Konsolidacja kredytów nie zawsze jest możliwa

Konsolidacja kredytów nie zawsze jest możliwa

 

Konsolidacja kredytów nie zawsze jest możliwaCzasami przeniesienie zadłużenia z jednego banku do drugiego wydaje się dobrym rozwiązaniem, jeśli uda się znaleźć lepszą ofertę, np. bank, który oferuje znacznie niższe oprocentowanie niż ten, w którym obecnie spłacasz swoje zadłużenie. Nowe, lepsze warunki powinny, miejmy nadzieję, ułatwić spłatę zadłużenia i szybciej spłacić dotychczasową ratę bankową. Czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście realne?

Kredyt konsolidacyjny staje się coraz bardziej popularny, dlatego coraz więcej konsumentów decyduje się na połączenie różnych produktów kredytowych w jeden produkt o odpowiednim dla nich harmonogramie spłat.

Wadą tego rozwiązania jest dość wysoki koszt, dlatego skorzystanie z rabatu w konkurencyjnym banku jest szansą na obniżenie ceny kredytu, a tym samym zmniejszenie rat lub skrócenie okresu kredytowania.

 

Czy kredyt konsolidacyjny można przenieść do innego banku?

 

Banki czasami udzielają klientom kredytów, ale chcą też przyciągnąć nowych klientów, więc kupują kredyty konkurencji, aby móc oferować podobne usługi i produkty kredytowe. Oznacza to, że może istnieć możliwość przeniesienia konta osobistego, pożyczki lub kredytu z jednego banku do drugiego.

Kredyty hipoteczne są często przenoszone, gdy koszty są niskie, a kredyt jest przenoszony, ponieważ istnieje szansa, że w dłuższej perspektywie czasowej płatności zmniejszą się na tyle, że będzie to stanowiło znaczącą różnicę w całkowitej kwocie kredytu.

Konsolidacja jest jedną z opcji, ale wiąże się z bardzo długim okresem spłaty. Warto więc sprawdzić w swoim obecnym banku, jakie warunki oferuje.

Po skonsolidowaniu niektórych zobowiązań, takich jak karty kredytowe, z których nie korzystasz zbyt często lub których nie płacisz, możesz przenieść pozostałe, np. opłaty za media. Dodatkowo możesz ubiegać się o kredyt na zakup nowych zobowiązań.

Kredyt refinansowy można postrzegać jako wykorzystanie tego samego kredytu z innego banku, ale szczegóły dotyczące kredytu zostały zmienione, np. skrócono okres kredytowania.

 

Przejście do innego banku – czy to się opłaca?

 

Ogólnie rzecz biorąc, przenosząc swój kredyt do innego banku, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego

Jeśli Twoje obecne warunki i zasady spłaty są bardzo nieatrakcyjne w porównaniu z innymi ofertami, jeśli współpraca z Twoim obecnym bankiem nie jest satysfakcjonująca, jeśli spłata kredytu konsolidacyjnego jest utrudniona ze względu na zbyt wysokie raty, jeśli chcesz uzyskać więcej pieniędzy lub połączyć inne produkty kredytowe.

Opcja zamknięcia kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych w innej firmie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ nastąpiły ogromne obniżki stóp procentowych wszystkich kredytów, a nowe oferty będą tańsze.

W praktyce, w większości przypadków banki rekompensują sobie to wyższą prowizją lub marżą. Dodatkowo ich kredyty są także niżej oprocentowane. Jeśli jednak istnieje zmienna stopa procentowa, powinna być ona obniżana zgodnie z aktualnymi stopami procentowymi.

Pierwszą radą, jakiej udzieliłbym tej parze, byłoby zrobienie wszystkiego, co w ich mocy, aby spłacić swój dług bez najmniejszego problemu. Jeśli pojawi się oferta kredytu znacznie tańszego niż obecny, nie będą mieli powodu, by się nad nią zastanawiać. Bardzo ważne jest także unikanie wszelkich opłat, które mogą być związane z wcześniejszą spłatą kredytu.

Jeśli istnieje możliwość poprawy warunków kredytu konsolidacyjnego, należy skorzystać z kalkulatora kredytowego. Za pomocą tego narzędzia tworzysz scenariusz, w którym zaciągasz drugi kredyt z oprocentowaniem, które chcesz poprawić. Dzięki temu możesz sprawdzić, co jest dla Ciebie najlepsze, a jednocześnie możesz znaleźć najlepsze oferty banków, w tym oprocentowanie i warunki spłaty.

 

Jak mogę przenieść kredyt konsolidacyjny?

 

Ogólnie rzecz biorąc, procedura przekazania kredytu konsolidacyjnego składa się z kilku etapów.

 

Krok 1: Znajdź dobrą ofertę

 

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, myśląc o kredycie konsolidacyjnym, jest znalezienie takiego, który będzie pasował do Twojej sytuacji – z niskim oprocentowaniem, niższymi ratami miesięcznymi i dodatkową gotówką. Skorzystaj z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, który pomoże Ci znaleźć atrakcyjną ofertę.

 

Krok 2 – umów się na spotkanie z bankiem

 

Można ubiegać się o kredyt dla małych firm w wybranym banku, ale zawsze najlepiej jest zadzwonić do wybranego kredytodawcy, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje kredytów oferuje, jakie są ich stopy procentowe i jak długo trzeba spłacać kredyt.

Przed sfinalizowaniem wniosku kredytowego i przeniesieniem kredytu hipotecznego należy zapytać o różne opcje i sprawdzić, czy w tym samym czasie, co nowy kredyt, ma być przeniesione wyższe saldo linii kredytowych.

 

Krok 3: składanie wniosku

 

Aby przenieść kredyt konsolidacyjny, musisz złożyć wniosek w banku, do którego chcesz przenieść kredyt. Są to w większości przypadków standardowe formalności przy ubieganiu się o kolejny kredyt.

Aby zakwalifikować się do otrzymania pożyczki, należy wypełnić formularz i dostarczyć dokumenty potwierdzające posiadanie majątku wystarczającego do spłaty pożyczki oraz dochodów niezbędnych do utrzymania się.

Konsolidacja zadłużenia może wymagać wypełnienia większej ilości dokumentów i dostarczenia dokumentów związanych z nieruchomością.

 

Krok 4 – zamknięcie transakcji i starego kredytu

 

Bank analizuje wniosek klienta, po czym może zaproponować mu nieco inne warunki finansowania lub nawet odmówić przeniesienia kredytu.

Na przykład, jeśli samo przeniesienie kredytu wygląda w praktyce tak, że kredyt jest spłacany w całości. Przy takim podejściu konieczne jest znalezienie możliwego sposobu.

Jeśli bank obsługuje zarówno kredyt pierwotny, jak i konsolidacyjny, może zaproponować, że zapłaci Ci więcej na jeden z dwóch sposobów: (1) może udzielić pełnego kredytu od razu, co oznacza, że musisz go spłacić natychmiast po zamknięciu kredytu; lub (2) może być skłonny zawrzeć umowę po spłaceniu kredytu w banku pierwotnym.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych kredytobiorca jest najczęściej zobowiązany do dokonania nowej wpłaty zgodnie z nowymi warunkami oraz nowym harmonogramem spłat. Ta nowa rata jest zwykle spłacana w tych samych terminach, co stara pożyczka.

 

Który rodzaj konsolidacji lub refinansowania jest najbardziej opłacalny?

 

Konsolidacja kredytów nie zawsze jest możliwaKredyt refinansowy polega na zaciągnięciu kredytu na podobnych warunkach, jednak kredytobiorca wykorzystuje nowy kredyt do spłacenia starego kredytu.

Jeżeli planujesz refinansowanie kredytu studenckiego, musisz wejść na stronę www.myfico.com, aby uzyskać najlepszą stopę procentową.

Aby wybrnąć z tej sytuacji, warto najpierw poinformować (lub skontaktować się) z bankiem o możliwym sposobie wyjścia z tej sytuacji i czy ma on możliwość zaakceptowania takiego wyjścia, być może po to, aby nie stracić klienta, który jest skłonny przenieść kredyt do innej instytucji.

Pod wieloma względami usługa konsolidacji kredytów jest bardziej opłacalna niż refinansowanie, ponieważ można otrzymać dodatkową gotówkę za usługę i „dodać” swoje inne kredyty do nowego kredytu.

Scroll to Top