Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

jak wybrac najkorzystniejszy kredytJak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Chcąc pożyczyć środki, kiedy sprawdzamy oferty kredytów gotówkowych, najczęściej zwracamy uwagę na ich oprocentowanie. W pierwszym odruchu koszt kredytu stanowi dla nas wyznacznik jego walorów. Musimy tymczasem pamiętać, że koszt tworzy wiele elementów, które trzeba poznać. Wskutek tego niejednokrotnie po dokonaniu dokładnej analizy konkretnego produktu, dochodzimy do wniosku, że zupełnie nie jest on taki dobry, na jaki wyglądał.

Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe są najpopularniejszym sposobem finansowania na dzisiaj, żaden inny produkt bankowy nie jest w stanie dotrzymać kroku im popularnością. Z tej przyczyny banki stawiają szczególny nacisk na promocję tego typu propozycji, wdrażając do dystrybucji coraz to nowe i korzystniejsze produkty. Niemniej jednak nie każdy kredyt i nie dla wszystkich okaże się tak samo należyty, zatem, żeby wyselekcjonować dla siebie optymalne wyjście, należy kierować się określonymi regułami.

Obserwacja własnego budżetu

Główną z zasad jest konieczność analizy swojej sytuacji, albowiem nie możemy liczyć na kredyt, jeśli widniejemy w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie banki weryfikują każdego kredytobiorcę przed wydaniem decyzji kredytowe. O ile mamy korzystną historię kredytową w BIK i nie mieliśmy przedtem poważniejszych zwłok w płatnościach innych zobowiązań, możemy myśleć o ubieganiu się o kredyt.

Sprawdzanie i porównanie ofert

Żeby wypatrzyć interesujące kredyty gotówkowe, należy sprawdzić nie jedną a co najmniej kilkanaście ofert. W trakcie sprawdzania powinniśmy specjalnie zwracać uwagę na elementy takie jak wielkość RRSO, odsetki, prowizja i ewentualne zabezpieczenia. Ogromnie ważna jest też wysokość kredytu i czas spłaty, które to parametry trafnie dobrane nawet pozwolą nam poprawić naszą zdolność kredytową.

Kosztypozyczka gotowkowa

Kluczowe znaczenie dla ceny kredytu ma ani chybi prowizja i oprocentowanie. Prowizja jest jednokrotną opłatą pobieraną za rozpatrzenie wniosku i przyznanie kredytu, niemniej koszt oprocentowania będziemy ponosić przez cały okres spłaty. Można tymczasem znaleźć na rynku kredyty udzielane bez prowizji, ale gdy się im przyjrzymy, dopiero okazuje się, że oprocentowanie jest większe niż w pozostałych propozycjach. Podobnie dostępne są kredyty nieoprocentowane, ale w ich wypadku natomiast mamy do czynienia z jednorazową znaczną prowizją.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie oferowane nieomalże do każdego kredytu gotówkowego mogłoby, ale nie musi powiększyć jego ceny. Warto przeanalizować, czy wykupienie ubezpieczenia podniesie koszt, czy też nie będzie miało na niego silnego wpływu. Często można się spotkać z przypadkami, że osoby decydujące się na wykupienie polisy zyskują zmniejszoną prowizję i oprocentowanie. Nad możliwym ubezpieczeniem musimy się jednakże zastanowić ze względu na bezpieczeństwo. Polisa taka chroni przed wypadkami uniemożliwiającymi spłacenie kredytu takimi jak choroba, strata pracy, bądź śmierć, po których ubezpieczyciel przejmuje spłatę zobowiązania.

Wszystko to sprawia, że wszelkie oferty winniśmy badać dokładnie i dwukrotnie się zastanowić, czy właśnie brane zobowiązanie nie przerasta naszych możliwości.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka a 500 plus

Jeżeli jesteś rodzicem korzystającym z programu 500 plus i znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, upadłość konsumencka może być rozwiązaniem. Dowiedz się, jak te dwa elementy mogą ze sobą współgrać i jakie korzyści możesz osiągnąć dzięki upadłości konsumenckiej przy otrzymywaniu świadczenia 500 plus.

upadłość konsumencka historia

Upadłość konsumencka jest zjawiskiem, które w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Jednak jej historia sięga już dawnych czasów. Warto zajrzeć do przeszłości, aby lepiej zrozumieć proces upadłościowy i jak zmieniał się on na przestrzeni lat.

upadłość konsumencka a umowa o pracę

Upadłość konsumencka a umowa o pracę – co warto wiedzieć? W przypadku ogłoszenia upadłości pracownikowi może grozić utrata pracy. Niemniej, umowa o pracę może zostać zachowana, podobnie jak dochody z niej wynikające. Dowiedz się więcej o prawach pracowników w trakcie upadłości.

upadłość konsumencka wodzisław śląski

Upadłość konsumencka wodzisław śląski to skuteczne narzędzie pozwalające na odzyskanie finansowej równowagi. Poznaj możliwości i korzyści związane z tym procesem, który może pomóc w rozwiązaniu trudnych problemów finansowych. Z dobrym wsparciem prawnym, upadłość konsumencka może otworzyć nowy rozdział i zapewnić szansę na nowy start.

upadłość konsumencka uchylenie planu spłaty

Upadłość konsumencka to dla wielu ludzi ostatnia deska ratunku w sytuacji, gdy przeciążają ich długi. Plan spłaty jest kluczowy w tym procesie, ale co w sytuacji, gdy zostanie uchylony? W tym artykule dowiecie się, co to oznacza dla dłużnika i jakie kroki warto podjąć w takiej sytuacji.