Mity hipoteczne – obal je! 8 najczęściej spotykanych mitów nt. kredytu hipotecznego

Prawdziwa_rewolucja_w_kredytach_hipotecznych

Co Zawiera Artykuł Mity hipoteczne – obal je! 8 najczęściej spotykanych mitów nt. kredytu hipotecznego

kredyt hipotecznyMity hipoteczne – obal je! 8 najczęściej spotykanych mitów nt. kredytu hipotecznego

Wielu Polaków zaciąga kredyt hipoteczny, aby sfinansować zakup mieszkania lub budowę domu. Nie jest to zbyt zaskakujące, ponieważ ten instrument finansowy jest bardzo popularny zwłaszcza wśród osób w wieku 25-35 lat. Kwestia kredytów hipotecznych jest w Polsce bardzo popularna. Być może jest to naturalna konsekwencja rodzącego się kryzysu na rynku kredytów hipotecznych. Być może właśnie dlatego słyszy się coraz więcej mitów na ten temat. Obalmy te mity i poznajmy prawdziwą prawdę.

Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego? Informacje zawarte w dalszej części artykułu z pewnością mogą Ci pomóc. Zobacz, co powinieneś zrobić, zanim udasz się do banku.

Mit 1: Najdroższym produktem finansowym jest kredyt hipoteczny.

Pomysł, że można spłacić tylko taką kwotę kredytu hipotecznego, która jest równa lub stanowi wielokrotność kwoty, którą się pożyczyło, nie jest całkowicie zgodny z prawdą. Stopy oprocentowania kredytów hipotecznych różnią się w zależności od banku, który wybierzesz.

Koszt kredytu hipotecznego jest znaczny, gdyż kwota pożyczana z banku jest duża, jednak nie należy porównywać kosztu kredytu hipotecznego z kosztem kredytu na mniejszą kwotę.

O ile możesz zmienić kwotę, którą spłacasz, o tyle wysokość Twojego wkładu również jest bardzo ważna. Dokładna kwota, jaką wpłacisz, zależy od tego, ile pożyczysz, kiedy zostanie spłacona i jaka była Twoja historia kredytowa w przeszłości. Im większy wkład własny, tym niższe będą koszty. Ponadto, im wyższa kwota pożyczki, tym mniejsze znaczenie ma wkład własny.

Możesz odwiedzić strony porównujące kredyty hipoteczne, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza oferta dla Ciebie w danym momencie. Możesz również odwiedzić doradcę kredytowego, aby dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby uzyskać to, co chcesz.

kredyt hipotecznyMit 2: Jeśli nie masz co najmniej 20% zaliczki, nie zostaniesz zatwierdzony.

Jeśli kredytobiorca został zatwierdzony do kredytu mieszkaniowego, musieli spłacić kapitał i wszelkie odsetki, dla kwoty hipotecznej. Jednak banki znacznie zmieniły swoje wymagania, a wiele z nich obecnie stwierdza, że osoby zaciągające kredyty hipoteczne muszą spłacić tylko procent pożyczonej kwoty, zamiast

Było wiele debat na temat tego, czy musimy zrobić nawet 20% zaliczki, czy nie. Niektóre banki są bardziej pobłażliwe niż inne, ale większość wymaga 20% lub więcej zaliczki na zakup domu.

Koszt kredytu mieszkaniowego powinien wynosić nie więcej niż 10 procent kwoty, którą jesteś winien. Zwykle wymagana jest zaliczka, więc kwota, którą wpłacasz, nie powinna być mniejsza niż gotówka, którą wyjmujesz z wypłaty. Możliwe jest również sfinansowanie domu z pożyczki, która nie wymaga wpłaty zaliczki.

Mit 3: Nawet jeżeli jeden Bank odrzucił mój wniosek to nie mam szans na kredyt

Niektóre banki bardzo różnią się od innych. Jeśli chodzi o wymagania dotyczące uzyskania kredytu, banki zwracają uwagę m.in. na wynagrodzenie kredytobiorcy, jego dochody, koszty utrzymania, wiek, liczbę osób na utrzymaniu oraz to, czy praca jest w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin.

Mimo, że jeden bank odmówił przyjęcia wniosku o kredyt hipoteczny, nie musi to oznaczać, że zrobi to inny. Ta zasada obowiązuje w większości przypadków.

W Internecie można znaleźć listy dotyczące tego, czy bank udzieli Ci kredytu hipotecznego na dom, jaka kwota zostanie zatwierdzona i jaka będzie stopa procentowa.

Mit 4: Aby otrzymać kredyt hipoteczny potrzebna jest umowa o pracę

Mimo że umowa o pracę jest dla banku dużym ułatwieniem, to w rzeczywistości nie daje ona osobom zatrudnionym na czas nieokreślony najlepszego zabezpieczenia.

Większość banków często akceptuje zabezpieczenia firmy, takie jak dochody z własnej działalności gospodarczej, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, aby pomóc w uzyskaniu kredytu. Firmy, takie jak ta szkoła tańca, zawsze potrzebują funduszy na rozwój, dlatego też nie są w stanie uzyskać kredytu.

Zazwyczaj, gdy idziesz do banku, aby uzyskać kredyt hipoteczny, będą patrzeć na wysokość dochodów, które będą wypłacane. Aby upewnić się, że nie będziesz miał problemów ze spłatą kredytu hipotecznego, będą dłużej rozważać wysokość płaconych dochodów.

Parasol PożyczkaMit 5: Bez historii nie mogę dostać kredytu

Jest to powszechny mit, który nie jest do końca prawdziwy. Młodzi ludzie ubiegają się o jednorazowy nowy zakup, taki jak samochód czy lodówka, nawet jeśli mają zły kredyt.

Jeśli Twoja historia kredytowa jest czysta, możesz otrzymać kredyt hipoteczny.

Przy kredycie gotówkowym na kwotę powyżej 50 tys. zł warto wziąć pod uwagę swoją historię kredytową.

Jeśli jesteś niezależny finansowo, nie powinieneś się martwić, że Twoje zobowiązania finansowe będą kolidować z kredytem hipotecznym. To wszystko zależy od Ciebie.

Mit 6: W momencie podpisania umowy kredytowej bank staje się właścicielem nieruchomości

Chociaż nadal spłacasz kredyt hipoteczny, stajesz się pełnoprawnym właścicielem nieruchomości w momencie jej zakupu. Ograniczony udział banku w nieruchomości ma zatem jedynie formę hipoteki. Mogą Państwo swobodnie sprzedawać i wynajmować nieruchomość w dowolnym momencie.

Brak płatności za dług może być poważniejszy niż w przypadku, gdy dług został już spłacony. Brak płatności na hipotece, na przykład, utrzymuje wszelkie prawa własności kredytobiorcy na szali. Kwestia ta może mieć wpływ na kredytobiorcę z powodu stóp procentowych, jak również salda hipotecznego nieruchomości.

Mit 7: Warunki kredytu hipotecznego dla osoby samotnej są gorsze niż dla małżeństwa.

Kredyty są przeznaczone tylko dla par i rodzin, a to zależy od sytuacji. Banki nie oferują jednak ofert kredytów hipotecznych tylko dla par, ale raczej starają się dopasować je do konkretnych kredytów hipotecznych.

Zamożna, samotna kobieta prawdopodobnie otrzyma takie same lub lepsze warunki pożyczki niż małżeństwo o średnich dochodach. Majątek osoby samotnej może mieć wyższy wskaźnik wydatków na kredyt hipoteczny niż małżeństwo, co czyni ją bardziej atrakcyjną opcją dla kredytodawcy.

trudne kredytyMit 8:Kredyt hipoteczny nie może być spłacony wcześniej.

Jest to bardziej opłacalne na przykład wtedy, gdy spłacamy kredyt hipoteczny z bardzo krótkim okresem spłaty, np. po 5 czy 10 latach. Nie zawsze jednak opłaca się dokonywać wczesnej i szybkiej spłaty. Na przykład, jeśli zaciągnąłeś kredyt na 30 lat, nie zawsze opłaca się spłacać go tak wcześnie.

Niektórzy ludzie wykorzystują wszystkie swoje pieniądze, aby spłacić swoje długi. Ci ludzie popełniają duży błąd. Mogą wydawać wszystkie swoje oszczędności, nie mając o tym pojęcia. Istnieje dobra inwestycja, która zarabia pieniądze, które są nawet lepsze niż wysoko oprocentowany kredyt, który płacą, aby utrzymać swój kredyt na dobrym poziomie. Oszczędzając pieniądze można zarabiać na giełdzie, nawet jeśli nie kupuje się akcji.

Decyzja o przeznaczeniu kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu domu powinna być dokładnie przemyślana. Większość osób kupując dom wydaje kilkaset tysięcy złotych, a okres spłaty może wynosić nawet do 30 lat. Jest to na tyle poważne zobowiązanie z Twojej strony, że należy je dokładnie przemyśleć.

Ale nigdy nie ufaj swojemu brokerowi hipotecznemu ani żadnemu innemu źródłu w kwestii tego, co naprawdę dzieje się z kredytowaniem w danej chwili. Odwiedź doradcę kredytowego, aby dowiedzieć się, jaki jest aktualny stan kredytowania przez cały czas, ponieważ może to być dobry pomysł, aby to sprawdzić.

kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter