Kredyt konsolidacyjny na spłatę droższych zobowiązań finansowych

Rodzaje pożyczek pozabankowych dostępnych w Polsce

kredyt_konsolidacyjnyKredyt konsolidacyjny na spłatę droższych zobowiązań finansowych

Wszelkie kredyty i pożyczki z każdym dniem możemy wziąć coraz łatwiej i szybciej. Z każdym rokiem, a nawet miesiącem ich dostępność rośnie, do czego w sporej mierze przyczynia się rosnąca rywalizacja między bankami oraz zmieniające się oczekiwania klientów.

Są to oczywiste atuty dla kredytobiorców, którzy nie muszą poszukiwać żyrantów, zbierać wielu dokumentów, przechodzić wymyślnych formalności. Te wyraźne atuty mają jednakże z drugiej strony negatywny sens, którym jest to, że zachęcają do sięgania po kredyty i przyczyniają się w ten sposób do zbytniego zadłużania się. Sporo ludzi nie panuje nad wydatkami i nie potrafi zaplanować domowego budżetu, w taki sposób, by zaoszczędzić gotówkę na zakup czegokolwiek. Teraz po prostu wielu z nas spełnia marzenia przy wsparciu kredytu i pożyczamy, coraz więcej i chętniej.

Przesadna konsumpcja pożyczek rzecz jasna sprawia błyskawiczne zadłużanie się. Wiele osób nie dostrzega niebezpieczeństwa i zbliżających się problemów, póki w domowym budżecie nie zacznie brakować środków na zaspokojenie kluczowych potrzeb. Nie prędzej aniżeli kiedy na własnej skórze odczujemy problemy, wówczas zaczynamy szukać pomocy i sposobu wyjścia z tarapatów. Rozwiązaniem naszych tarapatów jest kredyt konsolidacyjny, który jest produktem finansowym skonstruowanym z myślą o pełnej spłacie innych droższych pożyczek i kredytów. Zasada jego działania jest prosta i opiera się o spłatę wszystkich posiadanych zadłużeń tj. debetów w rachunku, kredytów, pożyczek, zamieniając je na pojedynczy kredyt z jedną niższą ratą. Zredukowanie raty uzyskujemy nie tyle za sprawą niższych odsetek, ile rozłożeniu spłaty na dłuższy okres. Możemy się spotkać z głosami, że kredyt konsolidacyjny nie daje zbyt dużo, a jest jedynie wzrostem kosztów i wydłużeniem czasu spłaty. To prawda jednak tylko częściowa i musimy mieć na uwadze, że rata jednak ostatecznie obniża się. Przy wielkim obciążeniu portfela domowego wieloma ratami, sposobność zamiany ich na jedną często niższa nawet o kilkadziesiąt procent jest po prostu wybawieniem. Pomimo jego ewidentnych minusów kredyt konsolidacyjny należałoby uważać jako wybawienie i rozwiązanie sprzyjające poprawieniu płynności finansowej.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka majątek wspólny

Upadłość konsumencka jest instytucją prawną, która pozwala osobom zadłużonym na uregulowanie swoich finansowych zobowiązań. W przypadku małżeństw, możliwe jest również ogłoszenie upadłości konsumenckiej majątku wspólnego. Co to oznacza dla małżonków? Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

upadłość konsumencka a sad

Upadłość konsumencka może być skutecznym sposobem na rozwiązanie trudnej sytuacji finansowej, jednak proces ten wymaga zaangażowania sądu. W ramach upadłości konsumenckiej sąd może zatwierdzić plan spłaty zadłużenia lub uznać go za niespłacalny, co umożliwi rozpoczęcie procesu zabezpieczenia majątkowego. Warto pamiętać, że upadłość konsumencka wiąże się z pewnymi ograniczeniami i powinna być rozważana dopiero po wyczerpaniu innych opcji.