Pośrednictwo kredytowe – kiedy naszym celem jest pozyskanie gotówki

posrednictwo_kredytowePośrednictwo kredytowe – kiedy naszym celem jest pozyskanie gotówki

W dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu lub pożyczki nie powinno stanowić większego problemu. Taki wniosek można by wysnuć śledząc przekaz reklamowy w telewizji, radiu czy też Internecie. Praktycznie z każdej strony jesteśmy bombardowani materiałami promocyjnymi, które sugerują, że pieniądze już „leżą na ulicy” i trzeba się po nie tylko schylić. Rzeczywistość jak to zwykle bywa w znacznej mierze odbiega od świata stworzonego przez różnej maści marketerów i specjalistów od reklamy. W poniższym artykule pochylimy się nad tematem pośrednictwo kredytowe.

Pośrednictwo kredytowe – dlaczego warto z niego skorzystać?

Mogłoby się wydawać, że jeśli chcemy zaciągnąć kredyt lub pożyczkę to wystarczy zgłosić się do swojego banku gdzie posiadamy rachunek i tam złożyć stosowny wniosek a pieniądze lotem błyskawicy pojawią się na naszym koncie nic bardziej mylnego.

Otrzymanie kredytu/pożyczki  w praktyce nie jest tak prostym zadaniem jakby się mogło wydawać. W pierwszej kolejności musimy przedstawić  zaświadczenie wystawione przez pracodawcę o wysokości uzyskiwanego przez nas dochodu. Niuansów może być w tym przypadku wiele. Mamy tu na myśli przede wszystkim dodatkowe „bonusy” i premie, które są lub nie są uwzględniane na zaświadczeniu. Niekiedy niewielka różnica w dochodzie może zdecydować o tym czy nasz wniosek kredytowy spotka się z akceptacją analityka bankowego.

Jeden bank to z kolei ograniczona gama dostępnych produktów finansowych. Natomiast pośrednictwo kredytowe proponuje nam cały wachlarz dostępnych możliwości. Przeciętny pośrednik kredytowy ma przeważnie dostęp do kilkunastu ofert bankowych i kilkudziesięciu propozycji pozabankowych. Jest to wielki plus dla klienta i wysokie prawdopodobieństwo, że przychodząc do biura pośrednika wyjdzie z niego z załatwioną sprawą tj. uzyskanym kredytem/pożyczką.

Pośrednik kredytowy nie jest związany polityką danego banku tj. zdarzały się np. przypadki, że doradca z danego banku nie przeprowadził konsolidacji zobowiązań klienta (kredyt konsolidacyjny zawsze wiąże się z dużym nakładem pracy i poświęceniem większej ilości czasu niż mam to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego, ponieważ nie otrzymywał żadnych dodatkowych premii z tego tytułu. Klient skorzystał z pośrednictwa kredytowego i taką konsolidację w tym właśnie banku o ironio otrzymał.

Duża ilość ofert to wiele zmiennych, które wprawny pośrednik kredytowy na korzyść klienta jest w stanie wykorzystać. Np. jeden bank nie uznaje dochodu z umów cywilno-prawnych a inny takich klientów przyjmuje z otwartymi rękami. Pośrednictwo kredytowe, co by nie mówić skupia osoby o elastycznych i analitycznych umysłach. Do każdej sytuacji podchodzą w sposób indywidualny i szukają wszystkich możliwych sposobów, aby klient wyszedł z biura zadowolony. Dodatkowo korzystanie z takich usług to duża oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na ewentualne sprawdzanie ofert bankowych i chodzenie po placówkach.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Jakie są różnice między funduszami inwestycyjnymi a depozytami bankowymi?
finanse
Czy można wziąć kredyt gotówkowy na wkład własny?

Czy mogę wziąć wcześniejszą pożyczkę na zaliczkę? Aby pożyczkodawca przyznał Ci kredyt hipoteczny, będziesz musiał mieć zaliczkę. To obniży kwotę pożyczki, do której możesz się zakwalifikować. Im wyższa wpłacona kwota, tym niższa kwota pożyczki. Z

Czytaj więcej »
jak_młode_pokolenie_tonie_w_dlugach
finanse
Jakie są konsekwencje ogłoszenia upadłości?

Jakie są konsekwencje ogłoszenia upadłości? Nadszedł czas na rozwiązanie. Właśnie teraz masz problem z długami. Dług na karcie kredytowej, którego nie możesz spłacić. Wiesz jednak, że upadłość nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie możesz spłacić wierzycieli

Czytaj więcej »