Kredyt dla stałych klientów- czy mogą liczyć na korzystniejszą ofertę kredytową?

Czy lojalni klienci instytucji finansowej mogą liczyć na bardziej korzystną ofertę zaciągnięcia kredytu? Normalna pożyczka powinna być opłacalna, bo jest bardziej opłacalna niż inne oferty na rynku. Nie zawsze jednak tak jest i jest to ryzyko, które klienci często podejmują

Kredyt dla stałych klientów- czy mogą liczyć na korzystniejszą ofertę kredytową?

Kredyt dla stałych klientówCzy lojalni klienci instytucji finansowej mogą liczyć na bardziej korzystną ofertę zaciągnięcia kredytu?

Normalna pożyczka powinna być opłacalna, bo jest bardziej opłacalna niż inne oferty na rynku. Nie zawsze jednak tak jest i jest to ryzyko, które klienci często podejmują biorąc pożyczki specjalnie przygotowane.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jaki jest typowy sposób przygotowywania ofert pożyczkowych dla stałych klientów?

Dla banku stały klient jest naprawdę ważny, ponieważ informacje, które przekazuje są dla niego przydatne. Informacje te pozwalają na dostosowanie oferty do możliwości finansowych klienta, a klientowi dają większe szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jeśli bank rozważa przyznanie klientowi kredytu osobistego, najpierw sprawdza wysokość i regularność jego dochodów.

Klient, który zawsze miał regularne dochody, jest dla banku bardzo wiarygodnym kredytobiorcą, który nie będzie miał problemów ze spłatą ewentualnego zobowiązania.

Następnie, patrzy na debety i zobowiązania. Kwoty, które znikają z naszego konta co miesiąc, powodują obniżenie naszego poziomu kredytowania i obniżenie naszej punktacji.

Według banku możemy obliczyć średni koszt utrzymania w naszym gospodarstwie domowym, co daje nam przedział wyjściowy do tzw. profilu klienta. Te informacje w dużym stopniu wpływają na naszą ocenę zdolności kredytowej, a w efekcie na wysokość przygotowanej oferty.

Jakie metody działają na to, abyś stał się „stałym klientem” jakiejś firmy?

Jeśli to możliwe, bank powinien zatrzymać klienta na cały okres jego życia, ale najwyżej na kilka miesięcy. W zależności od banku, pewien okres od 3 do 5 miesięcy będzie potrzebny, zanim pensja klienta będzie mogła być przelana.

Coraz więcej instytucji finansowych zaczyna koncentrować się na lojalności klienta w rozumieniu „aktywnego” (a nie „zwykłego”) klienta, czyli osoby, która częściej korzysta z usług swojej instytucji finansowej.

Posiadając dowolny produkt finansowy w danym banku przez trzy miesiące, jesteś już na liście klientów tego banku. Dzięki temu bank szybciej zweryfikuje Twój kolejny wniosek i zaproponuje Ci dopasowaną ofertę kredytową….

Kredyt dla stałych klientówKoszt pożyczki różni się w zależności od tego, ile lat ma klient. Nowi klienci płacą wyższe miesięczne raty.

Banki nie ujawniają osobom fizycznym dokładnej R/A, czyli rzeczywistej rocznej stopy procentowej. Często klient dowiaduje się o dokładnej stopie po złożeniu wniosku o kredyt i jego zatwierdzeniu.

W zależności od sytuacji kredytowej opłaty lub prowizje kredytowe są zazwyczaj wyższe. Oprocentowanie kredytów hipotecznych i miesięczne spłaty często zależą od sytuacji finansowej klienta i jego osobistych przyzwyczajeń.

mBank kredyt dla stałych klientów

Bank of Indonesia przygotował specjalną ofertę dla klientów mBank’s Intenisve (posiadających bankowość internetową mBank). Klienci mogą liczyć na niższą prowizję za udzielenie kredytu pieniężnego oraz najniższą marżę kredytu hipotecznego mBanku w wysokości 2,10% lub 2,70%.

Santander kredyt dla stałych klientów

Santander Bank chce, aby interfejs klienta znajdował się na pierwszym końcu procesu. Tylko klienci, którzy chcą pożyczyć pieniądze mogą złożyć wniosek online i mogą albo zadzwonić na numer banku lub udać się do pobliskiego oddziału.

Kalkulator znajdujący się na stronie internetowej banku pomoże Ci obliczyć, ile zapłacisz odsetek od kredytu hipotecznego, niezależnie od tego, z jakiego konta korzystasz.

Credit Agricole kredyt dla stałych klientów

W odróżnieniu od innych banków, Credit Agricole zaoferuje nowym klientom powitalny kredyt gotówkowy bez żadnych opłat – dla początkowej kwoty kredytu w wysokości 5 000 zł. O ile w początkowym okresie 12 miesięcy oprocentowanie takiego kredytu wynosi 0%, to od 1. roku oprocentowanie i całkowita kwota kredytu będą powoli spadać.

Główną wadą pożyczki jest niska kwota pożyczki. Osoba może ubiegać się jedynie o pożyczkę w wysokości 3000 zł i musiałaby ją spłacać przez 12 miesięcy.

Zalety i wady zaciągania kredytów

Niektórzy klienci banków decydują się na korzystanie z usług oferowanych przez jeden bank, nie zadając sobie trudu porównania ofert na rynku. Często popełniają oni poważny błąd, który może ich kosztować sporo pieniędzy.

zalety:

  • Oferta dostosowana do Twojej sytuacji finansowej, dzięki czemu zyskujesz większą pewność, że otrzymasz pozytywną decyzję kredytową.
  • Szybkie rozpatrzenie wniosku kredytowego, dzięki czemu pożyczone środki w kilka minut mogą znaleźć się na Twoim koncie.
  • Nie musisz spłacać raty przelewami, wymagana kwota sama będzie schodziła z Twojego konta.
  • Znasz zasady działania i obsługi banku

wady:

Termin „stali klienci” odnosi się do grupy klientów, dla których instytucje finansowe oferują różne produkty finansowe. Kiedy warto zdecydować się na ofertę kredytową dla stałych klientów?

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji i potrzebujesz dodatkowej gotówki, może warto skorzystać z oferty banku, który pomoże Ci spłacić pieniądze, z którymi nie możesz sobie poradzić bez utraty miejsca w społeczeństwie. Może ucieszy Cię fakt, że istnieją szybkie i sprawne procedury, dzięki którym weryfikacja Twojej pożyczki będzie ułatwiona.

Ale choć podejmując decyzję o kredycie gotówkowym nie należy kierować się kredytem hipotecznym, warto porównać oferty, które otrzymamy od innych kredytodawców. Wiele banków z reguły nie udziela kredytów hipotecznych osobom samozatrudnionym lub ogranicza ich przyznawanie, stawiając warunki, np. wymagając wyższego wkładu własnego.

Podczas zakupów na kredyt mieszkaniowy, pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zrobisz, jest sprawdzenie, czy spełniasz wymagane warunki i czy Twój budżet jest zgodny z innymi. Musisz wybrać mądrze i upewnić się, że nie będziesz popełniać na długi okres czasu. Wybór kredytu hipotecznego wiąże się z wieloma opcjami i wieloma szczegółami do rozważenia.