Konsolidacja kredytów, to znaczy transfer spłacanych kredytów do jednego banku

Kredyt konsolidacyjny na spłatę droższych zobowiązań finansowych

Co Zawiera Artykuł Konsolidacja kredytów, to znaczy transfer spłacanych kredytów do jednego banku

konsolidacja_kredytowKonsolidacja kredytów, to znaczy transfer spłacanych kredytów do jednego banku

Spłacając w określonym czasie kilka produktów kredytowych, debet w koncie i np. kartę kredytową dość łatwo jest o sytuację, kiedy ich punktualna obsługa okaże się ponad nasze siły. Życie dostarcza nam wielu gorzkich upominków i zawsze mogą się zdarzyć wypadki losowe, które się do tego przyczynią. Kiedy tracimy zdrowy rozsądek i bierzemy kredyty jeden za drugim, to w takiej sytuacji tak naprawdę nietrudno o komplikacje, do których mogłoby przyczynić się zaledwie nieznaczne potknięcie losowe. W zasadzie mało trzeba do katastrofy, jako że choroba, a już nie daj boże strata pracy może być początkiem dużych problemów.

Niestety na ogół nie przewidujemy i nie działamy wcześniej, niż kiedy znajdziemy się w krytycznej sytuacji. Dopiero w takim przypadku wypatrujemy sposobu wyjścia z tarapatów. Można oczywiście nie znać owego wyjścia, ale już kontakt z konsultantem bankowym pozwoli ci je poznać. Rozwiązaniem zalecanym w tych sytuacjach jest kredyt konsolidacyjny, jako produkt czysto oddłużeniowy. Konsolidacja kredytów polega na przeniesieniu wszystkich posiadanych rat do jednego banku i połączeniu ich w jeden kredyt o niższej racie. Zyskujemy na tej operacji nie tylko ograniczenie liczby spłacanych rat, ale również dużą redukcję poziomu obciążenia spłatą. Rata po konsolidacji okazuje się niższa o plus minus 40% niż całość do tej pory posiadanych rat. Dzieje się tak za sprawą wydłużenia czasu spłaty i niższych odsetek, co pozwala nam odpocząć.

Za pomocą konsolidacji zredukujesz tylko comiesięczne obciążenie budżetu domowego ratami, ale tymczasem nie obniżysz długów. O ile myślisz o konsolidacji, żeby zredukować zadłużenie, to wiedz, że wskutek niej ono nie spada. Dzięki niej możemy tylko zmniejszać ratę, to znaczy zminimalizować obciążenie naszego budżetu związane z obsługą kredytów. Odciąża to nasz budżet domowy i pozwala uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczyć na inne potrzeby, na które przedtem brakowało pieniędzy.

Picture of kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter