Nie jesteś w stanie na czas spłacać rat kredytu? Są rozwiązania!

kobieta_pieniadzeNie jesteś w stanie na czas spłacać rat kredytu? Są rozwiązania!

Posiadasz kredyt zaciągnięty w banku, jednak straciłeś zdolność bieżącego regulowania comiesięcznych rat? Przed Twoimi oczami maluje się już obraz komornika stojącego u progu drzwi oraz perspektywa stresującego procesu windykacyjnego? Weź głęboki oddech, przecież nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia!

Konsolidacja kredytu – szansa na porządek w finansach

Problemy z regulaminowym spłacaniem zobowiązań wiążą się zwykle z koniecznością regulowania w jednym czasie co najmniej kilku pożyczek lub kredytów w różnych instytucjach finansowych. Kiedy musisz pamiętać o wielu zadłużeniach, łatwo wówczas o przeoczenie terminów. Błyskawicznie naliczane prowizje mogą wówczas znacznie skomplikować sytuację. Rozwiązaniem może być w tym przypadku skorzystanie z oferty kredytów konsolidacyjnych. Usługa ta polega na scaleniu wielu mniejszych zobowiązań w jedno zbiorcze. Dzięki temu pozostaje do spłaty tylko jeden dług i ryzyko przeoczenia ostatecznych terminów maleje praktycznie do zera.

Kredyt konsolidacyjny to jednak nie tylko przewaga psychologiczna oraz zmniejszone ryzyko wejścia w spiralę zadłużenia. Jest to zarazem wyjście przynoszące realne korzyści finansowe. Konsolidacja wydłuża bowiem okres spłaty zobowiązania w czasie, dzięki czemu comiesięczna rata kredytu ulega znaczącemu obniżeniu. Tym samym w perspektywie miesięcznej w kieszeni kredytobiorcy pozostaje znacznie więcej pieniędzy.

Wakacje kredytowe – daj sobie czas na poprawę sytuacji

Konsolidacja kredytu to nie jedyna opcja w sytuacji problemów ze spłatą zobowiązania w banku. W równym stopniu warte rozważenia jest także zwrócenie się z prośbą o udzielenie tak zwanych wakacji kredytowych. Polegają one na czasowym zawieszeniu obowiązku regulowania należności – w tym okresie nie będzie pobierana rata kredytu ani naliczane jakiekolwiek odsetki czy prowizje.

Takie rozwiązanie jest warte wdrożenia zwłaszcza w przypadku tych kredytobiorców, którzy są świadomi jedynie tymczasowego charakteru kłopotów ze spłatą kredytu. Dzieje się tak często wtedy, jeśli nagle utracimy pracę czy stan zdrowia chwilowo nie pozwala na generowanie systematycznych dochodów. Za wakacje kredytowe trzeba oczywiście dodatkowo zapłacić, jednak w ostateczności uda się w ten sposób znacząco zaoszczędzić.kredyt_konsolidacyjny

Restrukturyzacja kredytu

Kredyt można także poddać restrukturyzacji, czyli zmianie dotychczasowych warunków zawartej umowy. Modyfikacje te dotyczą zwykle czasu trwania umowy, terminów spłaty czy też warunków naliczania karnych prowizji. Po zastosowaniu takiego manewru może się nagle okazać, że Twoja zdolność spłacania kredytu na czas stanie się możliwa! Warto więc koniecznie udać się do swojego banku, aby uzyskać informacje odnośnie potencjalnych możliwości restrukturyzacji.

Pożyczka chwilówka za 0 zł!

Twoją niekorzystną sytuację finansową może w dużym stopniu zniwelować również skorzystanie z oferty bezpłatnych pożyczek pozabankowych. Instytucje pozabankowe chcąc zachęcić nowych klientów, często oferują pierwszą pożyczkę za 0 zł! Tego rodzaju zastrzyk gotówki zapewne okaże się zbawienny w kontekście Twoich dotychczasowych zadłużeń. Pamiętaj jednak o tym, że zwolniony z wszelkich opłat zostaniesz jedynie wówczas, jeżeli raty promocyjnej pożyczki pokryjesz na czas.

Zacznij oszczędzać!

Trwale wyjdziesz z aktualnych problemów finansowych tylko wtedy, gdy poddasz zmianom swoje dotychczasowe nawyki finansowe. Przedstawione powyżej rozwiązania są bardzo skuteczne, jednak stanowią jedynie doraźny ratunek. W dłuższej perspektywie powinieneś zacząć dokładnie planować budżet domowy oraz zastanowić się, z których wydatków możesz zrezygnować. Zacznij oszczędzać pieniądze i odkładać je na koncie oszczędnościowym. Stwórz kwotę funduszu awaryjnego i bądź pewien, że po raz kolejny nie dasz się już wpędzić w tarapaty finansowe. Stan Twojego portfela zależy w głównej mierze od Ciebie samego!

Scroll to Top