Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem czy bez

kredyt oddłużeniowy

kredyt_ubezpieczenieKredyt gotówkowy z ubezpieczeniem czy bez

Ubiegając się o kredyt gotówkowy w banku, doradca najczęściej proponuje nam do niego ubezpieczenie w pakiecie, aczkolwiek nie jest ono obligatoryjne i możemy z niego skorzystać bądź też nie. Zastanowimy się czy kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem jest dobrym rozwiązaniem, zapewniającym nam jakiekolwiek korzyści.
Sensowny wzrost kosztów?

Ubezpieczenie takie co prawda podnosi koszt kredytu, ale warto z niego skorzystać, gdyż stanowi ono dla nas zabezpieczenie od różnych zdarzeń mogących nam utrudnić lub całkowicie uniemożliwić spłatę. W przypadku utraty pracy oczywiście nie z naszej winy, choroby, czy śmierci ubezpieczyciel przejmuje spłatę kredytu i nasza rodzina nie jest obciążona ratami.

Jak działa ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

W każdym banku ubezpieczenie tego typu jest bardzo podobne i działa na bardzo podobnej zasadzie ubezpieczając od podobnych zdarzeń. Koszt takiego ubezpieczenia jest kredytowany, składka jest pobierana za cały okres z góry i doliczana do kwoty kredytu powiększając go, ewentualnie jest ona rozliczana na poszczególne miesiące i doliczona do poszczególnych rat.

Masz wybór

Ubezpieczenie spłaty kredytu co prawda nie jest obligatoryjne, ale warto je kupić i zyskać dzięki temu komfort spłaty oraz inne korzyści, które banki oferują przy tej okazji. Często banki sprzedając nam kredyt gotówkowy od razu informują czy przy wykupieniu ubezpieczenia zyskamy specjalne warunki cenowe, czyli na przykład niższe oprocentowanie, obniżoną prowizję, ale często też możemy skorzystać z innych ofert specjalnych.

jak splacic kredytyJak sprawdzać takie oferty?

Aby odnieść maksymalne korzyści z faktu wykupienia takiego ubezpieczenia, należy mu się dokładnie przyjrzeć, a szczególnie przejrzeć paragrafy mówiące o odpowiedzialności ubezpieczyciela i o możliwych przypadkach wyłączenia takiej odpowiedzialności. Często możemy znaleźć zapisy mówiące o tym, że ubezpieczyciel nie przejmie spłaty zobowiązania, czy też nie wypłaci kwoty ubezpieczenia, jeżeli na przykład utracimy pracę za porozumieniem stron bądź na przykład podczas wydarzenia uniemożliwiającego na późniejszą spłatę będziemy pod wpływem alkoholu. Jeżeli pracujemy jako kierowca, wówczas prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, może również wyłączyć odpowiedzialność ubezpieczającego.

Ważną kwestią jest również możliwość odzyskania choćby części kwoty ubezpieczenia w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub po dokonaniu całkowitej spłaty.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem pomimo tego, że jest droższy od swojego standardowego odpowiednika daje nam bezpieczeństwo, które jest warte swojej ceny.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka alkoholika

Upadłość konsumencka alkoholika – wyjście z długów czy sposób na dalszą destrukcję? Odkryjmy, jakie są konsekwencje bankructwa dla osób uzależnionych od alkoholu oraz czy istnieje skuteczne wsparcie dla ich sytuacji finansowej. Dowiedz się więcej na naszym blogu.

Spidi Pożyczki

Spidi Pożyczki Kwota pożyczki do 10.000 zł Umowa pożyczki do 30 miesięcy Niskie oprocentowanie Błyskawiczna decyzja o przyznaniu Bez zbędnych

Pożyczki Miasta

Jak Znaleźć Szybką Pożyczkę w Twojej Okolicy? Pozyczki miasta? Czy szukasz szybkiego i wygodnego sposobu na pożyczenie pieniędzy w twojej

upadłość konsumencka przez internet

Upadłość konsumencka jest formalnym procesem, który umożliwia osobom zadłużonym rozpoczęcie nowego życia finansowego. Coraz więcej osób korzysta z internetu w celu złożenia wniosku o upadłość konsumencką. W tym artykule omówimy korzyści związane z rozpoczęciem tego procesu online oraz przedstawimy niezbędne kroki do złożenia wniosku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

upadłość konsumencka bez utraty mieszkania

Upadłość konsumencka bez utraty mieszkania – czy to możliwe? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby z problemami finansowymi. W artykule omówimy, jakie są warunki i zasady upadłości konsumenckiej w Polsce oraz jak uniknąć utraty swojego mieszkania w trakcie tego procesu. Zachęcamy do lektury!