Ile powinny wynosić moje oszczędności?

Ile powinny wynosić moje oszczędności?Ile powinny wynosić moje oszczędności?

Brak środków finansowych to tragedia dla naszego finansowego życia, zwłaszcza w okresach wysokich wypłat gotówki, dlatego ważne jest, aby na odpowiednim poziomie upewnić się, ile pieniędzy musimy trzymać w oszczędnościach.

Jaka jest odpowiednia kwota oszczędności, którą powinniśmy posiadać? W przypadku utraty pracy i dotychczasowych dochodów, nasze oszczędności powinny być równe rocznej pensji.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego osoba bezrobotna szuka nowej pracy zazwyczaj przez 12 lub 13 miesięcy, warto więc przygotować się na taką przerwę, szczególnie jeśli nie posiadamy umiejętności wymaganych w dotychczasowej pracy.

Kwota potrzebna do oszczędzania zależy od aktualnego poziomu wydatków, zobowiązań i poziomu życia, który chcesz utrzymać.

Gdy zasoby pieniężne spadają poniżej tego pułapu, należy zachować czujność. Im silniejsze jest jego działanie, tym krótsze jest nasze okno bezpieczeństwa.

Wiem, że ludzie myślą o oszczędnościach najpierw przy kupnie domu lub finansowaniu większych zakupów; rzadko jednak oszczędzają jako sposób na generowanie oszczędności. Musimy gromadzić lub budować nasze oszczędności, aby móc je wykorzystać w określonym celu.

Niezależnie od Twoich potrzeb i planów dotyczących oszczędzania, kluczową rzeczą, która pomoże Ci skutecznie oszczędzać, jest systematyczne budowanie oszczędności w czasie. Przydatnym narzędziem mogą być regularne wpłaty na konto oszczędnościowe.

Oszczędzanie tak dużo, jak to możliwe, kiedy zaczynamy pracować, musi być naszym priorytetem. Musimy oszczędzać tak dużo, jak to tylko możliwe, aby mieć pewność, że będziemy mogli zapłacić za naukę naszych dzieci lub mieć wystarczająco dużo pieniędzy na życie na emeryturze. Oznacza to, że musi być ustalona granica tego, ile będziemy zarabiać.

Ta grupa może oznaczać takie rzeczy jak gotówka, nieruchomości, inwestycje wzajemne, akcje, obligacje, a nawet pieniądze na emeryturę. Wszystkie te rzeczy mogą być dochodami w przyszłości, ponieważ dostarczają gotówki, nieruchomości lub innej niepłynnej formy kapitału, który jest jak bryła żelaza w twoim portfelu.

Nawyki związane z oszczędzaniem pieniędzy mogą być skomplikowane, ale jedno jest pewne. Jeszcze przez wiele lat nie będziemy mieli luksusu odkładania coraz większego ułamka bieżących zarobków, aby nadrobić stracony czas. Z wiekiem nasz majątek będzie się powiększał. Nawet od 30 do 40 roku życia, co roku powinien następować procent składany z oszczędności. Tak więc, aby zaoszczędzić tyle, ile chcemy, potrzeba trochę czasu, ale możemy zacząć już od 26-40 roku życia.

Oszczędności na nagłe wypadki powinny stanowić kwotę, która mogłaby pokryć przynajmniej większość rocznych wydatków. W perspektywie średnioterminowej, oszczędności mogą być tworzone z myślą o długoterminowych potrzebach finansowych; im wcześniej się zacznie, tym większy potencjał poprawy. Ostatecznie, im więcej chce się zgromadzić oszczędności, tym dalej w przyszłość chce się wybiegać.

Scroll to Top