Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny

Kwota kredytu do 200 000 zł

Okres kredytowania do 120 miesięcy

Oprocentowanie już od 8,99 %

Wstępna decyzja już w 5 minut

Minimum formalności

Kredyt Konsolidacyjny kredyt123.pl to:

Jeden kredyt to mniejsze wydatki.
Jeden kredyt to niższa rata.
Jeden kredyt to stabilny budżet.

Kredyt konsolidacyjny to jedna niska rata zamiast kilku!

Kredyt konsolidacyjny to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która odczuwa każdego miesiąca trudności w spłacie swoich kilku bądź też nawet kilkunastu zobowiązań. Przeprowadzenie konsolidacji w takich okolicznościach jest optymalnym wyjściem i to z kilku zasadniczych powodów, np. płacąc jedną niższą ratę nasze finanse odzyskują równowagę. Dodatkowo zaciągając kredyt konsolidacyjny mamy bardzo często możliwość „dobrania” dodatkowej gotówki.
Która oferta kredytu konsolidacyjnego jest najlepsza?

Kredyt konsolidacyjny – pomoc na finansowe problemy

Kiedy już zdecydujemy się przeprowadzić konsolidację to kluczowym czynnikiem, jaki powinien decydować o wyborze konkretnej oferty jest koszt całkowity kredytu. Żeby go sprawdzić musimy wiedzieć ile wynosi RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to wskaźnik, według którego w sposób obiektywny możemy porównać oferty pochodzące z kilku banków. Na jego wielkość oprócz oprocentowania nominalnego składają się koszty prowizji, marże, dodatkowe opłaty i inne narzuty.

Kredyt konsolidaycjny – optymalne rozwiązanie dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny – Trzeba jednak mieć na uwadze to, że RRSO kredytu konsolidacyjnego nie będzie takie samo dla każdego klienta. Jeżeli bowiem wnioskujemy o kredyt to badana jest nasza zdolność kredytowa, doradca sprawdza, w jakiej wysokości uzyskujemy dochody, ile na daną chwilę posiadamy zobowiązań jak są one spłacane i czy w przeszłości mieliśmy jakieś opóźnienia w płatnościach. Żeby jednak dać klientowi możliwość porównania poszczególnych ofert wprowadzono coś takiego jak „przykład reprezentatywny”, czyli przyjęcie wszystkich tych zmiennych dla przeciętnego Kowalskiego. Dzięki czemu w dużym przybliżeniu wiemy ile będzie wynosić dane RRSO w danym banku. Jego konkretną wysokość poznamy, gdy pracownik banku przygotuje już dla nas spersonalizowaną ofertę kredytu. Informacja umieszczona będzie w formularzu informacyjnym kredytu.

Wielkość RRSO kredytów bankowych konsolidacyjnych

Kredyty konsolidacyjny z reguły udzielane są na duże sumy a w związku z tym już na samym początku naszych starań musimy się przygotować na to, że bank będzie od nas żądał stosownego zabezpieczenia np. ustanowienia hipoteki. Konieczność zebrania odpowiedniej dokumentacji oczywiście wydłuży czas, jaki jest potrzebny do otrzymania wnioskowanej kwoty.  Możemy to przyśpieszyć wybierając np. ofertę banku, który na początkowym etapie stosuje wypełnianie wniosków przez Internet. Usprawni to na naturalnie całą procedurę przyznania kredytu.

Plusy konsolidacji kredytów

kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to bez wątpienia opłacalne rozwiązanie dla osób, które posiadają

 

kilka zobowiązań i zmagają się ze zjawiskiem tzw. zdublowanych odsetek. Przeprowadzając konsolidację łączymy wszystkie nasze zobowiązania (oprócz bankowych mogą to być również tak popularne teraz pożyczki krótkoterminowe – chwilówki) w jeden bankowy kredyt. Korzyści z tego są szerokie. Do najbardziej istotnych plusów zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego możemy zaliczyć:

Jednym słowem kredyt konsolidacyjny porządkuje nasze finanse, nie dopuszcza do popadnięcia w spiralę zadłużenia i sprawia, że możemy spokojnie zasypiać nie martwiąc się o to, skąd zbierzmy pieniądze, aby opłacić kolejny raty naszych zobowiązań.

PROWIZJA
Jeśli przeglądamy oferty z polskiego rynku finansowego to łatwo możemy zauważyć, że przeważnie każda oferta kredytu konsolidacyjnego łączy się z pobraniem prowizji za jego udzielenie. Jej wysokość jest zróżnicowana i przeważnie waha się od kilku do nawet kilkunastu procent wartości kredytu. W szczególnych przypadkach bank od niej odstępuje np. w ramach promocyjnej oferty za założenie rachunku. Nie licząc oprocentowania kredytu, wielkość prowizji ma przeważający wpływ na całościowy koszt kredytu

OPROCENTOWANIE KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH
Wielkość oprocentowania, to jak to było wspomniane wyżej obok prowizji podstawowy czynnik, który decyduje o koszcie kredytu. Na jego wysokość składa się marża banku oraz WIBOR 3M (stopa oprocentowania kredytów na rynku międzybankowym. Aktualnie wskaźnik ten oscyluje na poziomie 1,7 %).  Marża banku zazwyczaj wynosi od 2% do 5%. Bank ustala stopę oprocentowania na podstawie oceny naszej zdolności kredytowej. Na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim nominalne oprocentowanie nie może być większe niż 10% w skali roku.

MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO
W chwili obecnej na rynku możemy spotkać oferty bankowe, których maksymalna kwota kształtuje się na poziomie 200.000 zł. Sporadycznie kwota ta jest wyższa, ale niejako z automatu łączy się z ustanowieniem zabezpieczenia w postaci hipoteki. Wnioskując o kredyt bierzmy pod uwagę dwie rzeczy. Pierwsza to łączna kwota do spłaty naszych poszczególnych zobowiązań a druga to czy decydujemy się na otrzymanie dodatkowej kwoty na cel inny niż konsolidacja.

CZAS TRWANIA UMOWY KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO
Jeżeli zdecydujemy się na zabezpieczenie hipoteczne to kredyt konsolidacyjny możemy uzyskać na stosunkowo długi okres czasu (umowa jest zawierana nawet na 30 lat). Kredyty opiewające na kwoty mniejsze to umowa zwykle na okres od 9 do 12 lat.

JAKI ZOBOWIĄZANIA MOŻEMY SKONSOLIDOWAĆ?
Kredyt konsolidacyjny ma charakter, co do zasady celowy (w odróżnieniu od kredytu gotówkowego) a pieniądze z niego pochodzące możemy przeznaczyć na spłatę:

 • kredytów gotówkowych
 • kredytów samochodowych
 • kredytów ratalnych
 • pożyczek gotówkowych
 • limitów kredytowych na rachunku bieżącym
 • limitów na karcie kredytowej
 • innych kredytów o charakterze konsumpcyjnym
Zobowiązania, przy których mogą wystąpić trudności przy konsolidacji:
 • kredyty studenckie,
 • kredyty preferencyjne

Nie oznacza to oczywiście, że ich nie skonsolidujemy, ale w przypadku powyższych zobowiązań możemy się spotkać z dodatkowymi wymogami natury formalnej ze strony banku.

KREDYTY KONSOLIDACYJNE – rodzaje zabezpieczeń

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki – nie musimy ustanawiać zabezpieczenia w postaci hipoteki. Kwota kredytu jest z reguły niższa a umowa zawierana na krótszy okres. Przeważnie maksymalna kwota to 200.000 zł a umowa na maks. 120 miesięcy – 10 lat.
Hipoteczny kredyt konsolidacyjny –  jak sama nazwa wskazuje – ustanawiamy zabezpieczenie w postaci hipoteki. Możemy uzyskać większą kwotę a umowa zawierana jest na dłuższy okres. Procedura otrzymania jest jednak bardziej skomplikowana i wydłużona w czasie.

FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z ZAŁATWIENIEM KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO

Składając wniosek o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego musimy się liczyć z tym, że zostaniemy poproszeni o zgromadzenie stosownej dokumentacji.

W szczególności są to:

W  chwili obecnej możemy powiedzieć, że klient ma, z czego wybierać, jeśli chodzi o oferty kredytów konsolidacyjnych proponowane przez banki działające na terenie naszego kraju. Bardzo często dzieje się taka, że banki proponują preferencyjne warunki dla nowych klientów np. rezygnują z nakładania marży lub obniżają prowizję. Warto również pod tym kątem sprawdzać dostępne propozycje, aby wybrać najlepszą. Kredyt konsolidacyjny otrzymujesz dzięki pomocy naszych doświadczonych doradców kredytowych. Długie kolejki w banku to strata czasu i pieniędzy.
Łączymy wszystkie Twoje stare zobowiązania aby więcej pieniędzy zostawało w Twoim portfelu.
Opłaty ograniczamy do niezbędnego minimum.

 

Nasza oferta kredytu konsolidacyjnego w szczegółach:

 • błyskawiczna decyzja o udzieleniu kredytu
 • niski poziom raty kredytu konsolidacyjnego
 • bez zabezpieczeń i poręczycieli (kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń)
 • dodatkowe środki na dowolnie wybrany cel

Wybierz z nami najlepszy kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów –  to najlepsze rozwiązanie dla osoby, która każdego miesiąca odczuwa trudności ze spłatą swoich rat kredytów.
Warto wiedzieć, że spłacanie kilku zobowiązań kredytowych generuje niepotrzebne koszty, zwielokrotnia odsetki i inne opłaty.
Pora to zmienić. Połącz wszystkie zobowiązania w jeden prosty kredyt konsolidacyjny.
W łatwy sposób uzyskujesz stabilizację finansową.

Korzystając z naszej pomocy przy uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego zyskujesz:

 • gwarancję najlepszej propozycji kredytu konsolidacyjnego
 • wsparcie ekspertów – wybierzemy dla Ciebie najlepszy kredyt konsolidacyjny dostępny na rynku usług finansowych.
 • oszczędność czasu

Zwlekanie z podjęciem decyzji nie jest korzystne dla Twoich finansów. uzyskaj kredyt konsolidacyjny już dziś!

Nadeszła pora aby działać.
Działaj już teraz
Napisz do nas. Sprawdź ile zaoszczędzisz