Kiedy wziąć kredyt obrotowy?

Umowa kredytowa. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę kredytową, do czego Cię ona zobowiązuje?Kiedy wziąć kredyt obrotowy?

Dla przedsiębiorcy możliwość uzyskania kredytu jest bardzo ważna. Wiele osób stara się jej unikać, ale kredyt może być korzystny dla przedsiębiorcy.

Istnieje wiele rodzajów kredytów, które mogą otrzymać przedsiębiorcy. Do najbardziej popularnych należą kredyty gotówkowe, inwestycje w nieruchomości oraz kredyty hipoteczne. Kredyty obrotowe to kolejny rodzaj kredytów popularnych wśród przedsiębiorców.

Kredyt obrotowy – co to takiego?

Kredyt obrotowy zapewnia firmie bieżące finansowanie – na przykład na opłacenie zakupu towarów, surowców, materiałów oraz spłatę tych zobowiązań, które nie są przeterminowane (zaległe). Kredyt obrotowy zaliczany jest do kredytów krótkoterminowych

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje kredytu obrotowego w rachunku bieżącym. Jeden rodzaj to kredyt udzielany na rachunkach bieżących w bankach i podobnych instytucjach. Drugi rodzaj to rachunek założony w banku w celu zapewnienia linii kredytowej. Rachunek z linią kredytową jest przeznaczony do zapewnienia stałego źródła kapitału obrotowego. W razie potrzeby, kredyt jest udzielany w takiej wysokości, aby przedsiębiorca lub osoba prowadząca działalność gospodarczą miała pewną swobodę finansową na krótki okres czasu, w którym rozpoczyna realizację projektu. Konto może być wykorzystywane na kilka różnych sposobów

Awaryjny kredyt w rachunku bieżącym jest rozwiązaniem krótkoterminowym. Nie jest to dobry sposób na funkcjonowanie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, których początkowy dochód wynosi zaledwie kilka tysięcy dolarów. Elastycznym rozwiązaniem jest również odnawialny kredyt obrotowy w rachunku bieżącym w biznesie, który jest dobrą alternatywą dla zakładania konta w banku, gdzie obowiązują wysokie opłaty za depozyt.

Kredyt obrotowy odnawialny z Deutsche Bank.

Deutsche Bank PBC, najważniejsza polska grupa finansowa, oferuje podobne rodzaje finansowania. Kwota wynosi 10 tys. zł, a limity nie są określone. Zarówno w przypadku umów odnawialnych, jak i nieodnawialnych minimalny okres kredytowania wynosi jeden rok i istnieje możliwość przedłużenia. Umowa odnawialna udzielana jest na rok. Okres obowiązywania umowy nieodnawialnej wynosi trzy lata. Warunki wszystkich umów umożliwiają dokonywanie spłat w ratach lub w ramach jednej płatności. Spłata salda następuje na koniec okresu obowiązywania umowy. W przypadku kredytu odnawialnego wszelkie zobowiązania mogą być spłacone przed upływem terminu spłaty.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodachKredyt obrotowy w Idea Banku

Idea Bank oferuje 30 tys. zł bez zabezpieczeń na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jeśli założysz firmę w ciągu kilku miesięcy, bank da Ci 100 000 zł bez zabezpieczenia, a zabezpieczenie na nieruchomości – nawet 1 mln zł. Prawie żaden przedsiębiorca nie zrobi tego, by ubiegać się o takie sumy pieniędzy, bo ich nie potrzebuje (choć niektóre młode firmy to zrobią), ale warto wiedzieć, że są takie banki.

Aby otrzymać kredyt, należy stawić się w okienku przed godziną 8:30, ale decyzja jest podejmowana niemal natychmiast po wyjściu wnioskodawcy z banku. Średni okres kredytowania wynosi do dziesięciu lat. Oferta jest warta rozważenia.

Kredyt obrotowy w MultiBanku

Młodzi przedsiębiorcy poszukujący kredytu obrotowego powinni uzyskać kredyt na start firmy na okres 12 miesięcy. Atrakcyjną propozycją są kredyty z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy. Okres spłaty jest elastyczny: może być spłacony w ciągu 12, 24 lub 36 miesięcy. Przy pożyczkach od 1.000$ – 20.000$ nie jest wymagane zabezpieczenie. Wyższa kwota pożyczki wymaga posiadania aktywów, które mogą być zastawione jako zabezpieczenie.

A może rozwiązanie alternatywne?

Przedsiębiorca nie ma luksusu, aby myśleć o pożyczce, gdy potrzebuje kredytu obrotowego. Opcje, które są dla niego dostępne to kredyt inwestycyjny, gdzie pieniądze są pożyczane jego firmie, lub kredyt gotówkowy, gdzie gotówka jest pożyczana jemu samemu. Może on również skorzystać z otwartej linii kredytowej lub kredytu w rachunku bieżącym. O ile kredyt inwestycyjny ma ograniczenia jak kredyt mieszkaniowy czy samochodowy, o tyle kredyt gotówkowy to jak noszenie karty kredytowej w kieszeni spodni. Otwarta linia kredytowa jest jak odnawialna linia kredytowa, którą można mieć na karcie kredytowej. I pożyczając więcej niż masz

Kredyt Biznes Ekspres w BZ WBK

Produkt ten jest produktem gotówkowym, który zapewnia dostęp do środków na inwestycje zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Uzyskane pieniądze można przeznaczyć zarówno na inwestycję, jak i na inne cele biznesowe. Przy kredycie udzielanym przez Bank Zachodni WBK nie są wymagane faktury rozliczeniowe. Wniosek składany jest na pięć lat z możliwym okresem kredytowania do 500 000 zł. Maksymalna kwota kredytu wynosi 500 000 zł. W pierwszej fazie nie są wymagane żadne zabezpieczenia. Dla kredytów do 200.000 zł, całość

Sposoby, w jakie możesz się chronić, przed złodziejami danych.Linia kredytowa dla przedsiębiorców ING Banku Śląskiego

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie trochę pieniędzy jest założenie linii kredytowej. ING Bank Śląski oferuje program pożyczkowy dla klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą od co najmniej sześciu miesięcy. W programie mogą wziąć udział tylko osoby, które przed złożeniem wniosku o pożyczkę założyły konto w ING. Średnio pożyczki wynoszą od 2 500 do nawet 500 000 złotych. Okres spłaty jest na dwanaście miesięcy, z dodatkową możliwością przedłużenia pożyczki. Gdy na koncie pożyczkobiorcy znajdują się pieniądze, pożyczka może być wypłacona w dowolnej kwocie, w dowolnym czasie i w dowolnej wysokości.

Kredyt w rachunku bieżącym w Alior Banku

Jeśli jesteś na rynku natychmiastowego rozwiązania w zakresie zaciągania pożyczek, ale nadal wolisz nie mieć obciążeń finansowych związanych z dużymi kwotami, kredyt w rachunku bieżącym (overdraft) jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie kilku groszy. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował tych pieniędzy, możesz je otrzymać na dwa sposoby: 1. O każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wypełniania jakichkolwiek formalności 2. Kwota pozostała do spłaty jest pomniejszona o pewną sumę Przykładem takiej oferty kredytowej Alior Banku może być pożyczka dla małych i średnich firm już na starcie. Wielkość pożyczki to 300 000 zł z miesięczną ratą w wysokości 11,5%. Pierwsze trzy miesiące są bezpłatne.

Kredyt obrotowy jest dobrą opcją dla niektórych przedsiębiorców. Chociaż kwota kredytu obrotowego jest zazwyczaj dość niska dla małych firm, jest to dobra opcja dla niektórych rodzajów małych firm. Zaletą kredytu obrotowego jest to, że może być spłacany na wiele sposobów (np. miesięczne płatności z sumą ryczałtową na koniec okresu kredytowania) i ma bardzo niskie oprocentowanie. Przedsiębiorca musi jednak zrozumieć wady i zalety takiego kredytu, zanim podejmie świadomą decyzję o zaciągnięciu kredytu obrotowego.

Scroll to Top