Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Najlepszy Kredyt Gotówkowy

Co Zawiera Artykuł Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

jak splacic kredytJak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Potrzebując pożyczyć pieniądze, kiedy przeglądamy propozycje kredytów gotówkowych, zazwyczaj kierujemy uwagę na rząd odsetek. W pierwszym odruchu koszty kredytu stanowi dla nas miarę jego atutów. Należy mimo to pamiętać, że cenę konstytuuje sporo czynników, które wskazane jest zrozumieć. Dlatego też czasami po przeprowadzeniu szczegółowej weryfikacji danego kredytu, dochodzimy do wniosku, że wcale nie jest on taki porządny, na jaki wyglądał.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe są najpopularniejszym źródłem finansowania na dzisiaj, żaden drugi produkt bankowy nie dorównuje im powodzeniem. Toteż banki kładą wyjątkowy nacisk na promocję tego rodzaju produktów, wprowadzając do sprzedaży coraz to nowsze i ciekawsze kredyty. Aczkolwiek nie każdy kredyt i nie dla każdego będzie w takim samym stopniu stosowny, dlatego, by wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie, trzeba kierować się wskazanymi zasadami.

Nadzorowanie swojego portfela

Pierwszą z reguł jest potrzeba oceniania własnej sytuacji, jako że nie należy liczyć na kredyt, jeżeli figurujemy w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie banki monitorują każdego wnioskodawcę przed ogłoszeniem definitywnej decyzji kredytowej. Jeśli posiadamy należytą przeszłość kredytową w BIK i nie mieliśmy wcześniej większych poślizgów w spłacie innych zobowiązań, można myśleć o staraniu się o finansowanie.

Analizuj rynek i porównuj oferty

Aby wyszukać ciekawe kredyty gotówkowe, musimy przeanalizować nie jedną a co najmniej kilkanaście propozycji. W czasie analizowania powinniśmy zwłaszcza kierować uwagę na czynniki takie jak odsetki, prowizja, wielkość RRSO oraz ewentualne zabezpieczenia. Bardzo istotna jest również wysokość kredytu oraz okres spłaty, które to parametry należycie dobrane pozwolą nawet nam powiększyć naszą zdolność kredytową.

Kosztyjak splacic kredyty

Doniosłe znaczenie dla kosztów kredytu ma ewidentnie prowizja i oprocentowanie. Prowizja jest pojedynczą należnością pobieraną za rozpatrzenie wniosku oraz udostępnienie kredytu, ale koszt odsetek będziemy ponosić przez pełny czas spłaty. Możesz jednak odszukać na rynku kredyty udostępniane bez prowizji, ale kiedy się im przypatrzymy, wtedy ujawnia się, że oprocentowanie jest wyższe niż w innych kredytach. Podobnie osiągalne są kredyty bez odsetek, ale tutaj z kolei mamy do czynienia z jednokrotną wysoką prowizją.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie udostępniane praktycznie do każdego kredytu gotówkowego może, ale nie zawsze powinno zwiększyć jego kosztu. Powinno się sprawdzić, czy wykupienie polisy zwiększa koszt, czy też nie będzie miało na niego szczególnego wpływu. Nierzadko możemy się zetknąć z wypadkami, że osoby decydujące się na wykupienie ubezpieczenia mają niższą prowizję i odsetki. Nad ubezpieczeniem warto się wszelako zastanowić ze względu na bezpieczeństwo. Polisa taka strzeże przed zdarzeniami uniemożliwiającymi spłatę zobowiązania takimi jak choroba, utrata pracy, czy śmierć, po których ubezpieczyciel przejmuje spłatę kredytu.

Wszystko to powoduje, że wszystkie kredyty powinniśmy weryfikować gruntownie i dwa razy się zastanowić, czy właśnie zaciągane zobowiązanie nie przerasta naszych sił.

Picture of kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter