Najlepsze pożyczki dla osób z zajęciami komorniczymi na dochodach
Pożyczki lombardowe- szybka gotówka pod zastaw
Najpopularniejszym rodzajem pożyczek dostępnym dla każdego są pożyczki lombardowe. W tym przypadku dochody nie są weryfikowane w żaden sposób, a więc zarówno osoby bez dochodów jak i osoby z zajęciami komorniczymi mogą starać się o takie finansowanie pilnych wydatków. W przypadku pożyczki lombardowej konieczne jest jednak posiadanie wartościowego przedmiotu, który będzie stanowić zabezpieczenie spłaty pożyczki. Wśród rzeczy najchętniej przyjmowanych do lombardów wymienić możemy biżuterię złotą i srebrną, monety z metali szlachetnych, telefony komórkowe, komputery, sprzęt RTV czy inne wartościowe przedmioty. Niektóre lombardy oferują „pożyczki pod zastaw wszystkiego” – niezależnie od tego, czy będzie to wózek dziecięcy, klaser znaczków czy wiertarka udarowa. Pożyczki lombardowe nie są tanie, a ich oprocentowanie może wynosić 1% w skali dnia lub więcej. Łączny koszt za pożyczenie pieniędzy może być więc bardzo wysoki, szczególnie przy nieco dłuższych umowach. Niezwykle istotne jest również to, że przedmiot zastawu pozostaje w lombardzie do momentu spłaty pożyczki. Oznacza to, że w przypadku braku spłaty zobowiązania przedmiot taki, na przykład zegarek, może zostać sprzedany i pożyczkobiorca nie będzie w stanie go odzyskać. Kwota pożyczki lombardowej uzależniona jest od wartości przedmiotu i może wynosić od 10 do nawet 80 procent wartości przedmiotu. W praktyce kwoty pożyczek są niewielkie i wynoszą od kilkunastu do kilkuset złotych, choć zdarzają się również i takie na wiele tysięcy złotych – jeśli pożyczka zabezpieczona jest pojazdem czy bardzo drogą biżuterią. To rozwiązanie cechuje się jeszcze jedną olbrzymią zaletą: szybkością dostępu do pieniędzy. Pożyczka lombardowa jest wypłacana od ręki, a wiele lombardów działa przed 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli będziemy potrzebowali szybkiej pożyczki bez udokumentowania dochodów – może to być najlepsze rozwiązanie. Nawet dla osób z zajęciami komorniczymi.
Pożyczki z poręczycielem- pomocna dłoń to niższa rata
Bardzo ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie środków przez osoby z zajęciami komorniczymi są pożyczki z poręczycielem. Tego typu produkt pozabankowy nie wymaga, jak pożyczki lombardowe, posiadania przedmiotu zastawu. W zamian za to klienci muszą posiadać poręczyciela, który zagwarantuję spłatę zobowiązania. Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają weryfikacji dochodów zarówno pożyczkobiorcy jak i poręczyciela, a czasem wymagane są też dodatkowe dokumenty z aktualnym saldem zadłużenia z tytułu wszystkich spraw prowadzonych przez kancelarię komorniczą. Ale w przypadku pożyczki z poręczycielem to właśnie osoba dająca rękojmię spłaty pożyczki solidarnie z dłużnikiem jest najlepszym zabezpieczeniem. Gdyby pożyczkobiorcy podwinęła się noga, pożyczkodawca może starać się odzyskać środki zarówno od samego pożyczkobiorcy jak i od poręczyciela. I o ile sam pożyczkobiorca może mieć zajęcia komornicze, to od jego poręczyciela wymagane są dokumenty dochodowe potwierdzające brak kłopotów tego typu. Znalezienie poręczyciela w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwe, ale często pozwala na uzyskanie wysokiej kwoty pożyczki która często pozwala na spłatę zajęć komorniczych i wyjście z problemów finansowych.
Gotówkowe pożyczki konsolidacyjne- jedno zobowiązanie z niską ratą
Osoby z zajęciami komorniczymi nie zawsze muszą znajdować się w ciężkiej sytuacji finansowej. Często kwoty pozostałe do spłaty nie są wysokie i wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy złotych. A ponieważ widnieją na zaświadczeniach o zarobkach czy wyciągach bankowych, to uzyskanie pożyczki wcale nie jest proste. Tu z pomocą przychodzą gotówkowe pożyczki konsolidacyjne. By starać się o taką pożyczkę konieczne jest udokumentowanie swoich dochodów oraz przedstawienie dokumentów potwierdzających saldo pozostałe do spłaty u komornika. Jeśli nie jest ono wysokie, to możliwe jest uzyskanie pożyczki konsolidacyjnej. Pożyczkodawca jest w stanie spłacić pozostałą kwotę do kancelarii komorniczej, co pozwala usunąć zajęcia z pensji czy emerytury. Często klienci mogą również liczyć na niewielką dodatkową kwotę pożyczki lub spłatę innych zobowiązań – w zależności od potrzebnej kwoty i udokumentowanych dochodów. Jako, że zajęcia komornicze są spłacane bezpośrednio przez pożyczkodawcę, to może uwzględnić on pełną pensję. A klienci firm pożyczkowych mogą bardzo często cieszyć się ratą o wiele niższą niż zajęcia komornicze. Przypomnijmy, że w przypadku umów zlecenia czy o dzieło komornik może zająć nawet całe wynagrodzenie, a w przypadku umowy o pracę – do połowy jego wartości. Dla osób z zarobkami powyżej 2500 złotych zmniejszenie gigantycznych zajęć komorniczych może być prawdziwą ulgą, a spłata choć rozłożona na dłuższy okres, wcale nie musi być bardzo kosztowna.
Pożyczki konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym
Pożyczkobiorcy którzy nie radzą sobie z dotychczasowymi zobowiązaniami, wpadli w pętlę kredytową lub potrzebują konsolidacji zobowiązań i dodatkowej gotówki mogą starać się o pożyczki konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym. W tym przypadku najważniejszym warunkiem jest posiadanie własnej nieruchomości lub też osoby posiadającej nieruchomość, a z którą wspólnie zaciągną zobowiązanie. Pożyczki tego typu udzielane są najchętniej pod zastaw mieszkania lub działki budowlanej, ale znaleźć można również firmy akceptujące jako zabezpieczenie grunty rolne, leśne czy domy. Kwota pożyczki każdorazowo ustalana jest indywidualnie – w zależności od potrzeb klienta i możliwości spłaty rat w przyszłości, ale także od wartości przedmiotu zabezpieczenia. W przypadku pożyczek tego typu możliwe jest zabezpieczenie hipoteczne lub przewłaszczenie na zabezpieczenie. Z reguły to ostatnie rozwiązanie jest najtańsze. Umowy pożyczki konsolidacyjnej zawierane są w obecności notariusza na okres od pół roku wzwyż, najczęściej do dziesięciu lat, ale zdarzają się i dłuższe okresy spłat. Olbrzymią zaletą tego rozwiązania są z pewnością niskie koszty pożyczki w porównaniu z chwilówkami, pożyczkami gotówkowymi czy lombardowymi i to pomimo konieczności opłacenia kosztów notarialnych. Często to właśnie pożyczki konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym są ostatnią deską ratunku i jedyną opcją na wyjście z pętli zadłużenia. A warunki ich uzyskania są tylko dwa: posiadanie nieruchomości i możliwość spłaty rat.
Masz Problemy z długami? sprawdź –> Oddłużanie
Podsumowanie
Osoby z zajęciami komorniczymi bardzo często szukają pożyczek, choć rzadko są w stanie uzyskać fachową poradę w biurach kredytowych. Ale podwinięcie się nogi w przyszłości nie musi powodować problemów obecnie – dla dobrych klientów pożyczki lombardowe, z poręczycielem czy hipoteczne z pewnością będą dostępne. Wbrew pozorom pożyczkobiorcą może zostać każdy – nawet osoby z zajęciami komorniczymi. Wystarczy posiadać odpowiednie zabezpieczenie.