Kredyt konsolidacyjny – oddłuża, czy zwiększa dług

Szybki kredyt gotówkowy

konsolidacja_lekarstwemKredyt konsolidacyjny – oddłuża, czy zwiększa dług

Zasadniczą funkcją kredytu konsolidacyjnego jest minimalizowanie wysokości obciążenia i oddłużanie. Tak charakteryzują jego funkcję banki, jako oferty przeznaczonej dla zadłużonych na spłatę droższych kredytów i pożyczek w innych bankach.

Jego działanie oddłużeniowe polega na zamianie wszelkich posiadanych zadłużeń na jeden kredyt z jedną dużo niższą ratą. Jak to funkcjonuje, że rata po konsolidacji się obniża? Cały sekret tkwi w dłuższym okresie spłaty i niższym oprocentowaniu. Produkty kredytowe ciągle tanieją, w związku z czym pożyczki i kredyty, które w tej chwili spłacamy, posiadają wyższe oprocentowanie w stosunku do osiągalnych aktualnie. Zatem jeżeli po kilku latach spłaty będziemy potrzebowali pozyskać kredyt konsolidacyjny, to powinien on mieć o wiele niższe oprocentowanie niż zobowiązania zaciągane przed kilku laty.

Drugą sprawą jest to, że banki starają się, aby oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych nie przewyższało gotówkowych. Nie zagłębiając się w powody, z reguły zdarza się, że po konsolidacji całość obciążenia spada o około 40%. Każdy może stwierdzić, że to niedużo, mimo to w skomplikowanych sprawach może to okazać się de facto ostatnią deską ratunku.

Może się jednak wydarzyć, że kredyt konsolidacyjny wzmoże zadłużenie. Oczywiście mamy na myśli dodatkową gotówkę, którą prawie że każdy może otrzymać do konsolidacji. Jeśli ulegniesz pokusie i dobierzesz gotówkę, to może się okazać, że konsolidacja nie zapewni oczekiwanego efektu oddłużeniowego i rata po konsolidacji się nie zmniejszy. To fakt, że zdobędziemy ponadplanowe pieniądze, natomiast te niesłychanie szybko rozchodzą się, a sprawa nadmiernego obciążenia domowego budżetu pozostanie nierozwiązana. Skutkiem tego z owej opcji trzeba korzystać niezwykle ostrożnie i najpoprawniej w niewielkich kwotach, bo przecież konsolidacja ma nas oddłużyć, a nie dodać zadłużeń.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Kredyty Wrocław

Kredyty Wrocław? Mieszkasz we Wrocławiu i potrzebujesz pomocy w finansowaniu? Szukasz dostawcy pożyczki lub kredytu z konkurencyjnymi stawkami? Chcesz dowiedzieć

Gotówkowe

Gotówkowe? Czy jesteś gotowy, aby przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zacząć budować lepszą finansową przyszłość? Gotówka jest królem i

Pożyczki Na Raty Bez Bik

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych opcji kredytowych? Czy potrzebujesz pieniędzy teraz, ale nie masz czasu lub kredytu, aby ubiegać się o

wniosek o upadłość konsumencką word

Wniosek o upadłość konsumencką stanowi jedno z narzędzi, które chroni dłużników przed niewypłacalnością. Słowo „wniosek” może niektórych przerażać, jednak warto zrozumieć, że jest to proces, który może przynieść ulgę finansową dla osób z przewlekłymi problemami zadłużenia. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym jest „wniosek o upadłość konsumencką”, oraz jakie są jego kluczowe etapy.