Życie po upadłości konsumenckiej – jak sobie z tym poradzić?

Co Zawiera Artykuł Życie po upadłości konsumenckiej – jak sobie z tym poradzić?

Życie po upadłości konsumenckiejŻycie po upadłości konsumenckiej – jak sobie z tym poradzić?

Co roku coraz więcej osób w Stanach Zjednoczonych ogłasza bankructwo osobiste, a kiedy już je ogłasza, wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądała ich sytuacja po złożeniu wniosku. Czy nadal będą mieli życie? Czy ich życie się zmieni? Czy jest się czego bać?

Martwisz się o wierzycieli

Dlaczego wszyscy myślą, że po ogłoszeniu upadłości nikt nie może ściągać długów, które nie zostaną spłacone w trakcie postępowania upadłościowego? Problem jest prosty, po ogłoszeniu upadłości wierzyciele nie mają prawa do ściągania jakichkolwiek niezapłaconych długów. Prawo zezwala jednak wierzycielowi na pobieranie bieżących alimentów od dłużnika po ogłoszeniu upadłości. Ponadto, niektórzy wierzyciele mogą pobierać od dłużnika zaległe alimenty, nawet jeśli roszczenie windykacyjne nie zostało w całości spłacone.

Życie po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej to życie bez windykatorów, którzy dzień w dzień próbują Cię nachodzić. Dzięki oddłużeniu konsument otrzymuje szansę na życie bez stresu związanego z ciągłym ponaglaniem przez wierzycieli do zapłaty.

Posiadane nieruchomości

W postępowaniu upadłościowym, gdy majątek dłużnika jest sprzedawany, może on zostać zlikwidowany w celu spłacenia wierzycieli. To może być punkt wyjścia w życiu po ogłoszeniu upadłości. Dłużnik może obudzić się dzisiaj i uświadomić sobie, że nie ma już żadnego majątku i jest winien wszystkim pieniądze.

Skutkiem ogłoszenia upadłości jest pozbycie się przez dłużnika zaległych długów. Dłużnik nie traci jednak zdolności do czynności prawnych i zachowuje prawo do posiadania majątku. Po ogłoszeniu upadłości cały majątek wniesiony przez dłużnika jest bezpieczny i zabezpieczony – nikt nie ma prawa go zająć, wycenić ani sprzedać.

Prowadzenie działalności gospodarczej i praca

Wielu potencjalnych dłużników, chcąc poradzić sobie z sytuacją, w której znaleźli się po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, zastanawia się, jaką pracę mogą wykonywać i w jaki sposób mogą uzyskać dodatkowy dochód po uzyskaniu przez nich decyzji sądu o umorzeniu postępowania. Sąd może również zdecydować o planie spłaty, którego dłużnik powinien przestrzegać. W zależności od sytuacji finansowej dłużnika, sąd przeanalizuje jego możliwości zarobkowe i wydatki. Jeśli dłużnik zostanie zwolniony z długów konsumenckich, sąd może dać mu więcej czasu na spłatę niż przed rozpoczęciem postępowania sądowego. Jest to jednak tylko tymczasowa ulga, ponieważ bankructwo nie może wymazać zobowiązań dłużnika, a sąd zazwyczaj wyznacza termin spłaty.

W 2010 roku sąd upadłościowy orzekł, że aby dłużnik mógł prowadzić bieżącą działalność gospodarczą, musi ogłosić upadłość w rozsądnym terminie, a nie tylko złożyć wniosek w ciągu 10 lat. Decyzja ta oznacza jednak, że bankruci mogą nie być w stanie zarządzać swoimi firmami, zasiadać w zarządach czy prowadzić bieżącej działalności.

Po ogłoszeniu upadłości ludzie nie muszą się już martwić o spłatę swoich długów. Jednak ci, którzy zmagają się z długami konsumenckimi, nie będą mieli poczucia, że znajdują się w rozpaczliwej sytuacji.

Życie po upadłości konsumenckiejNowe zobowiązania

Co sądzisz o zaciąganiu nowych długów po ogłoszeniu upadłości? Były dłużnik ma szansę na uzyskanie kredytu lub pożyczki bankowej, o ile linia kredytowa nie przekracza określonych limitów. W praktyce sytuacja może się znacznie różnić. Osoba z raportem o upadłości w BIK może zostać odrzucona z kredytu lub linii kredytowej w banku. Dzieje się tak dlatego, że kredytodawcy i bankowcy nie lubią ryzykować pożyczania pieniędzy osobie, której kredyt nie jest doskonały.

Chociaż agenci ratingowi sprawdzają historię kredytową potencjalnego klienta, zdolność kredytowa ma kluczowe znaczenie i jest tak samo ważna jak historia kredytowa.

Życie po ogłoszeniu upadłości firmy nie oznacza, że problemy finansowe są już za Tobą. Niektórzy przedsiębiorcy starają się odłożyć decyzję o ogłoszeniu upadłości do czasu, gdy nie będą już w stanie spłacać swoich długów, ponieważ uważają, że upadłość zaszkodzi ich ocenie kredytowej. Jeśli jednak tak się stanie, radzimy skontaktować się z prawnikami z Krajowego Centrum ds. Upadłości Przedsiębiorstw i Długów Konsumenckich i umówić się na spotkanie, na którym zajmiemy się Twoim problemem.

kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter