Sprytny oszust dokonał wyłudzeń na kwotę ponad 200 tys. zł

W jaki sposób otrzymać wymarzony kredyt gotówkowy?

oszustwa_policjaSprytny oszust dokonał wyłudzeń na kwotę ponad 200 tys. zł

Zatrzymano 35-letniego mieszkańca Warszawy! Z zebranego materiału dowodowego wynika, że to właśnie on dokonał wyłudzeń kredytów bankowych i pożyczek w różnych placówkach banków w Katowicach i całym województwie śląskim. W tym momencie prokuratura stawia mu aż 14 zarzutów.

Wbrew słowom popularnej piosenki, że nie ma cwaniaka na warszawiaka funkcjonariusze ze Śląska, którzy zajmują się przestępczością przeciwko mieniu dokonali zatrzymania 35-letniego mieszkańca Warszawy. Oszustowi zostały postawione zarzuty odnośnie wyłudzenia kredytów na sumę przekraczającą 50 tysięcy złotych.

Śledczy prowadzący przeciwko mężczyźnie postępowanie podejrzewają go, że w czasie od czerwca do lipca 2015 r, działając na obszarze województwa śląskiego i samej Warszawy doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia swym mieniem szereg banków i instytucji pożyczkowych. W szczególności jego działanie polegało na wprowadzaniu w błąd pracowników tychże podmiotów, co do okoliczności mających kluczowe znacznie przy pozyskaniu kredytu. Mowa tu o fałszywie podawanej tożsamości i braku zamiaru spłaty zaciąganych zobowiązań. W tym momencie stawiane zarzuty dotyczą dokonania wyłudzenia na sumę 56.400 zł a całkowita wartość strat podmiotów pokrzywdzonych szacowana jest na przeszło 200 tys. zł.

Okazuje się, że nie jest to pierwsze spotkanie oszusta z organami ścigania. Zatrzymany mężczyzna już w przeszłości był karany za przestępstwa o podobnym charakterze a w okresie od 1999 do 2014 r. poszukiwano go w związku z licznymi przestępstwami gospodarczymi. W zeszłym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła mężczyźnie aż 14 zarzutów. Podejrzany do wszystkich zarzucanych mu czynów przyznał się i złożył stosowne wyjaśnienia. Wobec czego zastosowano wobec niego szereg środków zapobiegawczych tj. dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa przepisy polskiego kodeksu karnego przewidują karę pozbawienia wolności do 8 lat.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka akt prawny

Upadłość konsumencka to dla wielu osób szansa na odzyskanie finansowej równowagi. W dniu ogłoszenia upadłości konsumenckiej konsument jest uwolniony od obowiązków spłaty swoich długów. W wymiarze prawnym jest to dosyć skomplikowane zagadnienie, które jednakże może pomóc osobom posiadającym duże zadłużenie w wyjściu z trudnej sytuacji.

Mikrokasa

Mikrokasa Kwota pożyczki do 3 000 zł Pożyczka na 1 miesiąc Niskie oprocentowanie Błyskawiczna decyzja wstępna Bez zbędnych formalności Zapytaj

upadłość konsumencka plan spłaty forum

Upadłość konsumencka to rozwiązanie dla ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Jednym z ważnych elementów postępowania jest plan spłaty, który określa harmonogram spłat wierzycieli. Na forum znaleźć można wiele przydatnych informacji i porad dotyczących planu spłaty w upadłości konsumenckiej.