kredyt gotówkowy dla zarabiających poza obrębem państwa

kredyt gotówkowy dla zarabiających poza obrębem państwa

Co Zawiera Artykuł kredyt gotówkowy dla zarabiających poza obrębem państwa

Kredyt gotówkowy dla zarabiających poza obrębem państwa

kredyt gotówkowy dla zarabiających poza obrębem państwa

W wielu krajach Europy Wschodniej, takich jak Polska, wiele osób wyjeżdża z kraju do pracy w innych krajach. Niektórzy z nich przebywają za granicą, ale pracują dla firm. Zarabiają więc w walutach obcych. Pojawia się pytanie, czy banki akceptują oferty kredytowe takich osób, które pracują za granicą.

Emigracja w większości przypadków ma charakter stały. Wiele osób, które emigrują za granicę w poszukiwaniu lepszego startu w życiu, w końcu wraca do domu, ale musi mieć do czego wrócić.

Dlatego właśnie osoby powracające z emigracji planują zakup mieszkania lub budowę domu w obcym kraju. Tak jest do czasu, gdy potrzebują kredytu. Aby go uzyskać, sprawdzają, czym kierować się przy wyborze kredytu w obcej walucie i jakie warunki muszą spełnić.

Pożyczka online, która daje Ci gotówkę zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz.

Niestety, rynek bankowy nie jest zbyt przyjazny dla rynków finansowych, jeśli dana osoba zarabia w walutach obcych. Powodem tego jest Rekomendacja S, która uniemożliwia polskim bankom oferowanie kredytów w walutach innych niż złoty. Ale nie dla wszystkich! Niestety, bankowość jest o wiele bardziej przyjazna dla osób zarabiających w euro. Polskie banki uważają takie przypadki za bardziej opłacalne w krótkim okresie czasu.

Pożyczka z ratingiem „kredytowym” lub „śmieciowym” od zagranicznego pożyczkodawcy może spowodować problemy dla banku amerykańskiego. Jest mniej prawdopodobne, że pożyczkodawca będzie musiał dostarczyć wiele dokumentów, ponieważ potrzebna jest tylko pożyczka krótkoterminowa na spłatę istniejącej pożyczki. Jest to trochę naciągane jako miara finansowa, ale dobrze opisuje sytuację.

Wbrew temu, co sądzi większość osób, wysokie zarobki nominalne nie oznaczają wysokiej zdolności kredytowej. Wynika to z faktu, że kredyty gotówkowe są tak trudne do uzyskania.

Aby otrzymać kredyt na kilkaset tysięcy, trzeba mieć dużo pieniędzy. Bardzo podobna sytuacja występuje w przypadku kredytów hipotecznych i mieszkań dla osób pracujących za granicą.

Jak wynika z przykładu w tekście, kredyt gotówkowy udzielony osobie pracującej za granicą nie jest oprocentowany w taki sam sposób jak kredyt w walucie obcej, co zwiększa ryzyko kredytobiorcy.

Niektóre firmy ustalają punktację kredytową po 6 miesiącach zatrudnienia, jednak niektóre banki mogą potrzebować więcej niż 12 miesięcy na przyznanie kredytu. Zdarza się również, że proszą o podanie 24-miesięcznej ciągłości zatrudnienia.

Mimo że klienci, których nieruchomości wyceniane są w obcej walucie, muszą zapłacić ponad połowę wartości rynkowej, wyższa kwota, jakiej żąda kredytodawca, jest z nawiązką rekompensowana przez kredyt, jakiego kredytodawca jest skłonny udzielić. Na przykład w niektórych przypadkach kredytodawca może udzielić kredytu tylko w wysokości 30%.

Warunki dokumentu kredytowego

paszport, prawo jazdy, zaświadczenie o zatrudnieniu, zeznanie podatkowe, wyciągi bankowe, a nawet zaświadczenie o planach zdrowotnych i stomatologicznych.

 1. Dokument tożsamości (może być wymagany paszport).
 2. Zaświadczenie o dochodach. Środki nie mogą pochodzić z działalności gospodarczej, ale za to mogą pochodzić z renty lub emerytury (Unia Europejska, Norwegia, Islandia oraz Szwajcaria).
 3. Umowa o pracę za granicą lub kontrakt. Bank może wymagać od Ciebie tłumaczenia dokumentów, które musi wykonać tłumacz przysięgły (zwykle nie trzeba tego robić, gdy dokumenty są w języku angielskim). Wymagany okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy to minimum 6 miesięcy.
 4. Wykaz wpłat na konto bankowe. Przeważnie bankom wystarczają dowody wpłat z ostatnich 6 miesięcy, zdarza się jednak, że wybrany bank poprosi o dostarczenie wykazów z ostatniego roku.
 5. Zeznanie podatkowe (zagraniczny PIT).
 6. Potwierdzenie zameldowania w Polsce. Choć nie wszystkie banki oczekują tego dokumentu, to w przypadku niektórych widnieje on na liście dokumentów obowiązkowych.
 7. Historia kredytowa lub raport wydany przez zamiejscowe Biuro Informacji Kredytowej (odpowiednik polskiego BIK-u).

Bank weźmie pod uwagę ilość pracy i staż pracy u obecnego pracodawcy. Im dłużej pracujesz u obecnego pracodawcy i im dłuższy masz staż pracy, tym większe szanse na otrzymanie linii kredytowej.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy przy dochodach zagranicznych?kredyt gotówkowy dla zarabiających poza obrębem państwa

Kredyt dla osoby zarabiającej za granicą jest trudniejszy do uzyskania i wymaga większej liczby dokumentów i zaświadczeń niż w przypadku, gdy klient zarabia w Polsce. Kredytobiorca musi dostarczyć do banku więcej dokumentów i zaświadczeń, zlecić ich przetłumaczenie tłumaczowi prawnemu oraz pamiętać, aby jeden z dokumentów był sporządzony w języku polskim.

W Polsce kredyty w walucie obcej mogą zaciągać tylko osoby, które zamierzają zarabiać za granicą. Kredyty w obcej walucie są dobrym rozwiązaniem w Polsce, zarówno na zakup, jak i na budowę.

Na co powinny zwracać uwagę osoby wyjeżdżające za granicę po gotówkę?

Banki traktują kredyty dla obcokrajowców zupełnie inaczej niż kredyty dla członków Pole Posse. Jedną z głównych różnic jest znacznie krótszy okres kredytowania. Na przykład, starając się o kredyt hipoteczny za granicą, zagraniczny kredytobiorca będzie miał krótszy okres kredytowania niż standardowe 30 lat.

Polski rząd czyni obecnie kredyty hipoteczne mniej atrakcyjną opcją inwestycyjną. W rzeczywistości stało się to tak powszechne, że żaden bank w Polsce nie jest skłonny pożyczać swoim klientom pieniędzy na przedsięwzięcia biznesowe.

Większość banków nie udzieli Ci kredytu, jeśli masz pieniądze pochodzące wyłącznie z umowy o pracę lub z dochodów. Banki nie mogą brać pod uwagę innych źródeł płatności, takich jak pieniądze zarobione w ramach działalności gospodarczej.

Jeśli jeden z partnerów zarabia w polskiej walucie – złotówkach. Drugi partner może wówczas pożyczać środki w dolarach amerykańskich lub euro, ponieważ każdy z nich będzie miał niższą zdolność kredytową niż każdy z osobna. Wadą tego rozwiązania jest niższa zdolność kredytowa, która będzie mniejsza niż zdolność kredytowa osoby fizycznej.

Zagraniczna historia kredytowa

Przy udzielaniu kredytu dla małych firm banki sprawdzają historię kredytową firmy. Z tego powodu konieczne jest sprawdzenie historii kredytowej firmy w lokalnym Biurze Informacji Kredytowej. BIK jest odpowiednikiem polskiego biura.

W praktyce jednak nie ma z tym problemów, ponieważ instytucje podpisały umowy o transgranicznej wymianie informacji. Gdy bank ustali, kto jest dobrym kredytobiorcą, a kto nie, będzie oferował kredyty tym dobrym, a nie tym, którzy nie spełniają tych wymogów.

Czy miałeś wcześniej złą historię kredytową? Nie martw się, potrzebujesz pożyczkodawcy, który weźmie pod uwagę Twoją historię kredytową. Wielu kredytodawców nie bierze pod uwagę informacji z Biura Informacji Kredytowej.

Zagraniczne biura informacji kredytowejkredyt gotówkowy dla zarabiających poza obrębem państwa

Zagraniczne biura kredytowe to m.in.:

 • Niemcy – SCHUFA,
 • Anglia – Equifax, Experian,
 • Francja – Experian,
 • Belgia – Belgijski Bank Narodowy,
 • Holandia – BKR,
 • Irlandia – ICB,
 • Hiszpania – ASNEF, EQUIFAX.
 • Norwegia – Experian,
 • Włochy – Szwecja – Solidited UC, CRIF,

Co to jest ACCIS? – Stowarzyszenie Europejskich Rejestrów Kredytowych.

ACCIS jest europejską organizacją non-profit, która promuje wymianę informacji kredytowej na całym świecie. To właśnie ACCIS umożliwił bankom i przedsiębiorstwom w Polsce współpracę z ich odpowiednikami w innych krajach.

BIK – transgraniczna wymiana informacji kredytowej

BIK (Barroso Internet Kredit) istnieje już od jakiegoś czasu i jest obecnie bardzo popularną stroną internetową w UE. W UE, gdy klient ubiega się o kredyt, upoważnia swój bank do sprawdzenia jego oceny kredytowej w zagranicznym biurze kredytowym (i tak dalej).

Dzięki internetowej informacji kredytowej wierzyciel może dowiedzieć się, ile byliśmy winni w przeszłości, a jeśli z jakiegoś powodu nie spłacaliśmy wierzycieli, może się o tym dowiedzieć. Również bank może przeanalizować te dane i odpowiednio nas ocenić. Trzecim rodzajem informacji, które podajemy, są dokumenty.

Jeśli banki udzielałyby kredytów gotówkowych osobom pracującym za granicą, to w jaki sposób banki zarabiałyby pieniądze?

Niemal wszystkie polskie banki oferują program kredytowy dla osób z zarobkami zagranicznymi, o ile są one w stanie udowodnić dochody uzyskiwane poza granicami kraju.

Jeden z najpopularniejszych produktów finansowych sprzedawanych osobom pracującym za granicą.

Dla osób pracujących za granicą w polskich zakładach warunki zarabiania w walucie obcej są prawie takie same jak dla klientów uzyskujących dochody w złotych polskich. Bank akceptuje walutę obcą, którą należy przesłać przelewem. Kredyt jest nieoprocentowany i można go zaciągnąć na dowolny okres: 8 lat. Kredytobiorca nie musi otwierać rachunku firmowego ani uzyskiwać ubezpieczenia.

Alior Bank – kredyt gotówkowy dla osób pracujących i podróżujących po Ameryce Środkowej i Południowej

Pracownicy niemieccy i czescy, którzy otrzymują wynagrodzenie z pieniędzy otrzymanych od firm mających siedzibę w Polsce, mogą otrzymać kredyt w innych bankach bez żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy mieć polską umowę o pracę, dowód osobisty i wyciąg z konta. Osoba taka musi uzyskać zezwolenie, aby mogła pracować dla polskiego pośrednika w innym kraju.

Maksymalna kwota kredytu w Alior Banku wynosi 20 tys. LTL na 3 lata i maksymalnie 40 tys. LTL na 5 lat. Nie ma żadnych opłat.

Santander – kredyt dla Brytyjczyków pracujących w Wielkiej Brytanii

Pożyczkodawca musi posiadać rachunek w walucie obcej w walucie, w której zarabia. Kwota, jaką może pożyczyć, to 300 000 zł z okresem spłaty do 10 lat.

BNP Paribas – kredyt dla osób wyjeżdżających za granicę

BNP Paribas oferuje swoim klientom, którzy zarabiają za granicą, kredyt w wysokości do 200 000 zł na okres do 10 lat. Musi on być zatrudniony u innego pracodawcy przez okres co najmniej 3 miesięcy. Klient musi mieć też podpisaną nową umowę z daną firmą lub umowa musi być zawarta na ponad pięć lat, a do jej wygaśnięcia pozostało zaledwie sześć miesięcy. Pieniądze te mogą być wykorzystane przez klienta, który otrzyma ofertę pracy.

Eurobank – kredyt bankowy na pracę za granicą, z którego zazwyczaj korzystają pracownicy zagraniczni chcący wrócić do kraju po pobycie za granicą.

Warunki udzielania kredytów w Eurobanku są bardzo trudne. Opierają się one na umowie RMUA oraz formularzu zeznania podatkowego. Wyciąg z konta jest traktowany jako podstawa zabezpieczenia, a kredyt jest udzielany tylko wtedy, gdy pracodawca klienta posiada polski REGON i NIP. Eurobank udziela kredytu do wysokości 50 000 zł. Spłata kredytu jest rozłożona na osiem lat.

kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter