Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem czy bez

kredyt_ubezpieczenieKredyt gotówkowy z ubezpieczeniem czy bez

Ubiegając się o kredyt gotówkowy w banku, doradca najczęściej proponuje nam do niego ubezpieczenie w pakiecie, aczkolwiek nie jest ono obligatoryjne i możemy z niego skorzystać bądź też nie. Zastanowimy się czy kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem jest dobrym rozwiązaniem, zapewniającym nam jakiekolwiek korzyści.
Sensowny wzrost kosztów?

Ubezpieczenie takie co prawda podnosi koszt kredytu, ale warto z niego skorzystać, gdyż stanowi ono dla nas zabezpieczenie od różnych zdarzeń mogących nam utrudnić lub całkowicie uniemożliwić spłatę. W przypadku utraty pracy oczywiście nie z naszej winy, choroby, czy śmierci ubezpieczyciel przejmuje spłatę kredytu i nasza rodzina nie jest obciążona ratami.

Jak działa ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

W każdym banku ubezpieczenie tego typu jest bardzo podobne i działa na bardzo podobnej zasadzie ubezpieczając od podobnych zdarzeń. Koszt takiego ubezpieczenia jest kredytowany, składka jest pobierana za cały okres z góry i doliczana do kwoty kredytu powiększając go, ewentualnie jest ona rozliczana na poszczególne miesiące i doliczona do poszczególnych rat.

Masz wybór

Ubezpieczenie spłaty kredytu co prawda nie jest obligatoryjne, ale warto je kupić i zyskać dzięki temu komfort spłaty oraz inne korzyści, które banki oferują przy tej okazji. Często banki sprzedając nam kredyt gotówkowy od razu informują czy przy wykupieniu ubezpieczenia zyskamy specjalne warunki cenowe, czyli na przykład niższe oprocentowanie, obniżoną prowizję, ale często też możemy skorzystać z innych ofert specjalnych.

jak splacic kredytyJak sprawdzać takie oferty?

Aby odnieść maksymalne korzyści z faktu wykupienia takiego ubezpieczenia, należy mu się dokładnie przyjrzeć, a szczególnie przejrzeć paragrafy mówiące o odpowiedzialności ubezpieczyciela i o możliwych przypadkach wyłączenia takiej odpowiedzialności. Często możemy znaleźć zapisy mówiące o tym, że ubezpieczyciel nie przejmie spłaty zobowiązania, czy też nie wypłaci kwoty ubezpieczenia, jeżeli na przykład utracimy pracę za porozumieniem stron bądź na przykład podczas wydarzenia uniemożliwiającego na późniejszą spłatę będziemy pod wpływem alkoholu. Jeżeli pracujemy jako kierowca, wówczas prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, może również wyłączyć odpowiedzialność ubezpieczającego.

Ważną kwestią jest również możliwość odzyskania choćby części kwoty ubezpieczenia w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub po dokonaniu całkowitej spłaty.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem pomimo tego, że jest droższy od swojego standardowego odpowiednika daje nam bezpieczeństwo, które jest warte swojej ceny.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Smartney - opinie i recenzje
finanse

Smartney – opinie i recenzje

Smartney – opinie i recenzje Oferowane pożyczki są prawie niemożliwe do odrzucenia, ponieważ są ich tysiące. Zawsze możesz znaleźć korzystną ofertę, ale najpierw powinieneś zapoznać się ze szczegółami tej, którą wybrałeś. Czy pożyczka Smartney może

Czytaj więcej »
Kredyty Sanok - Najlepsza Oferta Kredytowa - Kredyty w Sanoku
finanse

Kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej

Kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej Prawa upadłości konsumenckiej są ważne, aby upewnić się, że tylko ci, którzy byli ekonomicznie odpowiedzialni i nie popełnili błędów finansowych mogą ogłosić upadłość. W moim poprzednim poście mówiłem o

Czytaj więcej »