Sprytny oszust dokonał wyłudzeń na kwotę ponad 200 tys. zł

W jaki sposób otrzymać wymarzony kredyt gotówkowy?

oszustwa_policjaSprytny oszust dokonał wyłudzeń na kwotę ponad 200 tys. zł

Zatrzymano 35-letniego mieszkańca Warszawy! Z zebranego materiału dowodowego wynika, że to właśnie on dokonał wyłudzeń kredytów bankowych i pożyczek w różnych placówkach banków w Katowicach i całym województwie śląskim. W tym momencie prokuratura stawia mu aż 14 zarzutów.

Wbrew słowom popularnej piosenki, że nie ma cwaniaka na warszawiaka funkcjonariusze ze Śląska, którzy zajmują się przestępczością przeciwko mieniu dokonali zatrzymania 35-letniego mieszkańca Warszawy. Oszustowi zostały postawione zarzuty odnośnie wyłudzenia kredytów na sumę przekraczającą 50 tysięcy złotych.

Śledczy prowadzący przeciwko mężczyźnie postępowanie podejrzewają go, że w czasie od czerwca do lipca 2015 r, działając na obszarze województwa śląskiego i samej Warszawy doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia swym mieniem szereg banków i instytucji pożyczkowych. W szczególności jego działanie polegało na wprowadzaniu w błąd pracowników tychże podmiotów, co do okoliczności mających kluczowe znacznie przy pozyskaniu kredytu. Mowa tu o fałszywie podawanej tożsamości i braku zamiaru spłaty zaciąganych zobowiązań. W tym momencie stawiane zarzuty dotyczą dokonania wyłudzenia na sumę 56.400 zł a całkowita wartość strat podmiotów pokrzywdzonych szacowana jest na przeszło 200 tys. zł.

Okazuje się, że nie jest to pierwsze spotkanie oszusta z organami ścigania. Zatrzymany mężczyzna już w przeszłości był karany za przestępstwa o podobnym charakterze a w okresie od 1999 do 2014 r. poszukiwano go w związku z licznymi przestępstwami gospodarczymi. W zeszłym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła mężczyźnie aż 14 zarzutów. Podejrzany do wszystkich zarzucanych mu czynów przyznał się i złożył stosowne wyjaśnienia. Wobec czego zastosowano wobec niego szereg środków zapobiegawczych tj. dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa przepisy polskiego kodeksu karnego przewidują karę pozbawienia wolności do 8 lat.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Kredyt Konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny   Kwota kredytu do 200 000 zł Okres kredytowania do 120 miesięcy Oprocentowanie już od 8,99 % Wstępna