Który kredyt wybrać – konsolidacyjny czy refinansowy?

kredyt konsolidacyjny online

ktory_kredyt_wybracKtóry kredyt wybrać – konsolidacyjny czy refinansowy?

Dlaczego kredyty konsolidacyjne oraz refinansowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów? Wszystko przez to, iż celem tych instrumentów finansowych jest ułatwienie spłaty naszych zobowiązań. Jednak przed dokonaniem decyzji, który kredyt wybrać, warto sprawdzić, do czego każdy z nich służy oraz jakie są między nimi różnice.

Głównym zadaniem obu rodzajów kredytów jest poprawa stanu finansowego. Zaciągnięcie któregoś z omawianych instrumentów finansowych wiążę się przede wszystkim z oszczędnościami, jak również z lepszym sposobem płatności, a także ze zmniejszeniem wysokości miesięcznej raty kredytu.

Na czym polega refinansowanie?

Kredyt refinansowy jest kredytem celowym, bowiem koncepcja refinansowania jest taka, iż pożyczamy pieniądze w innym banku, po to by wykorzystać je do nadpłaty kredytu, który spłacamy do tej pory. Pojęcie refinansowania odnosi się przede wszystkim do kredytów mieszkaniowych. Są trzy główne powody, dla których warto skorzystać z zaciągnięcia nowego kredytu w celu dokonania nadpłaty poprzedniego zobowiązania:

1. Poprawiła się nasza sytuacja finansowa. Otrzymałeś podwyżkę wynagrodzenia a może odziedziczyłeś spadek? Wzrost dochodów może znacznie podnieść zdolność kredytową, a co za tym idzie bank może zaproponować lepsze warunki kredytowania. Ponadto okres kredytowania prawdopodobnie zostanie skrócony, a to w konsekwencji spowoduje zmniejszenie odsetek.

2. Uległa zmianie oferta rynkowa. Na wysokość raty kredytu mieszkaniowego składa się stopa procentowa oraz marża banku. Jeżeli sytuacja na rynku radykalnie się zmieni i banki będą oferowały kredyty z dużo niższą marżą, wówczas warto rozważyć refinansowanie.

3. Pogorszyła się nasza sytuacja finansowa. W takim wypadku okres kredytowania może zostać wydłużony. Oczywiście nie jest to sytuacja korzystna, ponieważ w tej konfiguracji wzrastają odsetki, niemniej jednak zmniejszeniu ulega wysokość raty miesięcznej, co zapewne wpłynie na ustabilizowanie naszych finansów.

 

Masz Problemy z długami? sprawdź –> Oddłużanie

 

A na czym polega konsolidacja?

kredyt_konsolidacyjny
Kredyty konsolidacyjne to zdecydowanie szersza grupa instrumentów finansowych, aniżeli kredyty refinansowe. Po pierwsze konsolidacja może dotyczyć zarówno relatywnie niewielkich kwot jak również zobowiązań zabezpieczonych hipoteką. Po drugie kredyt konsolidacyjny zaciąga się w celu spłaty nie jednego jak w przypadku refinansowania, a kilku wcześniejszych zobowiązań. Co więcej, konsolidacja może dotyczyć zarówno kredytów gotówkowych, samochodowych jak również pożyczek oraz zadłużeń powstałych na karcie kredytowej.

W sytuacji, w której staniemy przed wyborem, czy zaciągnąć któryś z omawianych tu kredytów pamiętajmy, by oprócz przeanalizowania warunków nowego zobowiązania, zwrócić szczególną uwagę na potencjalne koszty związane z wcześniejszą spłatą naszych zobowiązań. Czemu jest to tak istotne? Wszystko po to, by po przeliczeniu kosztów, nie okazało się, iż nowe zobowiązanie stanie się mniej korzystne od wcześniejszych.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka a utrata mieszkania

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemami finansowymi, które mogą prowadzić do bankructwa osobistego. Jednak czy upadłość konsumencka zawsze oznacza utratę mieszkania? Warto zgłębić ten temat, aby móc podjąć przemyślaną decyzję i zabezpieczyć swój dom. Ponadto, dobrze zrozumieć, jak działa procedura upadłości konsumenckiej i jakie są dostępne opcje przebudowy długu, aby dokonać właściwego wyboru dla swojej sytuacji finansowej.

upadłość konsumencka wielka brytania

Czy upadłość konsumencka w Wielkiej Brytanii może być rozwiązaniem dla zadłużonych? Poznajmy tę instytucję i zasady, które weszły w życie w 2004 roku, dając nadzieję na nowy start dla brytyjskich konsumentów. Czy warto się na nią zdecydować? Odpowiedzi szukamy w dzisiejszym artykule.

Provema Pożyczka

Provema Maksymalna suma pożyczki 1.500 zł Umowa zawierana maksymalnie na 6 miesięcy (pół roku) Komfortowe oprocentowanie Błyskawiczna decyzja wstępna Bez

upadłość konsumencka kancelaria lublin

Upadłość konsumencka to temat, który wciąż nie jest dostatecznie znany w Polsce. Kancelarie, takie jak ta w Lublinie, pomagają osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej wyjść z długów. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zacząć od nowa i odzyskać kontrolę nad swoim życiem finansowym.

upadłość konsumencka adwokat koszalin

Zdaniem wielu osób, upadłość konsumencka może być skomplikowanym procesem wymagającym profesjonalnej pomocy prawnika. W przypadku mieszkańców Koszalina, istnieje wiele korzyści z zatrudnienia adwokata specjalizującego się w upadłości konsumenckiej. Ten artykuł przedstawia rolę takiego adwokata i omawia najważniejsze kwestie związane z tym rodzajem upadłości. Jeśli mieszkasz w Koszalinie i zastanawiasz się nad sięgnięciem po upadłość konsumencką, warto zapoznać się z tematem oraz skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

upadłość konsumencka a umowa o pracę

Upadłość konsumencka a umowa o pracę – co warto wiedzieć? W przypadku ogłoszenia upadłości pracownikowi może grozić utrata pracy. Niemniej, umowa o pracę może zostać zachowana, podobnie jak dochody z niej wynikające. Dowiedz się więcej o prawach pracowników w trakcie upadłości.