Pośrednictwo kredytowe – kiedy naszym celem jest pozyskanie gotówki

Pośrednictwo_kredytowe

posrednictwo_kredytowePośrednictwo kredytowe – kiedy naszym celem jest pozyskanie gotówki

W dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu lub pożyczki nie powinno stanowić większego problemu. Taki wniosek można by wysnuć śledząc przekaz reklamowy w telewizji, radiu czy też Internecie. Praktycznie z każdej strony jesteśmy bombardowani materiałami promocyjnymi, które sugerują, że pieniądze już „leżą na ulicy” i trzeba się po nie tylko schylić. Rzeczywistość jak to zwykle bywa w znacznej mierze odbiega od świata stworzonego przez różnej maści marketerów i specjalistów od reklamy. W poniższym artykule pochylimy się nad tematem pośrednictwo kredytowe.

Pośrednictwo kredytowe – dlaczego warto z niego skorzystać?

Mogłoby się wydawać, że jeśli chcemy zaciągnąć kredyt lub pożyczkę to wystarczy zgłosić się do swojego banku gdzie posiadamy rachunek i tam złożyć stosowny wniosek a pieniądze lotem błyskawicy pojawią się na naszym koncie nic bardziej mylnego.

Otrzymanie kredytu/pożyczki  w praktyce nie jest tak prostym zadaniem jakby się mogło wydawać. W pierwszej kolejności musimy przedstawić  zaświadczenie wystawione przez pracodawcę o wysokości uzyskiwanego przez nas dochodu. Niuansów może być w tym przypadku wiele. Mamy tu na myśli przede wszystkim dodatkowe „bonusy” i premie, które są lub nie są uwzględniane na zaświadczeniu. Niekiedy niewielka różnica w dochodzie może zdecydować o tym czy nasz wniosek kredytowy spotka się z akceptacją analityka bankowego.

Jeden bank to z kolei ograniczona gama dostępnych produktów finansowych. Natomiast pośrednictwo kredytowe proponuje nam cały wachlarz dostępnych możliwości. Przeciętny pośrednik kredytowy ma przeważnie dostęp do kilkunastu ofert bankowych i kilkudziesięciu propozycji pozabankowych. Jest to wielki plus dla klienta i wysokie prawdopodobieństwo, że przychodząc do biura pośrednika wyjdzie z niego z załatwioną sprawą tj. uzyskanym kredytem/pożyczką.

Pośrednik kredytowy nie jest związany polityką danego banku tj. zdarzały się np. przypadki, że doradca z danego banku nie przeprowadził konsolidacji zobowiązań klienta (kredyt konsolidacyjny zawsze wiąże się z dużym nakładem pracy i poświęceniem większej ilości czasu niż mam to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego, ponieważ nie otrzymywał żadnych dodatkowych premii z tego tytułu. Klient skorzystał z pośrednictwa kredytowego i taką konsolidację w tym właśnie banku o ironio otrzymał.

Duża ilość ofert to wiele zmiennych, które wprawny pośrednik kredytowy na korzyść klienta jest w stanie wykorzystać. Np. jeden bank nie uznaje dochodu z umów cywilno-prawnych a inny takich klientów przyjmuje z otwartymi rękami. Pośrednictwo kredytowe, co by nie mówić skupia osoby o elastycznych i analitycznych umysłach. Do każdej sytuacji podchodzą w sposób indywidualny i szukają wszystkich możliwych sposobów, aby klient wyszedł z biura zadowolony. Dodatkowo korzystanie z takich usług to duża oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na ewentualne sprawdzanie ofert bankowych i chodzenie po placówkach.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka a depresja

Upadłość konsumencka to ciężki czas dla każdego człowieka. Problemy finansowe i ciągły stres mogą prowadzić do niepokoju i depresji. W tej sytuacji ważne jest, aby szukać pomocy w profesjonalnych źródłach, takich jak terapia psychologiczna i doradztwo finansowe.

upadłość konsumencka odmowa

Czy zaznałeś kiedyś goryczy odmowy w sprawie upadłości konsumenckiej? Warto wiedzieć, że taka decyzja nie jest końcem drogi. W tym artykule dowiesz się, jakie są przyczyny odrzucenia wniosku o upadłość konsumencką oraz jakie kroki podjąć, aby skutecznie odwołać się od decyzji. Odpowiednio przygotowana strategia może być kluczem do odzyskania swojej stabilności finansowej.

upadłość konsumencka białystok

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z trudnościami finansowymi, które często prowadzą do upadłości. W takiej sytuacji warto znać procedurę upadłości konsumenckiej w Białymstoku, która może dostarczyć potrzebnej pomocy. Przeczytaj dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.