Problem ze spłatą kredytu gotówkowego

Wśród Polaków wzrasta ilość przeterminowanych zobowiązań

smutny_panProblem ze spłatą kredytu gotówkowego

Spłacasz aktualnie kredyt gotówkowy? Nie jesteś przekonany do tego, czy rzeczywiście uda Ci się spłacić takie zobowiązanie w wyznaczonym terminie? Najwyższa pora, by się zorientować z jakich dodatkowych opcji możesz z powodzeniem skorzystać, by Twoja sytuacja finansowa jak najszybciej została wyprostowana.

Kontakt z bankiem

W pierwszej kolejności, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z bankiem. Ponieważ tak naprawdę unikanie odpowiedzialności związanej ze spłatą swojego zadłużenia, może się dla Ciebie skończyć bardzo źle. Bank po dwóch niespłaconych przez Ciebie ratach, ma prawo do wypowiedzenia Ci umowy. Niestety to również będzie wiązało się z koniecznością spłaty kredytu w całości. Inaczej sprawa trafia na salę sądową.
Dlatego należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem, by dokładnie określić swoją aktualną sytuację finansową. Wtedy na pewno możesz liczyć na możliwość skorzystania z co najmniej kilku rozwiązań, dążących do spłaty kredytu w dogodnym dla Ciebie terminie.

Odroczenie spłaty kredytu

Już wiesz, że spłata kredytu gotówkowego w takiej formie, jaką masz obecnie, na pewno się dalej nie powiedzie? Zwykle placówki bankowe udzielają takiej możliwości, by móc przedłużyć termin spłaty. To się wiąże oczywiście z tym, że miesięczna rata będzie o wiele niższa, niż dotychczasowa. Jednak zyskasz na czasie, a Twój miesięczny budżet nie będzie aż tak mocno obciążony. Warto jednak pamiętać, że im dłużej spłacamy zobowiązanie finansowe, tym jest ono droższe. Ponieważ odsetki naliczane są przez dłuższy okres czasu.

Wakacje kredytowe

Innym rozwiązaniem na poprawę swojej sytuacji finansowej, jest skorzystanie z tak zwanych wakacji kredytowych. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe w wielu placówkach bankowych. Wcześniej jednak musisz się wykazać, że jesteś w stanie spłacać raty terminowo przez dłuższy okres czasu. To na pewno będzie idealne rozwiązanie, jeżeli w Twoim życiu pojawi się pojedyncza sytuacja związana ze zbyt wysokimi wydatkami. Pamiętaj, że wakacje kredytowe najczęściej są możliwe do przeprowadzenia raz w roku. Często wiążą się one również z opłaceniem minimalnej prowizji.pozyczka_gotowkowa

Kredyt konsolidacyjny– jedna umowa i niska rata do spłaty.

Produktem finansowym jakim jest kredyt konsolidacyjnym, mogą być zainteresowane przede wszystkim osoby, które na swoim koncie mają przynajmniej kilka różnych zobowiązań. Wtedy można zainteresować się właśnie przeprowadzeniem konsolidacji, dzięki której wszystkie miesięczne raty scalają się w jedną niższą. Możesz dzięki temu liczyć nie tylko na wygodniejsze spłacanie, ale i również o wiele lepsze oprocentowanie.

Podsumowanie

Jak widzisz, takich rozwiązań jest obecnie całkiem sporo. Warto mieć na uwadze to, jakie Twój bank daje Ci możliwości, a jakie konkretnie warunki możesz negocjować. Najważniejsze jest jednak to, by jak najszybciej wziąć sprawy w swoje ręce. Ponieważ w innym przypadku możesz doprowadzić do poważnych zadłużeń, przez co Twoje dane znajdą się w Biurze Informacji Kredytowej, z jednoznacznym statusem dłużnika. Wtedy nawet ubieganie się o kredyt konsolidacyjny lub inną pożyczę pozabankową może okazać się już niemożliwe.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka dziecka

Upadłość konsumencka dziecka jest coraz bardziej alarmującym problemem w dzisiejszym społeczeństwie. Zadłużenie w młodym wieku może prowadzić do długotrwałych konsekwencji finansowych. W niniejszym artykule omówimy przyczyny i skutki upadłości konsumenckiej dziecka oraz przedstawimy możliwe rozwiązania.

upadłość konsumencka kancelaria gdynia

Upadłość konsumencka to złożona sprawa. Jeśli mieszkasz w Gdyni i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia prawno-finansowego, warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej kancelarii. Dzięki ich doświadczeniu i fachowej wiedzy, proces upadłości może być łatwiejszy i bardziej efektywny. Pozwól, aby profesjonaliści pomogli Ci odzyskać stabilność finansową i zacząć nowy rozdział w Twoim życiu.

upadłość konsumencka prawnik białystok

Upadłość konsumencka może być trudnym i skomplikowanym procesem dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. W Białymstoku istnieje wiele kancelarii prawniczych, które oferują pomoc w zakresie upadłości konsumenckiej. Dobra decyzja to zatrudnienie doświadczonego prawnika, który pomoże w przejściu przez ten proces, zapewniając wsparcie i profesjonalną opiekę. Przepisy prawa w Polsce dotyczące upadłości konsumenckiej są skomplikowane, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnika, który zna się na tych sprawach.

upadłość konsumencka zatwierdzenie listy wierzytelności

Upadłość konsumencka jest poważnym wyzwaniem dla wielu osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Zatwierdzenie listy wierzytelności jest kluczowym etapem w procesie restrukturyzacji długów. W blogu omówimy, jak powinno przebiegać to zatwierdzenie oraz jakie dokumenty są niezbędne. Czytaj więcej, aby dowiedzieć się, jak skutecznie zrealizować procedurę upadłości konsumenckiej.

upadłość konsumencka raty

Uprowadzony przez kłopoty finansowe? Istnieje światło na końcu tunelu w postaci upadłości konsumenckiej raty. Dowiedz się, jak ta procedura może pomóc w uregulowaniu zadłużeń i zapewnić Ci drugą szansę na stabilność finansową. Sprawdź nasz artykuł już teraz i zacznij odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem finansowym.

Kredyty Kraków

Kredyty Kraków? Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, ale nie wiesz, gdzie się zwrócić? Mieszkasz w Krakowie i szukasz kredytu? Jeśli tak, ten