Kredyt gotówkowy
Kwota kredytu gotówkowego online do 200 000 zł
Okres kredytowania kredytu gotówkowego online do 120 miesięcy
Oprocentowanie już od 9,91%
Wstępna decyzja o kredycie on-line już w 5 minut
Minimum formalności
Zapytaj doradcę online o najlepszy kredyt
Kredyt gotówkowy – jak otrzymać najkorzystniejsze warunki?
Jeżeli trafiłeś do tego miejsca drogi czytelniku to z pewnością interesuje Cię temat kredytu gotówkowego i warunki, na jakich można go otrzymać. W poniższym poradniku znajdziesz szereg przydatnych informacji, które pomogą Cię w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie czy koniecznie taki kredytów gotówkowy musisz zaciągać a jeśli tak to jak otrzymać optymalną ofertę i na jakie rzeczy w umowie zwracać szczególną uwagę.
W niniejszym artykule znajdziesz rozwiązanie takich kwestii jak:
– na jaką kwotę możesz się zadłużyć i czy jest to absolutnie konieczne?
– co jest wyznacznikiem dobrego kredytu gotówkowego?
– czego potrzebujesz, aby dostać kredyt gotówkowy?
Kredyt gotówkowy – na co przeznaczysz otrzymane pieniądze?
W pierwszej kolejności warto powiedzieć, czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy od swojej strony teoretycznej.
Najprościej rzecz ujmując wszystkie kredyty możemy podzielić na dwie podstawowe grupy tj. inwestycyjne i konsumpcyjne.
Kredyty inwestycyjne jak sama nazwa wskazuje zaciągane są z myślą o przeprowadzeniu lub sfinansowaniu określonych inwestycji. Spodziewany zysk z tego przedsięwzięcia ma pokryć w zamyśle raty kredytu z jednej strony a z drugiej przynieść dodatkowy zarobek. Tego typu produkt finansowy jest skierowany w szczególności do osób prowadzących działalność gospodarczą.
Kredyt konsumpcyjny jest natomiast pozyskiwany w celu opłacenia bieżących wydatków a niejednokrotnie „motorem”, który pcha klientów do jego zaciągnięcia jest chęć skorzystania z określonego dobra materialnego a przeszkodą jest brak wystarczających środków własnych w postaci oszczędności. Klasycznym przykładem kredytu konsumpcyjnego jest właśnie kredyt gotówkowy. Z jego pomocą możemy dokonać remontu naszej łazienki, wyjechać na wymarzone wakacje czy kupić nowy telewizor. Wskazane wydatki można śmiało powiedzieć, że nie przyniosą nam w przyszłości określonych profitów, ale z drugiej strony bez wątpienia zwiększą komfort naszego życia.
Nie ma oczywiście nic za darmo i możemy sparafrazować w tym miejscu słowa znanej piosenki „.. za wszystko przyjdzie nam zapłacić”. Kredyt gotówkowy to przede wszystkim suma netto pieniędzy, jaką musimy oddać w przyszłości, odsetki, koszty około kredytowe i niekiedy dodatkowa kwota ubezpieczenia. Powstaje wobec tego pytanie, jaki jest sens zaciągania tego typu zobowiązania skoro z jednej strony jest to kosztowne przedsięwzięcie a z drugiej nie przynosi, co do zasady żadnych zysków w przyszłości jak ma to miejsce choćby w przypadku kredytu inwestycyjnego?
Wzmożony popyt na kredyt gotówkowy w naszym kraju pokazuje jednak, że dla wielu konsumentów taki sens jak najbardziej istnieje. Możemy to zobrazować na dwóch prostych przykładach.
kredyt gotówkowy
Przykład I
Kończy się rok szkolny i zbliżają się wakacje. Mając dziecko w wieku szkolnym chcielibyśmy mu zapewnić należny wypoczynek. Zapłacić za kolonię, obóz językowy lub wyjazd w inne ciekawe miejsce. Gdybyśmy chcieli pokryć wydatek tego typu z własnych oszczędności musielibyśmy o tym pomyśleć stosunkowo wcześniej a nie w każdym przypadku jest to możliwe. Kredyt gotówkowy jest w tym wypadku wyjściem optymalnym. Z jednej strony kwota, na jaką się zadłużamy nie jest duża a w związku z tym raty też powinny być przystępne a z drugiej mniejszą kwotą rzędu kilku tysięcy złotych zawsze łatwiej uzyskać niż np. kredyt konsolidacyjny gdzie sumy zaczynają się na kilkudziesięciu a kończą na kilkuset tysiącach złotych. Nasza pociecha jest szczęśliwa, bo ma wakacje poza domem a my spokojnie możemy spłacić zaciągnięte zobowiązanie.
Przykład II
Mieszkamy w bloku, który pamięta jeszcze czasy pierwszych sekretarzy. Przypadłością tego mieszkalnictwa jest z biegiem lat konieczność wykonywania coraz częstszych remontów i konserwacji instalacji wodnych, kanalizacyjnych, gazowych. Jeśli dodatkowo dokonaliśmy wykupu naszego lokalu to koszty tego typu działań obciążają nas w jeszcze większym stopniu. Przykładem niech będzie łazienka w mieszkaniu typowego emeryta, która wymaga koniecznego remontu. Ze skromnej emerytury bardzo ciężko odłożyć na taki wydatek a z drugiej strony posiadając stały dochód w postaci świadczenia emerytalnego bez problemów powinniśmy otrzymać kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach.
Do podanych wyżej przykładów warto jeszcze wspomnieć, że choć ze swojego charakteru kredyty te mają charakter konsumpcyjny to pod kilkoma względami zahaczają o względy inwestycyjne (być może nie dostrzegalne na pierwszy rzut oka, ale jednak). Wysyłając dziecko na kurs językowy na dobrą sprawę inwestujemy w jego rozwój, lepsze oceny w szkole a być może bardziej popłatną pracę w przyszłości. Przeprowadzając remont łazienki z drugiej strony możemy odkryć wadliwe instalacje wodne, które grożą zalaniem sąsiada a dla nas wiążą się z niepotrzebnymi tak naprawdę kosztami.
Kredyt gotówkowy – kiedy powiedzieć sobie NIE ?
Generalnie każdy powinien ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Czasami jednak trudno w natłoku informacji podjąć rozważną i przemyślaną decyzję. Według specjalistów branży finansów i bankowości kredyt gotówkowy nie jest właściwym posunięciem w takich przypadkach jak:
– Brak stabilnego dochodu. Sytuacja, w której jesteśmy zatrudnieni na umowie zleceniu, umowie o dzieło lub nasza umowa o pracę jest na krótki okres. Nie posiadając pewnego dochodu spłata rat kredytu gotówkowego może stanowić dla nas poważny problem.
– Posiadanie innych zobowiązań. Jeżeli mamy już zaciągnięte kredyty lub pożyczki to powinniśmy z kalkulatorem w ręku i białą kartką przeliczyć sumę naszych miesięcznych zobowiązań i możliwość zaciągnięcia dodatkowego. Okazuje się, że nie dla każdego klienta jest to tak oczywiste. Doradcy kredytowi potwierdzają, bowiem, że nie rzadko trafiają osoby w bardzo trudnej sytuacji finansowej, których raty kredytów przewyższają nawet wysokość miesięcznego dochodu (praktyka rynkowa pokazuje, że jest to możliwe)
– Cel ma charakter wątpliwy. W realiach dzisiejszego rynku mamy do czynienia z „galopującym” konsumpcjonizmem. Z każdej strony można powiedzieć, że jesteśmy zalewani reklamami, które starają się nam wmówić, że dzięki zakupowi tego lub innego dobra materialnego nasze życie stanie się lepsze a my będziemy szczęśliwi. Oczywiście są to tylko sprytne sztuczki specjalistów od reklamy i marketingu. Np. czy koniecznie musimy kupować smartfona znanej marki zaraz po premierze i brać na to kredyt gotówkowy (zakup na raty jest, bowiem tak naprawdę typowym kredytem gotówkowym). Zastanówmy się dobrze przed podjęciem decyzji.
Jeśli kredyt gotówkowy to, w jakiej wysokości?
Postawione pytanie po raz kolejny zdaje się banalnie proste, ale jak się okazuje w rzeczywistości nie musi takim być. Wydaje się, bowiem, że suma kredytu, jaką otrzymujemy na rękę powinna w całości pokryć nasze potrzeby, czyli koszt zakupu jakiegoś dobra konsumpcyjnego lub usługi. Spójrzmy jednak na to trochę z innej perspektywy.
1. Wolne środki finansowe. Zastanówmy się przypadkiem czy gdzieś nie mamy odłożonej sumy na tzw. czarną godzinę. Częściowe finansowanie naszej potrzeby zgromadzonymi oszczędnościami bez wątpienia zmniejszy sumę potrzebnego kredytu gotówkowego a co za tym idzie koszty jego przyszłej obsługi.
2. Zdolność kredytowa. Niepokojącym zjawiskiem jest to, że klienci, którzy posiadają określoną zdolność kredytową zadłużają się „pod kurek”, czyli w maksymalnej wysokość, na jaką pozwala zdolność (czasami bez wyraźnej potrzeby). Osoby pracujące w banku nie rzadko są świadkami dialogu:
– W jakiej wysokości potrzebuje Pan/Pani zaciągnąć kredyt gotówkowy?
– A w ile mogę u Państwa dostać?
Zadłużania się „ponad stan” (nawet, jeśli mamy taką możliwość) nie jest wskazane i to z kilku względów. To, że w chwili obecnej nasza sytuacja finansowa pozwala nam spłacać wyższy kredyt nie znaczy, że w przyszłości będzie równie dobra. Warto to brać pod rozwagę, gdy decydujemy się już podpisać umowę kredytową.
3. Rozwiązania alternatywne. Czasami zamiast kredytu gotówkowego możemy znaleźć inne źródła finansowania. Np. pracownicze pożyczki (osoby określonych zawodów mogą zaciągać tego typu pożyczki, które nie są w ogóle oprocentowane albo odsetki są ustalane na minimalnym poziomie) lub zapożyczenie się u rodziny lub znajomych (w tym wypadku warunki bywają jeszcze lepsze, bo oddajemy przeważnie tylko tyle ile pożyczyliśmy).
Kredyt gotówkowy – rata i czas trwania umowy
Znając kwotę kredytu, jaką chcemy pozyskać możemy przystąpić do kolejnego punktu w naszych rozważaniach, jest to czas, na jaki zawarta będzie nasza umowa. Od tego zależeć będzie między innymi wysokość płaconej raty i całkowity koszt zaciągniętego kredytu. Kredyt na krótki okres czasu oznacza dla nas wyższą ratę, ale mniejszy koszt całkowity i analogicznie umowa podpisana na dłuższy okres to z kolei niższa rata, ale wyższy koszt całkowity.
Realnie oceń swoje możliwości finansowe i pod tym kątem ustal długość trwania umowy kredytu gotówkowego. Odpowiedz sobie sam na pytanie ile jesteś w stanie zaoszczędzić pieniędzy, aby przeznaczyć je na spłatę comiesięcznej raty. Jeśli Twoim maksimum jest suma np. 400 zł to pod żadnym pozorem nie zgadzaj się na wyższą (nie licz na to, że Twoja sytuacja finansowa w przyszłości będzie lepsza, musisz mieć całkowitą pewność, iż obsługa zadłużenia będzie wykonalna). Miej świadomość, że niezapłacenie raty kredytu generuje dodatkowe koszty i powoduje inne problemy (np. od strony formalnej brak płatności już trzech rat jest podstawą do wypowiedzenia umowy kredytu gotówkowego przez bank a co za tym idzie postawienia całej kwoty w stan natychmiastowej wymagalności – oznacza to, że musisz oddać całą sumę zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami i innymi kosztami, bowiem w innym przypadku sprawa trafi do sądu a następnie do komornika).
kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy – rata równa i malejąca
W szeregu ofert bankowych masz możliwość dokonania wyboru również pod tym kątem.
Rata równa oznacza, że przez cały okres trwania umowy kredytowej Twoja rata będzie na tym samym niezmiennym poziomie (suma spłacanego kapitału i odsetek w każdym miesiącu jest taka sama).
Rata malejąca powoduje, iż spłata zadłużenia następuje w ratach kapitało- odsetkowych, które są każdego miesiąca coraz niższe. Ciekawostką jest to, że w naszym kraju jest to mało popularna opcja ze względu na fakt, iż w początkowym okresie spłaty klient jest obciążany sumarycznie wyższą ratą niż w przypadku zaciągnięcia kredytu z ratami stałymi.
Kredyt gotówkowy w banku a może pożyczka pozabankowa?
W naszej ocenie o wiele korzystniejszym sposobem finansowania jest kredyt gotówkowy zaciągany w banku a na pewno tańszym. Nawet z własnej ciekawości możemy porównać typowe oferty bankowe i podmiotów pozabankowych.
Przykład-
Kredyt gotówkowy w banku X- pożyczamy 5.000 zł na okres 36 miesięcy. Całkowita kwota do zwrotu wyniesie około 5.800 zł. (oprocentowanie na poziomie 10 %, RRSO – 10,47%)
Pożyczka pozabankowa w przedsiębiorstwie Y- pożyczamy 5.000 zł na okres również 36 miesięcy. Całkowita kwota, którą musimy zwrócić to aż 11.500 zł (oprocentowanie na poziomie 9,8%, RRSO -89,93 %)
Jednoznacznie widać w tym przypadku jak drogie mogą być pożyczki pozabankowe. Na plus możemy im zapisać jednak to, że są dostępne dla osób o mniejszej zdolności kredytowej a formalności przy ich otrzymywaniu są ograniczane do niezbędnego minimum, przez co skraca się czas otrzymania środków finansowych.
Kredyt gotówkowy – szczegóły, na które uwagę zwracać musisz.
Jest to niejako kontynuacja powyższego wątku. Zaciągnięcie każdego kredytu (czy też pożyczki pozabankowej) łączy się nieodzownie z konkretnymi kosztami, które będziemy zobowiązani pokryć. W tej części przyjrzymy się im nieco bliżej.
Na koszty naszego kredytu składa się:
Oprocentowanie nominalne- w kontekście kredytu gotówkowego jest to zazwyczaj stała stopa oprocentowania. Znaczy to, że harmonogram spłaty i oprocentowanie w czasie trwania umowy kredytowej nie zmienia się. Niekiedy (przeważnie tyczy się to kredytów hipotecznych zaciąganych na wiele lat) może to być stopa zmienna WIBOR + marża. Oznacza to sytuację, w której harmonogram spłaty i samo oprocentowanie kredytu może ulec zmianie w trakcie trwania umowy. Ewentualne zmiany będą odbiciem zmian stóp procentowych w gospodarce kraju. Wysokość oprocentowania przedstawiana jest, co do zasady w skali roku.
Prowizja- jest to opłata o charakterze przygotowawczym. Pobierana w związku z udzieleniem/przyznaniem lub przygotowaniem kredytu (nazewnictwo stosowane przez banki jest w tym względzie zróżnicowane). Wysokość prowizji jest wyrażana procentowo w stosunku do ogólnej sumy otrzymywanego kredytu. Jej uiszczenie może się odbyć dwojako. W pierwszej opcji kwota prowizji powiększa naszą pierwszą ratę a drugim przypadku jej spłata rozłożona zostaje na cały okres trwania umowy kredytowej (należy zauważyć, że w tym przypadku zwiększa się ogólna kwota naszego zadłużenia). Jeżeli mamy środki na pokrycie prowizji w pierwszej racie to powinniśmy z tego skorzystać. Aktualnie wysokość prowizji przykładowych kredytów gotówkowych kształtuje się na poziomie od 0 do nawet 8,9%. Decydując się na ofertę z prowizją 0% sprawdźmy czy przypadkiem koszty kredytu nie zostały przerzucone na inne jego elementy.
Ubezpieczenie- stosowane przez coraz większą grupę banków, które minimalizując ryzyko związane z udzieleniem kredytu gotówkowego nakładają na kredytobiorców dodatkowe koszty związane z wykupem ubezpieczenia na życie. Jeżeli bowiem stanie się tak, że ulegniemy trwałemu kalectwu, będziemy trwale niezdolni do pracy lub umrzemy to bank, choć w pewnym stopniu odzyska przekazane pieniądze. Niektóre oferty przewidują rezygnację z ubezpieczenia, (choć wtedy bank może nam podwyższyć inne koszty lub żądać ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia np. osoby poręczyciela). Czasami możemy również zrezygnować z umowy ubezpieczenia proponowanej przez bank i przedstawić ubezpieczenie wykupione przez nas indywidualnie (istnieje pewnie prawdopodobieństwo zaoszczędzenia na tej operacji). Podpisując umowę kredytu zwróćmy również ile czasu trwa ubezpieczenia kredytu (nie zawsze pokrywa się z czasem kredytowania).
Kredyt gotówkowy – koszty inne
Oprócz przytoczonych wyżej kosztów kredyt gotówkowy może być obciążony dodatkowymi narzutami, które choć nie są już tak znaczące, ale dodatkowo mogą obciążyć nasz portfel. Żeby poznać je wszystkie dobrym pomysłem (jeszcze przed zaciągnięciem kredytu) przeczytanie a przynajmniej przeglądnięcie umowy, którą mamy podpisać. Uchroni nas to w przeszłości przed przykrymi niespodziankami.
Opłata przygotowawcza – co do zasady koszty te powinny być zawarte już w sumie prowizji jednak bardzo często banki stosują dodatkowe opłaty, które tłumaczone są faktem, że nie każdy przygotowany wniosek kredytowy kończy się wydaniem pozytywnej decyzji analityka a w związku z tym konieczna jest pewnego rodzaju „rekompensata” za poświęconą pracę doradcy w przypadku wniosków, które nie zakończyły się powodzeniem.
Aneks, wakacje kredytowe – czasami kredytobiorca przeżywa gorszy okres w swoim życiu pod kątem finansowym i nie może albo w ogóle płacić zatwierdzonych rat kredytu lub może spłacać, ale w niższej wysokości. W takich okolicznościach koniecznym staje się zastosowanie tzw. wakacji kredytowych (zawieszenie płatności rat, zwykle maksymalnie trzech) i zmiana pierwotnej umowy (podpisanie aneksu). Koszty takiej operacji to przeważnie kilkadziesiąt złotych.
Spłata po terminie, windykacja, – jeżeli spóźnimy się z płatnością naszej raty i koniecznym będzie prowadzenie bank działań windykacyjnych (wysyłanie monitów/ponagleń/wezwań do zapłaty, wizytacje windykacji terenowej) zostają naturalnie doliczone dodatkowe koszty.
Spłata kredytu przed terminem– z kolei w tym przypadku mamy sytuację odwrotną niż w punkcie poprzednim. Nasza sytuacja jest na tyle dobra, że możemy spłacić kredyt w całości jeszcze przed zakończeniem umowy. W takim wypadku bank może, (choć nie musi) naliczyć opłatę za przedterminową spłatę. Jest to związane z tym, że podpisując z nami umowę kredytu gotówkowego liczył na określoną stopę zwrotu (zysk z odsetek). Spłacając przed terminem niejako pozbawiamy go tego profitu. Od strony formalnej wg. Ustawy o kredycie konsumenckim opłata związana z przedterminową spłatą może wynieść maksymalnie 1% (umowa jest dłuższa niż jeden rok) lub 0,5 % (umowa krótsza niż rok) wartości zwracanej kwoty.
Produkty dodatkowe- zaciągając kredyt gotówkowy niejednokrotnie jesteśmy „uszczęśliwiani” dodatkowymi produktami finansowymi w postaci rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych (ROR) i dołączonymi do nich kartami debetowymi. Koszt ich obsługi to przeważnie od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie, (choć przy spełnieniu określonych warunków np. comiesięczne wpływ na konto, aktywne korzystanie z karty – możemy być od takich opłat zwolnieni).
Ubezpieczenie i kredyt samochodowy- niekiedy zaciągając kredyt na zakup auta otrzymujemy dodatkowo ubezpieczenie OC/AC. Co do zasady jest to koszt kredytu, ale zważywszy na fakt, że tego typu ubezpieczenie jest obowiązkowe (przynajmniej OC) możemy je traktować odrębnie.
kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy – całkowity koszt i RRSO
Jak zatem łatwo możemy zauważyć zaciągając kredyt jesteśmy obciążani szeregiem opłat, należności, ubezpieczeń i wszelkiego rodzaju innych kosztów. Wybranie najkorzystniejszej propozycji nie jest zadaniem prostym. Nie możemy się sugerować tylko i wyłącznie przekazem marketingowym np. reklama kredytu, która cały czas podkreśla zerową prowizję. Wszak może się zdarzyć tak, że inne koszty są na mniej konkurencyjnym poziomie niż oferty w innych bankach. Natomiast od nadmiaru propozycji bez wątpienia może się pojawić mętlik w głowie mniej doświadczonego kredytobiorcy. Istnieją jednak dwa kluczowe wskaźniki, które są wyznacznikiem atrakcyjności danego kredytu gotówkowego. Całkowity koszt kredytu (określa sumę kosztów, jakie będziemy musieli ponieść w całym okresie trwania naszej umowy) i RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Dzięki nim jesteśmy w stanie obiektywnie porównać obowiązujące na rynku oferty.
Jeśli choć raz widziałeś w telewizji lub Internecie reklamę kredytu gotówkowego to być może zwróciłeś uwagę na tekst u dołu reklamy sporządzony drobnym druczkiem. To właśnie tam znajdują się informacje, które nas interesują, czyli całkowity koszt kredytu i wysokość RRSO. Jeżeli już zdecydujemy się zaciągnąć kredyt to obowiązkowo powinniśmy się z nimi zapoznać jeszcze przed podpisaniem umowy. Jest o tyle istotne, że sposób ich wyliczenia określony jest przepisami ustawy. Sprawia to, że ich wiarygodność jest wysoka (oczywiście i ta metoda jest obarczona marginesem błędu z uwagi na kreatywność instytucji finansowych, które dodając produkty dodatkowe starają się naginać wymogi ustawowe).
Kredyt gotówkowy – inne parametry
Szybkość decyzji i wypłata pieniędzy
W walce o klienta banki coraz częściej sposobem działania upodabniają się do instytucji pozabankowych. Zadłużając się, bowiem na stosunkowo małe kwoty możemy liczyć na to, że decyzji analityka jest podejmowana bardzo szybko a pieniądze na naszym rachunku bankowym mogą się znaleźć już w czasie 24 h od podpisania umowy np. jeden z banków proponuje swoim stałym klientom kredyt w wysokości dwudziestu tysięcy złotych jedynie na samo oświadczenie. Kwoty większe oczywiście wymagają dłuższego czasu procedowania tj. zebrania koniecznej dokumentacji i bardziej wnikliwej analizy sytuacji finansowej klienta.
Zabezpieczenia
Generalnie zaciągając kredyt gotówkowy nie jesteśmy zobowiązani do ustanawiania jakiegokolwiek zabezpieczenia. Istnieją jednak przypadki, w których zabezpieczenie występuje.
– poręczenie – mając osobę poręczyciela możemy liczyć na lepsze warunki kredytowania np. większa kwot pieniędzy.
– kredyt samochodowy – zaciągając tego typu zobowiązanie bank niejednokrotnie ustanawia zabezpieczenie w postaci zastawu lub przewłaszczenia na zabezpieczenie auta.
– kredyt na remont – jeśli nasza hipoteka jest „czysta” bank może ustanowić na niej zabezpieczenie w razie gdybyśmy mieli kłopoty ze zwrotem otrzymanej kwoty (ustanawiając hipotekę możemy również liczyć na lepsze warunki kredytowania)
Kredyt gotówkowy – czego potrzebujesz, aby otrzymać?
Kiedy wnioskujemy o otrzymanie kredytu kwestią kluczową jest zbadanie czy potencjalny kredytobiorca będzie w stanie zwrócić pozyskaną kwotę. W tym celu koniecznym staje się zbadanie zdolności kredytowej (warto wspomnieć, że wynika to nie tylko z polityki banku, ale przede wszystkim taki wymóg jest zawarty w przepisach prawa bankowego).
Zdolność kredytowa- określa możliwości finansowe konkretnego klienta do spłaty danego kredytu, w określonej kwocie, ratach i terminie przewidzianym w podpisywanej umowie. Niekiedy zdolność jest również zobrazowana przez maksymalną kwotę, na jaką może się zadłużyć. Na zdolność kredytową składa się przede wszystkim sytuacja finansowa potencjalnego kredytobiorcy. Nade wszystko analityk bankowy sprawdza nasze dochody netto – jaka jest ich wysokość i regularność. Druga strona to oczywiście wysokość naszych miesięcznych wydatków, czyli ile wydajemy na nasze utrzymanie, wyżywienie, czynsz itd. Oprócz tego badana jest nasza historia kredytowa, czyli to czy w chwili obecnej posiadamy już jakieś zaciągnięte kredyty, czy w przeszłości spłacaliśmy zobowiązania i czy występowały opóźnienia w płatnościach rat. Cała nasza historia znajduje się w popularnym BIK,’u czyli Biurze Informacji Kredytowej (artykuł jak zbudować swoją zdolność kredytową i jak ściągnąć raport BIK znajdziesz >>TUTAJ<<)
Kredyt gotówkowy – niezbędne formalności
W celu formalnego potwierdzenia naszej zdolności kredytowej będziemy zobowiązani przedstawić szereg dokumentów wymaganych przez doradcę bankowego. Każda sytuacja klienta jest inna i wymaga nieco odmiennego podejścia jednak możemy usystematyzować podstawowy ich zakres.
Umowa o pracę – zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające zatrudnienie i dochody z 3 ostatnich miesięcy;
Umowa zlecenie/Umowa o dzieło– umowa, rachunki/faktury, wyciągi z rachunku bankowego z ostatnich 12 miesięcy;
Emerytura/Renta- pismo z ZUS o waloryzacji ;
Działalność gospodarcza– Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR) albo sprawozdanie finansowe za ostatni rok, zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego o braku zaległości w płatnościach składek i innych opłat.
Oczywiście, aby podpisać umowę (nie tylko kredytu gotówkowego) potrzebujemy przedstawić ważny dowód osobisty, jest to niby oczywiste, ale niekiedy jedyną przeszkodą, jaka stoi na pozyskaniu przez nas gotówki jest zły stan techniczny dowodu lub utrata terminu ważności.
kredyt gotówkowy
Korzystając z pomocy doradców kredyt123.pl otrzymujesz kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach.
Formalności ograniczone do minimum.
Zrozumiałe zasady spłaty.
Dzięki naszej pomocy w krótkim czasie otrzymasz pieniądze i zrealizujesz swoje plany.
Jesteśmy liderem w sektorze udzielanych kredytów gotówkowych.
Każdego dnia nasi pracownicy monitorują rynek ofert kredytowych aby nasz klient uzyskał najkorzystniejszą propozycję.
Kredyt gotówkowy online z nami to:
• raty dopasowane do sytuacji klienta
• praktyczne rady fachowców
• gwarancja najlepszej oferty
• pieniądze na koncie w 15 minut
Kredyt gotówkowy online w chwili obecnej to jeden z bardziej popularnych produktów bankowych na rynku usług finansowych.
Przeważająca liczba banków posiada go w swojej ofercie. Musimy jednak wiedzieć, że nie każda oferta będzie dla nas właściwa.
Dopasujemy ofertę kredytu do Twojej indywidualnej sytuacji.
3 proste kroki do otrzymania kredytu gotówkowego online:
• Skontaktuj się z naszym doradcą.
• Powiedz jak dużo pieniędzy potrzebujesz i na jaki okres.
• Podpisujesz umowę a już niebawem środki znajdą się na Twoim rachunku bankowym.
Z naszej pomocy skorzystało już tysiące zadowolonych klientów.
Dołącz do nich już dziś.
Podejmij decyzję i Napisz do Nas.