie roczne składane w urzędzie skarbowym. Podstawą do tego jest to, że: Jeżeli umowa zlecenia rozpoczęła się już na początku roku i trwała tylko przez określony czas, to zeznanie nie dotyczy tej części. Jeśli więc umowa zlecenia trwała tylko cztery miesiące, to dotyczyłaby tylko czterech miesięcy, podczas gdy deklaracja z poprzedniego roku wchodziłaby za 12 miesięcy.

Czy masz słabą historię kredytową i chcesz ją poprawić.

Czy można zaciągnąć kredyt hipoteczny bez podpisania umowy?

Będziesz musiał złożyć wniosek o kredyt hipoteczny oraz dokument tożsamości ze zdjęciem. Dodatkowo będziesz musiał dostarczyć dokumenty niezbędne do weryfikacji Twojej zdolności kredytowej w zależności od źródła dochodu.

Ubieganie się o kredyt hipoteczny nie jest wcale trudniejsze, jeśli nie łatwiejsze, niż się na początku wydaje. Wystarczy skompletować wszystkie niezbędne dokumenty i złożyć je wraz z wnioskiem kredytowym. A: Jestem prawie pewien, że nie masz parafek

Aby uniknąć niedogodności, należy zapoznać się z dokumentami wymaganymi przez bank i być przygotowanym na ich dostarczenie.

Kredyty hipoteczne i umowy zlecenia w praktyce.

Czy podjąłeś jakąś umowę zlecenie? Dokumenty, które musisz dostarczyć do banku to:

 • zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach lub oświadczenie o wysokości kosztów z umowy cywilnoprawnej,
 • wyciąg z rachunku bankowego,
 • umowy potwierdzające wykonanie zlecenia,
 • PIT 37 (za poprzedni rok lub dwa poprzednie lata w zależności od banku) wraz z potwierdzeniem przyjęcia przez Urząd Skarbowy.

Czy posiadasz te dokumenty? Umowa o pożyczkę z mandatem jest w zasięgu Twojej ręki.

kredyty bez umowy o pracęCzy mogę otrzymać kredyt hipoteczny mając umowę o pracę?

Do uzyskania dotacji bankowej wymagany jest szereg dokumentów, wystarczy przedstawić oficjalną umowę (lub dokument bankowy) potwierdzającą wykonanie prac oraz odpowiednie dokumenty finansowe.

Jest możliwe, aby uniknąć odmowy udzielenia kredytu lub wniosku bankowego. Jeśli chcesz to zrobić, musisz uważać na swoją przyszłość finansową. Nie ma gwarancji, że w przyszłości nadal będziesz pracować. Być może uda Ci się uzyskać linię pracy w innym banku lub instytucji. Pierwszym krokiem jest skupienie się na zdobyciu pracy, która została wykonana na długo przed Twoim

Bank będzie patrzył na to, jak długo dana osoba pracowała w ich banku i da im więcej kredytów w oparciu o te dłuższe okresy zatrudnienia. Im dłużej ktoś był zatrudniony, tym lepiej.

Przedkładając zaświadczenie potwierdzające, że jesteś zatrudniony, otrzymujesz wynagrodzenie i co miesiąc płacisz rachunki, Twój wniosek o kartę kredytową nie powinien zostać odrzucony, ponieważ masz umowę o pracę na tym samym poziomie co nowa karta kredytowa, która zostanie dołączona do nowej karty kredytowej, gdy będziesz się o nią ubiegał.

Czy można udzielić kredytu hipotecznego bez umowy na czas nieokreślony na obsługę tego kredytu?

Ubiegając się o kredyt hipoteczny bez umowy na czas nieokreślony, należy posiadać następujące dokumenty:

 • zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach,
 • zaświadczenie z ZUS o wysokości podstawy, od której odprowadzane są składki (za ostatnie 3, 6 lub 12 miesięcy w zależności od banku) lub druki RMUA za analogiczny okres, jeśli wynagrodzenie wypłacane jest w gotówce.
 • wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający wpływ wynagrodzenia,
 • świadectwo pracy (do potwierdzenia stażu pracy lub ciągłości zatrudnienia),
 • PIT 37 (za poprzedni rok lub dwa poprzednie lata w zależności od banku) wraz z potwierdzeniem przyjęcia przez Urząd Skarbowy,
 • promesa od pracodawcy o możliwości przedłużenia umowy po wygaśnięciu aktualnie obowiązującej.

Co powinna zrobić mała firma, gdy ma problemy z pracą bez kontraktu lub gdy jej zdolność kredytowa stoi pod znakiem zapytania?

Nie ma żadnych ograniczeń dla osoby posiadającej zdolność kredytową w ubieganiu się o pożyczkę. Osoba posiadająca zdolność kredytową może otrzymać pożyczkę bez żadnych problemów.

Nie da się ukryć, że najlepsi kredytobiorcy mają zazwyczaj wysoki potencjał zarobkowy. Jednak w wielu bankach w Polsce muszą one brać pod uwagę ryzyko, jakie ponosi klient z przymrużeniem oka i udzielać kredytu mimo wyniku, aby nie zbankrutować.

Rozsądnie będzie ubiegać się o pożyczkę, tylko wtedy, gdy jest się pewnym, że jej uzyskanie jest prawdopodobne, a nie wtedy, gdy byłoby to błędem. Najlepszy czas jest wtedy, gdy kontrakt, nad którym pracujesz, jest na długi okres. Istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania kredytu i duża liczba zrealizowanych umów cywilnoprawnych w porównaniu do innych.

Gdzie mogę uzyskać kredyt mieszkaniowy, jeśli nie mam umowy o pracę?

Ogólnie rzecz biorąc, banki są przyjaźnie nastawione do klientów bankowych zarówno zatrudnionych na umowę cywilnoprawną, jak i na umowę kodeksową. Oczywiście ich stosunek do kredytobiorców zatrudnionych na umowę zlecenie różni się od stosunku do tych zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej na czas określony.

Gdzie możemy pożyczyć pieniądze bez umowy o pracę? Pozytywną decyzję kredytową uzyskasz w takich bankach jak:

 • Getin Bank,
 • PKO BP,
 • Santander Consumer Bank,
 • Bank Citi Handlowy,
 • Bank Millennium,
 • BOŚ Bank.

W większości przypadków nie można uzyskać pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Bank pożyczy ci pieniądze tylko wtedy, gdy masz pracę z co najmniej 6-miesięcznym stażem, który nie jest krótszy niż pół roku. Credit Agricole, który jest dużym bankiem, pożyczy pieniądze tylko wtedy, gdy okres kredytowania jest krótszy niż twój miesięczny dochód.

kredyty bez umowy o pracęO czym powinieneś pomyśleć, jeśli starasz się o kredyt hipoteczny nie będąc zatrudnionym?

Kredyt hipoteczny bez bycia stałym pracownikiem firmy z umową na czas nieokreślony jest osiągalny. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach.

Najlepszym momentem na złożenie wniosku o kredyt na dwa lata jest czas, kiedy nie jest on potrzebny lub jest spłacany. Przed złożeniem wniosku o kredyt warto umówić się na spotkanie z ekspertem kredytowym, aby mieć pewność, że nie będzie z nim żadnych problemów. Ekspert pomoże Ci poprawić swoją wiarygodność do czasu, kiedy będziesz chciał ubiegać się o kredyt długoterminowy.

Upewnij się, że wszystkie rachunki płatnicze, które posiadasz, są prawidłowo skonfigurowane. Nie powinno być trudno udowodnić jakiemukolwiek bankowi lub zleceniodawcy, że płatność została dokonana ręcznie. Staraj się jednak rozliczać ze swoimi zleceniodawcami regularnie, a nie co trzy miesiące.

Jeśli masz wolny czas, pomyśl o uzyskaniu dodatkowych zarobków, zwłaszcza jeśli masz fundusz awaryjny lub zainwestowane pieniądze. Pożyczkodawca spojrzy na Ciebie przychylnym okiem, jeśli będziesz miał wiele źródeł dochodu.

Wkład własny do kredytu hipotecznego można wnieść na trzy sposoby, tj. wkład własny; wkład matki; wkład własny matki. Wysokość kredytu zależy od wysokości wkładu własnego, a także od wysokości wkładu kredytodawcy hipotecznego, który w Twoim przypadku powinien być bardzo duży. Niemniej jednak lepiej jest, jeśli zadeklarujesz jak najwyższy wkład własny przy ryzyku otrzymania pożyczki. W ten sposób, gdy otrzymasz pismo z zobowiązaniem kredytowym.

Scroll to Top