Konsolidacja kredytów – rozwiązanie problemów z zadłużeniami

konsolidacja kredytowKonsolidacja kredytów – rozwiązanie problemów z zadłużeniami

Wzięłaś, wydawałoby się niedrogi kredyt i po paru miesiącach dosięgły Cię spore kłopoty z finansowaniem tak dużych rat? Czas ucieka, a Ty wciąż zastanawiasz się, co zrobić?

Od razu idź do banku, albowiem chowanie głowy w piasek to najgorsza droga, jaką możesz obrać, a bank wcześniej, czy później i tak dowie się o twoich kłopotach. Musisz bezzwłocznie zacząć działać, bo dalej będzie tylko gorzej, a ponieważ w tym momencie odczuwasz, że nie dajesz rady, obowiązkowo musisz odszukać jakiejkolwiek sposób wyjścia z tej sytuacji. Jest nim oczywiście szybka konsolidacja kredytów. Należy jednak tutaj zaakcentować, że będzie to możliwe jedynie pod warunkiem, że zadziałasz odpowiednio wcześnie. Tylko wóczas będziesz miał parę znakomitych metod do wykorzystania.

Odroczenie spłaty kredytu

Banki nie chcą mieć złych długów i są otwarte na pertraktacje z klientami, wobec tego, jeśli wiesz, że twoje kłopoty finansowe są przejściowe, możesz wysunąć sugestię odroczenia spłaty zobowiązania na jakiś okres. Można również prosić o ewentualność dokonywania spłaty tylko rat, bez oprocentowania lub samych odsetek, lecz prośbę taką winieneś przesłać przed czasem spłaty obecnej raty. Zawsze powinno się nawiązać kontakt ze swoim konsultantem z banku, bowiem może on zaproponować należytą pomoc i zapewnić rozwiązanie dla najtrudniejszych sytuacji. Musisz wszelako zapamiętać, że ze wspomnianych postępowań zdołasz skorzystać tylko w sytuacji, jeśli nie masz zaległych rat.

Obniżenie wielkości rat

kredyty_hipoteczne

Zapytaj bank o ewentualność wydłużenia okresu finansowania, ażeby rata była niższa,

jednakowoż musisz w tym wypadku się liczyć ze wzrostem kosztu kredytu. Niestety w tej sytuacji całkowite koszty zobowiązania wzrosną, gdyż za ponadplanowe lata będziesz musiał zapłacić odsetki. Jeżeli bank pójdzie ci na rękę, starannie strzeż terminów spłaty, bowiem inaczej bank może wystąpić z żądaniem jednorazowo zwrotu całego kredytu wraz z odsetkami.

Konsolidacja kredytów to znakomite rozwiązanie

To należyte rozstrzygnięcie, jeżeli spłacasz w jednym czasie kilka pożyczek, gdyż dzięki konsolidacji kredytów otrzymasz jedną niższą ratę i co więcej zniżysz oprocentowanie. Z chwilą zawarcia umowy kredytowej nie będziesz już obciążony pozostałymi zadłużeniami i będziesz spłacał miesięcznie jedną niższą ratę. Kredyt konsolidacyjny możesz wziąć zarówno w swoim banku, jak i w każdym innym na podstawie dokumentacji zobowiązań, które zamierzasz spłacić.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach
finanse
ZWROT PROWIZJI BANKOWYCH

ZWROT PROWIZJI BANKOWYCH Jeśli sfinansowałeś pożyczkę lub kredyt wcześniej niż przewidywał to termin, zgłoś się do najlepszego prawnika Wieniawska Adwokaci. Adwokat wynegocjuje Twoje opłaty i odzyska to, co zabrał bank. Zwrot prowizji – o co

Czytaj więcej »
Jak mam postępować, jeśli mam problemy ze spłatą kredytu?
finanse
Jakie uprawnienia posiada windykacja?

Jakie uprawnienia posiada windykacja? Jakie uprawnienia posiada windykacja? Z tematem udzielanych kredytów i pożyczek łączy się bardzo często temat zadłużenia i ewentualnej windykacji. Naturalnym jest to, że każdy, kto przekazał komuś swoje środki finansowe chce

Czytaj więcej »
Nowa upadłość konsumencka nie sprzyja dłużnikom
finanse
Nowa upadłość konsumencka nie sprzyja dłużnikom

Nowa upadłość konsumencka nie sprzyja dłużnikom Jeśli dana osoba rozważa złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości, mogą istnieć ku temu ważne powody; jednakże inni wierzyciele mogą odzyskać dług nawet po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. W

Czytaj więcej »