Kredyt pomostowy- na czym polega oraz jakie banki takowego udzielają.

Kredyt pomostowy

Kredyt pomostowy- na czym polega oraz jakie banki takowego udzielają.Kredyt pomostowy- co to jest i które banki go oferują?

Jeśli mówimy o kredycie pomostowym dla strefy euro, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że istnieje sposób na jego uzyskanie. Jest to kredyt mający na celu szybkie refinansowanie projektu unijnego. Jeśli projekt pozwala na uruchomienie środków po zakończeniu inwestycji, ciężko będzie Ci sfinansować projekt w całości ze swoich oszczędności. Wtedy właśnie będziesz potrzebował kredytu pomostowego.

Z tego artykułu dowiesz się:

Czym jest kredyt pomostowy?

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem dotacji państwowych, powinieneś dowiedzieć się, czym jest pożyczka kapitałowa. Definicja tego typu zobowiązania finansowego mówi, że jest to rodzaj pomocy finansowej udzielanej w związku z realizacją projektu inwestycyjnego.

Jest to rodzaj krótkoterminowej pożyczki dla inwestorów, którzy otrzymali refundację w ramach dotacji europejskiej, a jej przeznaczeniem jest szybka gotówka.

Możliwości finansowania przy zakładaniu działalności gospodarczej

W UE nowe przedsiębiorstwa często mogą otrzymać dotacje, które pomogą im odnieść sukces. Zgodnie z prawem, wysokość takiej dotacji może wynosić do 85% wydatków poniesionych na inwestycję. Tak więc rząd da Ci 15%, czyli całość wydatków, do wykorzystania w dowolny sposób.

Ponadto dotacja nie będzie niższa niż 20 tys. zł i nie wyższa niż 1 mln zł. W trakcie realizacji projektu możesz otrzymać wsparcie finansowe dla siebie. Banki często decydują się na pożyczenie Ci potrzebnych środków finansowych.

Czym więc jest kredyt pomostowy? Dowiedz się również: Co to jest ubezpieczenie pomostowe.

Co to jest kredyt pomostowy?

Kredyt pomostowy na dotację udzielany jest na pokrycie kosztów kwalifikowanych określonych w projekcie unijnym, w ramach którego ubiegasz się o środki finansowe. Na pokrycie kosztów nieobjętych dotacją możesz otrzymać możliwość sfinansowania tych kosztów poprzez zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego w mBanku.

Kto może skorzystać z kredytu pomostowego?

Z kredytu pomostowego mogą skorzystać osoby mieszkające w Europie, które złożyły wniosek o dotację unijną. Mogą one złożyć wniosek w tym momencie, a pożyczkę otrzymają po przesłaniu wszystkich informacji na adres

 • kredyt pomostowy dla rolników,
 • kredyt pomostowy dla firm i przedsiębiorców,
 • kredyt pomostowy dla jednostek samorządu terytorialnego,
 • kredyt pomostowy dla instytucji publicznych.

W jakich warunkach udzielany jest kredyt pomostowy?

Kredyty oferowane Ci przez bank będą zależały od ich oferty i mogą obejmować: hipoteka, kredyt samochodowy itp.

 • 100% inwestycji unijnej oraz sfinansowanie wkładu własnego.
 • do 100% inwestycji unijnej,

Jak i gdzie ubiegać się o kredyt pomostowy?

Bank będzie ubiegał się o kredyt pomostowy w połączeniu z wnioskiem o dotację z Unii Europejskiej. Wniosek musi być złożony w banku przed złożeniem wniosku o dotację. Wniosek wraz z konkretnymi wymaganiami dokumentacyjnymi jest przekazywany przez bank.

Kredyt pomostowyKredyty pomostowe: Jaką dokumentację powinien złożyć ubiegający się o finansowanie pomostowe?

Wniosek o kredyt pomostowy powinien być wypełniony z:

 • biznesplan planowanej działalności.
 • załączniki, takie jak: szacowany bilans, rachunek zysków i strat.
 • dokumentację związaną z ubieganiem się o otrzymanie dotacji unijnej.
 • dokumentację, która poświadczy dobre relacje klienta z bankiem .

Kredyt pomostowy – oprocentowanie i opłaty

Kredyt pomostowy jest jak karta get-out-of-jail-free, która jest spłacana z otrzymanych funduszy UE. Ponieważ kredytobiorca musi zapłacić tylko odsetki, które narastają od pożyczonego kapitału, proces ten jest uważany za bardziej ekonomiczny niż zwykła pożyczka.

Wysokość oprocentowania jest różna w zależności od banku. Każdy bank wybiera nieco inne oprocentowanie, ale generalnie wybór jest bardzo mało ryzykowny, więc banki oferują najatrakcyjniejsze oprocentowanie.

Przed zakupem kredytu pomostowego, poproś o kilka stawek w konkurencyjnych instytucjach. Weź pod uwagę prowizję banku, która może dodać wiele tysięcy dolarów do kosztów kredytu.

Przy kredytach pomostowych szanse na prowizję są jednak stosunkowo rzadkie. Dlatego transakcje z kredytami pomostowymi są atrakcyjne. Jeśli korzystasz z notowań i

Jakie banki oferują kredyty pomostowe?

Gdzie należy udać się po oferty na rynku kredytów pomostowych?

Kredyt pomostowy mBank

 • w ramach jednej umowy kredytowej możesz starać się o część pomostową (do wysokości uzyskanej kwoty dotacji), część inwestycyjną (na inne koszty kwalifikowane i kwalifikowane) wraz z cesją należności,;
 • część inwestycyjna jest spłacana w formie długoterminowej;
 • część pomostowa jest oprocentowana niżej niż inwestycyjna;
 • udostępnienie wydzielonego rachunku dla wpływów z dotacji;
 • pomoc przy składaniu wniosku oraz rozliczeniu dotacji;

Kredyt pomostowy PEKAO S.A.

 • jego wartość nie może być większa niż 10% inwestycji;
 • okres kredytowania wynosi maksymalnie trzy miesiące;
 • jest kredytem nieodnawialnym;
 • nie ma możliwości skorzystania z wakacji kredytowych;
 • dostępny dla klientów korporacyjnych;

Kredyt pomostowy Getin Noble Bank

 • finansowanie do 80% wartości inwestycji;
 • wymagane 20% wkładu własnego;
 • dostępne wakacje kredytowe;
 • maksymalny czas kredytowania: 60 miesięcy;
 • wymagane zabezpieczenie: cesja praw z dotacji, zastaw rejestrowy, wpis na hipotece itp;

Kredyt pomostowyJakie korzyści przyniesie Ci skorzystanie z kredytu pomostowego?

W wielu przypadkach kredyt pomostowy jest niezbędny, jeśli firma chce skorzystać z dotacji, aby przyspieszyć realizację projektu i skutecznie go zakończyć. Dzięki tego typu pożyczce firma może szybko się rozwinąć i skutecznie zrealizować założenia projektu.

Kredyt pomostowy to:

 • korzystne warunki kredytowania: między innymi niskie oprocentowanie;
 • brak prowizji w przypadku spłaty kredytu przed terminem;
 • możliwość zrealizowania projektu z udziałem nawet do 100% kosztów inwestycji;
 • możliwość uzyskania karencji w spłacie nawet do jednego roku;
 • pewność, że kapitał zostanie spłacony ze środków uzyskanych z dotacji;
kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka a sad

Upadłość konsumencka może być skutecznym sposobem na rozwiązanie trudnej sytuacji finansowej, jednak proces ten wymaga zaangażowania sądu. W ramach upadłości konsumenckiej sąd może zatwierdzić plan spłaty zadłużenia lub uznać go za niespłacalny, co umożliwi rozpoczęcie procesu zabezpieczenia majątkowego. Warto pamiętać, że upadłość konsumencka wiąże się z pewnymi ograniczeniami i powinna być rozważana dopiero po wyczerpaniu innych opcji.

Pożyczki Na Raty Bez Bik

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych opcji kredytowych? Czy potrzebujesz pieniędzy teraz, ale nie masz czasu lub kredytu, aby ubiegać się o

upadłość firmy dla pracowników

Upadłość firmy jest trudnym i stresującym czasem dla pracowników. W takiej sytuacji ważne jest, aby poznać swoje prawa i postępować zgodnie z przepisami. Pomocą w tym zakresie jest adwokat, który osłucha się z problemem i doradzi w jaki sposób najlepiej działać. Warto zwrócić uwagę na to, aby działać szybko i skutecznie, aby maksymalnie chronić swoje interesy.

upadłość konsumencka a obowiązki pracodawcy

Upadłość konsumencka bywa często obciążeniem dla dłużnika, jednak warto zastanowić się, jak to wpływa na pracodawcę. Obowiązki pracodawcy wobec pracownika będącego w upadłości konsumenckiej są zależne od różnych czynników, ale warto być świadomym tych zasad. Sprawdź, jakie są Twoje odpowiedzialności wobec pracownika w takiej sytuacji!

upadłość konsumencką 2023 krok po kroku

W dzisiejszym artykule omówimy proces upadłości konsumenckiej krok po kroku, ze szczególnym uwzględnieniem zmian przewidzianych na rok 2023. Zapraszamy do lektury, gdyż nabycie wiedzy na ten temat może okazać się niezwykle pomocne w przypadku trudności finansowych.

Szybka Pożyczka Online

Dowiedz się, jak zdobyć Szybką Pożyczkę Online Szybka pożyczka online?Czy szukasz szybkiego i łatwego sposobu na zdobycie niezbędnych Ci pieniędzy?