Kredyt gotówkowy – kluczowe pojęcia

Ocena naszej zdolności kredytowej za pomocą credit scoringu

kredyt_gotowkowy_kluczowe_pojeciaKredyt gotówkowy – kluczowe pojęcia

Z kredytów gotówkowych korzystamy często, podpieramy się nim w trakcie urlopu, remontów, czy zakupu auta. Niejednokrotnie zaciągamy również kredyt gotówkowy bez szczególnego przeznaczenia, po prostu, by opłacić najpilniejsze koszty, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Aczkolwiek kiedy sięgamy po tego typu wsparcie, wskazane jest, znać najistotniejsze elementy kredytu gotówkowego, żeby mieć pojęcie, na co zwrócić uwagę chcąc uniknąć niekoniecznych kosztów. Dlatego proponujemy zapoznanie się z najistotniejszymi rzeczami, na które należałoby spojrzeć przed podjęciem decyzji o wyborze pożyczki.
Oprocentowanie

Oprocentowanie jest poniekąd żelaznym detalem pożyczek gotówkowych. Zdołamy odszukać na rynku oferty bez odsetek, ale posiadają one wtedy powiększoną prowizję, albo stosowana jest stała opłata za pożyczenie ustalonej kwoty gotówki. W tej chwili oprocentowanie zazwyczaj zawiera się w granicach od 5% aż do 15% w stosunku rocznym.

Konieczne dokumenty

Jeśli chodzi o niezbędne dokumenty, to zasadniczym jest stale dowód osobisty. Dokumentowanie dochodów i przedstawianie zaświadczeń z pracy nie w każdej sytuacji jest wymagane. Niekiedy dokument o dochodach można zastąpić oświadczeniem, bądź wyciągiem z rachunku z poprzednich 3 miesięcy z widocznym wpływem wypłaty.

Wysokość raty

Sięgając po kredyt gotówkowy, można obrać spłatę w ratach równych lub malejących. Przy ratach równych przez całkowity okres spłaty mamy w każdej racie taką samą część kapitału i odsetek. Natomiast przy ratach malejących w początkowym okresie spłacamy najwięcej odsetek, a wyraźnie mniej kapitału.

Prowizjakredyt_gotowkowy

Prowizja jest należnością, którą nalicza bank za przyznanie finansowania, nie można jej mylić z opłatą przygotowawczą, która co prawda sporadycznie, jednak występuje. Wysokość prowizji nie jest stała i zależy od kilku elementów. Zależy między innymi od oceny naszej zdolności i wiarygodności kredytowej, tego, czy jesteśmy Klientem banku korzystającym z drugich produktów. Oddziałuje na nią też kredyt, jaki właśnie zaciągamy, to jest jego wielkość i czas spłaty. Stawki prowizji stosowane przez banki najczęściej mieszczą się w granicy od 0% do 12%. Prowizja 0% zdarza się, ponieważ trafiają się kredyty gotówkowe udostępniane bez prowizji, lecz w ich przypadku zwykle bank nalicza zamiennie podniesione oprocentowanie.

Ubezpieczenie

W większości ofert ubezpieczenie nie jest obligatoryjne i można z niego skorzystać dobrowolnie. Ubezpieczenie takie co prawda podnosi koszt kredytu, jednakowoż ochrania przed brakiem możliwości spłaty w skutek, straty zatrudnienia, chorób, lub też śmierci. Dodatkowo wpływa ono na ocenę naszej wiarygodności, podwyższając szanse na korzystną decyzję o przyznaniu.

RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania

Jest to ważny współczynnik uwidoczniający nam całkowity koszt kredytu. Teraz kiedy banki ograniczają stopy procentowe, RRSO także zmalało i na ogół zawiera się w przedziale od 20% do 30%.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

gdzie jest ogłoszona upadłość konsumencka monitor

W świecie dynamicznych zmian gospodarczych, monitorowanie ogłoszeń o upadłości konsumenckiej jest kluczowe dla osób zainteresowanych analizą rynku. Gdzie jest ogłoszona upadłość konsumencka? To pytanie stawiane przez wielu przedsiębiorców i inwestorów. W tym artykule przedstawimy sprawdzony monitor ogłoszeń, który zapewni Państwu dostęp do najnowszych informacji o upadłościach konsumenckich.

upadłość konsumencka warszawa forum

Upadłość konsumencka to narzędzie, które może pomóc osobom zadłużonym w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej. Jednym z miejsc, gdzie można uzyskać potrzebne informacje na temat procedury upadłości konsumenckiej w Warszawie, jest forum internetowe. Tam można znaleźć porady ekspertów oraz wymienić się doświadczeniami z innymi użytkownikami.

upadłość konsumencka pełnomocnik z urzędu

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się instytucji upadłości konsumenckiej i roli pełnomocnika z urzędu. Odkryjemy, czym tak naprawdę jest upadłość konsumencka i jakie uprawnienia przysługują pełnomocnikowi w tym kontekście. Przekonaj się, jakie korzyści niesie ze sobą wybór pełnomocnika z urzędu w procesie upadłości konsumenckiej. Czy warto skorzystać z tej opcji? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Kredyt z Gwarantem

Kredyt z Gwarantem Kredyt do 50.000 ZŁ Maksymalny czas na spłatę do 36 miesięcy Oprocentowanie niewygórowane Błyskawiczna decyzja wstępna Minimum

Kredyty Bez Zdolności Kredytowej

Kredyt bez zdolności kredytowej Kredyty bez zdolności kredytowej? Pożyczki można uzyskać nawet jeśli nie ma się dobrej oceny kredytowej. Istnieje

upadłość konsumencka wzór pisma

Upadłość konsumencka” to w Polsce dość popularna metoda pozbycia się zadłużeń. Wzór pisma o jej ogłoszenie wcale nie jest skomplikowany, warto jednak wiedzieć, jak go poprawnie sporządzić. Na czym dokładnie powinno się skupić? Przeczytaj nasz poradnik!

upadłość firmy jednoosobowej

Upadłość firmy jednoosobowej to proces, który może dotknąć każdego przedsiębiorcę. Pomimo że jest to trudna sytuacja, warto poznać możliwości i warunki upadłości, aby skutecznie poradzić sobie z nią. W artykule dowiesz się, jak wygląda proces upadłości firmy jednoosobowej i jakie są Twoje prawa i obowiązki w tym procesie.

upadłość konsumencka osoba prywatna

Upadłość konsumencka osoba prywatna, znana również jako osobista bankructwo, to legalne narzędzie dostępne dla osób, które zmagają się z nieusuwalnymi długami. Daje ona szansę na nowy start finansowy, chroniąc jednocześnie interesy wierzycieli. Zapraszam do przeczytania, by poznać zasady i korzyści związane z upadłością konsumencką dla osób prywatnych.