Giełda długów, co to jest, jak działa i co robić, gdy się z tym zetkniesz.

Giełda długów, co to jest, jak działa i co robić, gdy się z tym zetkniesz. (3)

Giełda długów, co to jest, jak działa i co robić, gdy się z tym zetkniesz. (3)Giełda długów, co to jest, jak działa i co robić, gdy się z tym zetkniesz.

Giełdy długów są doskonałym sposobem na szybkie odzyskanie długów, ale można je również wykorzystać do uzyskania szybkiego przypływu gotówki dla innych osób.

Kim jest giełda długów i czym się zajmuje?

Nigdy nie słyszałeś o giełdzie wierzytelności? Nie martw się. W tym artykule opowiem Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak działa giełda długów, jak się na niej znaleźć, co dzieje się z informacjami na giełdzie długów i do jakich zachowań musi się stosować posiadacz kredytu, który się na niej znajduje.

Powstała internetowa giełda długów, na której osoby zadłużone mogą znaleźć innych chętnych do kupna ich długów po uiszczeniu opłaty. Tak jak w przypadku sprzedaży długów, gdy jest to tańsze.

Celem prowadzenia prywatnej giełdy obrotu wierzytelnościami jest przeniesienie wierzytelności na osobę trzecią w drodze cesji. Prawo pozwala dłużnikowi nie wyrazić zgody na przelew, jeśli zostanie o nim poinformowany. Cesji nie można dokonać, jeśli w umowie wyraźnie zastrzeżono, że nie może ona zostać przeniesiona w ten sposób. W przykładzie podano dobre przykłady dla każdego z pięciu głównych elementów, które składają się na parafrazę. Każdy z tych elementów może być mniej lub bardziej trudny do uwzględnienia przy użyciu własnych słów.

Jeśli jesteś dłużnikiem kogoś, kto może dokonać wymiany wierzytelności, możliwe jest sprzedanie tej wierzytelności na giełdzie bez uwierzytelnionego odpisu wyroku sądowego lub nakazu zapłaty. Wystarczy przedstawić dowód, że jest się posiadaczem długu, jeśli dłużnik sam prowadzi działalność gospodarczą. Może to być pisemna umowa o dzieło, umowa zlecenie, pożyczka lub umowa najmu.

Jakie informacje można znaleźć na temat giełdy długów i jak szukać tych informacji?

Aby przeszukać dokumentację finansową danej osoby, musisz wystąpić o zgodę na przeszukanie do zarządu instytucji finansowej, jeśli instytucja ta ją posiada, w przeciwnym razie musisz wystąpić o zgodę do danej firmy. Jeśli Twoja prośba zostanie spełniona, a firma lub instytucja nie będzie w stanie jej spełnić, możesz złożyć wniosek o wymianę długów.

Dane osobowe (imiona, nazwiska, miejsca zamieszkania, nazwy firm oraz wysokość narosłego zadłużenia).

Użyj tego formularza, aby znaleźć dłużnika, wpisując numer NIP lub nazwisko dłużnika. Za pomocą suwaka można określić kwotę zadłużenia.

Jak założyć internetową giełdę długów i wierzytelności?

Internetowa giełda wierzytelności to rodzaj transakcji biznesowej, w której zazwyczaj uczestniczy osoba fizyczna chcąca spłacić dług wobec innej osoby fizycznej lub firmy oraz firma windykacyjna, w której wierzyciele sprzedają długi znajdujące się w ich księgach.

Z giełdy wierzytelności korzystają również inni przedsiębiorcy. Wyobraź sobie, że jesteś przedsiębiorcą, który prowadząc działalność gospodarczą, zawiera liczne umowy o świadczenie usług z innymi podmiotami. Ponieważ wielu dłużników jest skłonnych pożyczać swoje długi innym dłużnikom przy oprocentowaniu poniżej 1% dziennie, internetowe giełdy wierzytelności oferują przedsiębiorcom szybki i opłacalny sposób radzenia sobie z dużą częścią ich wierzycieli. Właściciel firmy może zapłacić swoim dłużnikom za usługi wykonane dzięki zakupionym wierzytelnościom.

Giełda wierzytelności to także doskonałe źródło informacji o przyszłych kontrahentach, z którymi możesz współpracować; możesz łatwo sprawdzić wiarygodność osoby fizycznej lub prawnej, która jest potencjalnym klientem. Rejestry giełd wierzytelności są wykorzystywane m.in. przez banki i leasingodawców w celu oceny wiarygodności osób fizycznych i prawnych będących potencjalnymi klientami.

Kto powinien korzystać z internetowej giełdy długów?

Wierzyciele, którzy decydują się na sprzedaż swoich wierzytelności, robią to z dwóch głównych powodów: Kończy im się czas, a ceny za ich wierzytelności nie są korzystne.

Niektórzy kredytodawcy korzystają z giełd długów, które umożliwiają posiadaczom długów wymianę na gotówkę, którą można od razu wykorzystać. Zazwyczaj, gdy ktoś otrzymuje pieniądze w ten sposób, oferowane oprocentowanie jest niższe niż to, które dana osoba zaoferowałaby wierzycielowi w ramach wymiany długu na taką samą kwotę.

Odzyskanie nawet 10% tego zadłużenia zapewni płynność przepływu należności i pozwoli uniknąć martwienia się o telefony do dłużników. W końcu o wiele łatwiej jest poradzić sobie z długiem niż odzyskać gotówkę, którą on reprezentuje.

Kwota, jaką wierzyciel wylicytuje za niespłacony dług, zależy od wielu różnych czynników. Najważniejszym z nich jest to, czy kupujący podejrzewa, że dłużnik jest zadłużony. Jeśli kupujący sądzi, że dłużnik jest już zadłużony, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zapłaci równie wysoką lub wyższą cenę niż w przypadku, gdy dług jest nowy. Ponadto nabywca sprawdzi, czy nie jest już ścigany przez innych wierzycieli, którzy wszczęli egzekucję dokładnie tego samego długu.

Oprócz tradycyjnych obowiązków, jakimi są przekazywanie ofert i sprzedaż towarów i usług, giełda wierzytelności ma jeszcze jeden ważny obowiązek. Wielu dłużników motywuje fakt, że ich dane zostaną upublicznione na giełdzie długów.

Okazuje się, że wcześniejsze próby kontaktu z dłużnikami w sprawie niespłaconych długów są bezowocne. Problem ten rozwiązuje dopiero poinformowanie dłużników o zamiarze upublicznienia niespłaconych długów w Internecie i wystawienia ich na sprzedaż. Ponieważ dłużnicy chcą, aby te niespłacone długi zostały usunięte, powinno to doprowadzić do ich skutecznej próby usunięcia tych długów z ich publicznych profili.

Giełda długów, co to jest, jak działa i co robić, gdy się z tym zetkniesz. (3)Giełda wierzytelności i ochrona danych osobowych

Wspomniałem już, że dane upubliczniane na giełdach kredytowych nie są chronione przez ogólne rozporządzenie o ochronie danych, ponieważ dane te są niezbędne dla kredytodawców i stanowią niezbędne, a nawet ważne prawo. Nawet jeśli rozporządzenie stanowi, że udostępnianie danych kredytobiorcy jest również prawem kredytodawców.

Co należy zrobić na internetowej giełdzie długów?

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że możesz nie być w stanie spłacić pożyczki lub innego zobowiązania, dobrze jest porozmawiać z wierzycielem i sprawdzić, czy jest jakiś sposób na opracowanie planu spłaty. Być może możliwe będzie rozłożenie spłaty na większą liczbę rat lub połączenie kilku zaległych płatności.

Chcąc rozwiązać problem zadłużenia, warto rozważyć podpisanie ugody. W wyniku ugody nowy dług zostanie wpisany na listę kredytową, a także zostaną ustalone nowe warunki spłaty. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz zadzwonić do wierzyciela i poprosić o usunięcie negatywnego wpisu z kredytu.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka lubin

Upadłość konsumencka to skuteczne rozwiązanie dla osób mających poważne problemy z długami. W Lubinie również istnieją instytucje oferujące pomoc w tym zakresie. Czy warto zdecydować się na ten krok? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.