Kredyt konsolidacyjny na spłatę droższych zobowiązań finansowych

kredyt_konsolidacyjnyKredyt konsolidacyjny na spłatę droższych zobowiązań finansowych

Wszelkie kredyty i pożyczki z każdym dniem możemy wziąć coraz łatwiej i szybciej. Z każdym rokiem, a nawet miesiącem ich dostępność rośnie, do czego w sporej mierze przyczynia się rosnąca rywalizacja między bankami oraz zmieniające się oczekiwania klientów.

Są to oczywiste atuty dla kredytobiorców, którzy nie muszą poszukiwać żyrantów, zbierać wielu dokumentów, przechodzić wymyślnych formalności. Te wyraźne atuty mają jednakże z drugiej strony negatywny sens, którym jest to, że zachęcają do sięgania po kredyty i przyczyniają się w ten sposób do zbytniego zadłużania się. Sporo ludzi nie panuje nad wydatkami i nie potrafi zaplanować domowego budżetu, w taki sposób, by zaoszczędzić gotówkę na zakup czegokolwiek. Teraz po prostu wielu z nas spełnia marzenia przy wsparciu kredytu i pożyczamy, coraz więcej i chętniej.

Przesadna konsumpcja pożyczek rzecz jasna sprawia błyskawiczne zadłużanie się. Wiele osób nie dostrzega niebezpieczeństwa i zbliżających się problemów, póki w domowym budżecie nie zacznie brakować środków na zaspokojenie kluczowych potrzeb. Nie prędzej aniżeli kiedy na własnej skórze odczujemy problemy, wówczas zaczynamy szukać pomocy i sposobu wyjścia z tarapatów. Rozwiązaniem naszych tarapatów jest kredyt konsolidacyjny, który jest produktem finansowym skonstruowanym z myślą o pełnej spłacie innych droższych pożyczek i kredytów. Zasada jego działania jest prosta i opiera się o spłatę wszystkich posiadanych zadłużeń tj. debetów w rachunku, kredytów, pożyczek, zamieniając je na pojedynczy kredyt z jedną niższą ratą. Zredukowanie raty uzyskujemy nie tyle za sprawą niższych odsetek, ile rozłożeniu spłaty na dłuższy okres. Możemy się spotkać z głosami, że kredyt konsolidacyjny nie daje zbyt dużo, a jest jedynie wzrostem kosztów i wydłużeniem czasu spłaty. To prawda jednak tylko częściowa i musimy mieć na uwadze, że rata jednak ostatecznie obniża się. Przy wielkim obciążeniu portfela domowego wieloma ratami, sposobność zamiany ich na jedną często niższa nawet o kilkadziesiąt procent jest po prostu wybawieniem. Pomimo jego ewidentnych minusów kredyt konsolidacyjny należałoby uważać jako wybawienie i rozwiązanie sprzyjające poprawieniu płynności finansowej.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Kredyt dla stałych klientów
finanse
Kredyt gotówkowy dla rozważnych

Kredyt gotówkowy dla rozważnych Każdemu z nas z pewnością przydarzyła się sytuacja, gdy potrzebowaliśmy pilnie gotówki. Być może była to awaria naszego ukochanego auta, albo niespodziewana promocja produktu o którym o dawna marzyliśmy. W takich

Czytaj więcej »
Najlepszy Kredyt Gotówkowy
finanse
Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Potrzebując pożyczyć pieniądze, kiedy przeglądamy propozycje kredytów gotówkowych, zazwyczaj kierujemy uwagę na rząd odsetek. W pierwszym odruchu koszty kredytu stanowi dla nas miarę jego atutów. Należy mimo to pamiętać, że

Czytaj więcej »