Konsolidacja kredytów – lekarstwem na tarapaty z ich spłatą

Konsolidacja kredytów – lekarstwem na tarapaty z ich spłatą Pobrałaś kilka kredytów z różnych banków, masz niespłaconą kartę kredytową i wykorzystałeś debet? Odczuwasz, że masz trudności z opłacaniem tak wysokich rat i obsługą licznych zobowiązań, a w tej chwili wypatrujesz

Konsolidacja kredytów – lekarstwem na tarapaty z ich spłatą

konsolidacja_lekarstwemKonsolidacja kredytów – lekarstwem na tarapaty z ich spłatą

Pobrałaś kilka kredytów z różnych banków, masz niespłaconą kartę kredytową i wykorzystałeś debet? Odczuwasz, że masz trudności z opłacaniem tak wysokich rat i obsługą licznych zobowiązań, a w tej chwili wypatrujesz wyjścia z tej sytuacji? Kredyt konsolidacyjny jest tym, czego potrzebujesz.

Śpiesz do banku, gdyż chowanie głowy w piasku to najgorsze z osiągalnych wyjście. Bank i tak wcześniej czy później dowie się o twoich tarapatach, kiedy będziesz zalegał z kolejnymi ratami. Musisz w mig podjąć działania, jako że im później, tym będzie gorzej. Jeżeli już zauważasz, że nie dajesz sobie rady z licznymi ratami, musisz koniecznie znaleźć jakiejś wyjście z tego położenia. Powinieneś przy tym wiedzieć, że odpowiednio wcześnie podjęte działania, dadzą Ci kilka ciekawych możliwości do wykorzystania. Nie skorzystasz z nich już, kiedy zaczniesz zalegać z płatnościami rat.

Wakacje kredytowe

Banki nie chcą mieć zaległych pożyczek, od których muszą odprowadzać rezerwy do NBP i wskutek tego są skłonne do negocjacji z klientami. Dlatego, jeżeli wiesz, że twoje tarapaty finansowe są krótkotrwałe, możesz śmiało wystąpić do banku z propozycją odroczenia spłaty kredytu na jakiś czas. Możesz też zawsze poprosić bank o umożliwienie spłacania przez pewien czas samych odsetek lub tylko rat kapitałowych bez odsetek. W tym wypadku jednak trzeba złożyć wniosek o udostępnienie takiego rozwiązania. Co ważne wniosek ten należy złożyć przed terminem spłaty następnej raty. Niezależnie od sytuacji wskazane jest skontaktowanie się z konsultantem bankowym, albowiem może on sporo pomóc, czy odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Kontakt taki może dodatkowo skutkować tym, że zaproponuje on Ci konkretne rozstrzygnięcie dla spraw, które dla Ciebie wydawały się już stracone. Pamiętaj, że z powyższych wartościowych i pomocnych procedur możesz skorzystać jedynie, jeżeli nie posiadasz niespłacanych, zaległych rat.

Redukcja rat

kredyt_konsolidacyjnyMożesz dodatkowo zapytać doradcę o opcję przedłużenia czasu spłaty zobowiązania. Będzie to wiązało się z koniecznością podpisania nowej umowy i może być obciążone prowizją. Tak czy inaczej, jest zbawienne dla Ciebie, gdyż pozwoli zredukować wielkość raty. Oczywiście w tym wypadku ogólny koszt kredytu wzrośnie, ale unikniesz powstania zadłużeń, które finalnie pojawią się w BIK. Przy takim rozwiązaniu za kredyt finalnie zapłacisz więcej, bo oprócz wspomnianej prowizji za kolejne lata zostaną doliczone odsetki. Jeśli bank przystanie na takie rozstrzygnięcie w Twoim przypadku, to koniecznie pilnuj terminowej płatności rat. W przypadku pojawienia się opóźnień bank może od Ciebie zażądać jednorazowej spłaty całego kredytu razem z odsetkami.

Konsolidacja kredytów jest pierwszorzędnym wyjściem

To idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy posiadasz parę pożyczek, czy kredytów, karty kredytowe, a nawet niespłacone limity w rachunku osobistym. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możesz spłacić wiele różnych zobowiązań, a w zamian uzyskasz jedną niższą ratę oraz zredukowane odsetki. Kredyt konsolidacyjny na najkorzystniejszych warunkach powinien zaproponować bank, w którym masz konto osobiste. Twój bank Cię zna i z racji tego, że masz w nim konto, ma pełen wgląd w Twoje przychody oraz dokonywane płatności. Dzięki temu jesteś wiarygodnym Klientem, którego z pewnością nie będzie chciał stracić. Dlatego możesz liczyć na to, że zostaną Ci zaproponowane atrakcyjne warunki konsolidacji. Jednakże możesz również dla porównania sprawdzić oferty innych banków i z powodzeniem skorzystać z dowolnej innej propozycji na podstawie dokumentacji kredytów, które pragniesz spłacić.