Konsolidacja kredytów, to znaczy transfer spłacanych kredytów do jednego banku

konsolidacja_kredytowKonsolidacja kredytów, to znaczy transfer spłacanych kredytów do jednego banku

Spłacając w określonym czasie kilka produktów kredytowych, debet w koncie i np. kartę kredytową dość łatwo jest o sytuację, kiedy ich punktualna obsługa okaże się ponad nasze siły. Życie dostarcza nam wielu gorzkich upominków i zawsze mogą się zdarzyć wypadki losowe, które się do tego przyczynią. Kiedy tracimy zdrowy rozsądek i bierzemy kredyty jeden za drugim, to w takiej sytuacji tak naprawdę nietrudno o komplikacje, do których mogłoby przyczynić się zaledwie nieznaczne potknięcie losowe. W zasadzie mało trzeba do katastrofy, jako że choroba, a już nie daj boże strata pracy może być początkiem dużych problemów.

Niestety na ogół nie przewidujemy i nie działamy wcześniej, niż kiedy znajdziemy się w krytycznej sytuacji. Dopiero w takim przypadku wypatrujemy sposobu wyjścia z tarapatów. Można oczywiście nie znać owego wyjścia, ale już kontakt z konsultantem bankowym pozwoli ci je poznać. Rozwiązaniem zalecanym w tych sytuacjach jest kredyt konsolidacyjny, jako produkt czysto oddłużeniowy. Konsolidacja kredytów polega na przeniesieniu wszystkich posiadanych rat do jednego banku i połączeniu ich w jeden kredyt o niższej racie. Zyskujemy na tej operacji nie tylko ograniczenie liczby spłacanych rat, ale również dużą redukcję poziomu obciążenia spłatą. Rata po konsolidacji okazuje się niższa o plus minus 40% niż całość do tej pory posiadanych rat. Dzieje się tak za sprawą wydłużenia czasu spłaty i niższych odsetek, co pozwala nam odpocząć.

Za pomocą konsolidacji zredukujesz tylko comiesięczne obciążenie budżetu domowego ratami, ale tymczasem nie obniżysz długów. O ile myślisz o konsolidacji, żeby zredukować zadłużenie, to wiedz, że wskutek niej ono nie spada. Dzięki niej możemy tylko zmniejszać ratę, to znaczy zminimalizować obciążenie naszego budżetu związane z obsługą kredytów. Odciąża to nasz budżet domowy i pozwala uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczyć na inne potrzeby, na które przedtem brakowało pieniędzy.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości
finanse

Kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości

Kredyty na inwestycje w nieruchomości dla osób kupujących po raz pierwszy Aby firma odnosiła sukcesy, przedsiębiorcy muszą stale ją rozwijać i rozbudowywać, jednak wiele firm odnosi sukcesy tylko dzięki finansowaniu zewnętrznemu. Dlatego wielu przedsiębiorców chce

Czytaj więcej »
Co warto wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych.
finanse

Co warto wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych.

Co warto wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych? Równoczesne spłacanie rat kilku kredytów może być ogromnym obciążaniem nawet dla najskrupulatniej planowanych budżetów domowych. Nic w tym dziwnego. Comiesięczny odpływ naprawdę pokaźnej sumy pieniędzy często oznacza przecież brak

Czytaj więcej »