Jak wziąć kredyt gotówkowy rozsądnie?

Jak wziąć kredyt gotówkowy rozsądnie? W zasadzie wzięcie kredytu gotówkowego, nie powinno przysporzyć Ci większych trudności, aczkolwiek warto podejść do sprawy z należytym rozsądkiem. Lepiej przed wzięciem kredytu wszystko kilka razy sprawdzić, by później nie martwić się niepożądanymi opłatami bądź

Jak wziąć kredyt gotówkowy rozsądnie?

jak wziac kredytJak wziąć kredyt gotówkowy rozsądnie?

W zasadzie wzięcie kredytu gotówkowego, nie powinno przysporzyć Ci większych trudności, aczkolwiek warto podejść do sprawy z należytym rozsądkiem. Lepiej przed wzięciem kredytu wszystko kilka razy sprawdzić, by później nie martwić się niepożądanymi opłatami bądź zobowiązaniami. Przede wszystkim, przed podpisaniem umowy kredytowej dokładnie się z nią zapoznaj. Skrupulatnie przeanalizuj wszystkie jej zapisy.

Rozeznaj się w ofertach

Dokładnie przejrzyj wszystkie oferty kredytów gotówkowych dostępnych na rynku. To niewątpliwie jedna z kluczowych czynności przy podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu kredytu. Nie martw się, nie musisz chodzić od banku do banku i pytać każdego doradcę finansowego o właściwą dla ciebie ofertę. Możesz skorzystać z porównywarki bankowych ofert, która od razu przedstawi Ci propozycje kredytowe poszczególnych instytucji finansowych.

Wybierz najlepszą ofertę Co musisz sprawdzić wybierając kredyt w konkretnym banku? Porównaj przede wszystkim wysokości oprocentowania, prowizji oraz marży. Nie zapomnij również sprawdzić, czy zaciągniecie kredytu w danej instytucji nie wiąże się z obligatoryjnym skorzystaniem z produktów i usług dodatkowych banku. Przeanalizuj także własne możliwości finansowe. Sprawdź czy wyliczona rata nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia twojego budżetu.

Dokładnie czytaj

kredyt gotowkowy negocjacjeWyszukałeś ofertę najlepszą dla siebie? Wobec tego czas wybrać się do banku. Poproś doradcę finansowego o przygotowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do zaciągnięcia kredytu. Pamiętaj również o możliwych załącznikach, np. tabeli opłat i regulaminie. Nie podejmuj decyzji pochopnie. Zabierz komplet dokumentów do domu i dokładnie się z nimi zapoznaj. Zrodziły Ci się jakieś pytania? Niektóre zapisy nie są dla Ciebie zrozumiałe? Zaznacz niejasne dla Ciebie fragmenty, a następnie udaj się do banku w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości.

Podejmij negocjacje

Zarówno przedstawiona propozycja kredytowa jak i wzór umowy nie muszą stanowić ostatecznego kształtu. Negocjuj, przedstaw własne propozycje, pytaj o zniżki i upusty. W wielu przypadkach niewielka zmiana zapisu umownego może spowodować duże oszczędności.

Sprawdź wprowadzone zmiany

Poproś o umieszczenie wynegocjowanych zmian do Twojej umowy kredytowej. Dokładnie sprawdź czy wszystkie zapisy zostały naniesione zgodnie z ustaleniami. To również moment, w którym możesz jeszcze poprosić pracownika banku o udzielenie dodatkowych informacji bądź wyjaśnień.

Zwróć uwagę na obowiązki i kary

Nie zapomnij zapoznać się z obowiązkami, jakie nakłada na Ciebie umowa. Sprawdź, jaką karę możesz otrzymać w razie niedotrzymania jej warunków. Ponadto zobacz, w jakich sytuacjach umowa może zostać wypowiedziana przez bank. Nie zapomnij również dowiedzieć się, jakie kryteria trzeba spełnić, by móc odstąpić od zapisów umownych.

Podpisz umowę kredytową

Umowa kredytowa nie budzi zastrzeżeń i jest odpowiednia do Twoich warunków finansowych? Wobec tego nadszedł czas na jej podpisanie. Jak widzisz, rozsądne wybranie kredytu gotówkowego nie jest wcale takie trudne. Wystarczy tylko (albo aż) dokładnie czytać i analizować zapisy umowne, by mieć pewność, iż kredytowanie będzie bezpieczne, a nasze interesy należycie zabezpieczone.