Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Co Zawiera Artykuł Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

To dość częste, że na przeszkodzie w realizacji naszych planów staje nam deficyt pieniędzy. Nierzadko też w naszym życiu przydarzają się nieprzewidziane sytuacje, nieplanowane koszty, na których pokrycie nie wystarczają nam oszczędności. Przyczyn i sytuacji, dla których bierzemy kredyty gotówkowe, jest naprawdę wiele. Dlatego posiłkujemy się nimi częstokroć i stąd należą one do najpopularniejszych produktów finansowych na rynku. Popularności kredytom gotówkowym przysparza dodatkowo ich szeroki repertuar, dzięki któremu każdy może bez większych problemów dopasować produkt idealny do potrzeb.

Proste procedury

Dawniej by zaciągnąć kredyt gotówkowy, trzeba było uzbroić się w cierpliwość i przygotować na liczne procedury i długi okres oczekiwania na decyzję kredytową i wypłatę środków. Dzisiaj jest zgoła inaczej. Wszystkie procedury są ogromnie uproszczone, a co najważniejsze dostępne są proste i użyteczne narzędzia umożliwiające zdobycie rozeznania w ofertach. Możemy z nich skorzystać internetowo i wybrać ofertę, nim podejmiemy decyzję co do korzystania z którejkolwiek z nich. By pozyskać wiedzę o ofercie, która nas potencjalnie interesuje, wystarczy wypełnić króciutki formularz zapytania o kredyt, po czym oddzwoni do nas konsultant z banku i poinformuję o jej szczegółach. W ten prosty sposób nie tracimy zbędnie pieniędzy i czasu na uganianie się po bankach. Teraz zdobywamy wszelkie konieczne nam informacje, nie wychodząc z domu.

Sprawdź wymagania i dopasuj ofertę do potrzeb

Kiedy znamy już detale i niuanse poszczególnych kredytów, możemy w optymalny sposób dobrać odpowiedni do własnych możliwości i potrzeb biorąc pod uwagę indywidualną sytuację. Na tym etapie można przejść do składania wniosku o kredyt gotówkowy. Naturalnie przez internet, szybko i wygodnie. By tego dokonać, wystarczy nam dowód osobisty i numer konta do przelewu pieniędzy. Decyzję o przyznaniu dostaniemy nawet w kilka minut, a gotówka może znaleźć się na naszym koncie bankowym już w ciągu kilkunastu minut. Żeby starać się o kredyt gotówkowy trzeba spełniać na początek kilka kluczowych warunków. Należy mieć obywatelstwo polskie albo kartę stałego pobytu, ukończony 18 rok życia oraz zdolność kredytową. Bezwzględnie wymagane jest stałe źródło zarobków, czy dochodów. Mogą to być dochody z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, emerytury, renty, kontraktu, wolnego zawodu lub kilku innych mniej ważnych źródeł.

Zwiększ szanse na pozytywną decyzję kredytową

kredyt_gotowkowyTrzeba wiedzieć, że można podnieść swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy, zwiększając własną zdolność kredytową. Można tego dokonać w dość prosty sposób. O ile nie stać nas na spłatę posiadanych końcówek innych zobowiązań, trzeba po prostu wnioskować o kredyt z maksymalnie długim czasem spłaty. Wydłużając okres spłaty, jednocześnie obniżamy ratę, co podnosi naszą zdolność kredytową. Jeżeli nas na to stać, to uregulowanie pozostałości kredytów, które w tym momencie spłacamy, w większej mierze poprawi naszą sytuację. Można też skorzystać z ubezpieczenia kredytu co może ograniczyć jego koszt, a tym samym i zredukować ratę. W ostateczności możemy rozważyć dołączenie do kredytu współkredytobiorcy, którego dochody podwyższą naszą zdolność kredytową.

Podsumowanie

Jak widać na powyższych przykładach, każdy z nas ma możliwość wpływania na ostateczny kształt zobowiązania, po które sięga. Mamy do dyspozycji szereg opcji, dzięki którym możemy wpłynąć na jego końcowy koszt. Nie warto i nie należy ślepo zgadzać się na to, co nam proponuje bank. Trzeba jedynie dokładnie przygotować się do uzyskania kredytu, a dzięki temu niemało zaoszczędzimy na jego spłacie.

kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter