Firmy oddłużeniowe – na co zwrócić uwagę, korzystając z ich usług

kalkulacja kredytu hipotecznegoFirmy oddłużeniowe – na co zwrócić uwagę, korzystając z ich usług

Zły stan finansów w Polsce utrudnił ludziom radzenie sobie z pandemią koronawirusa. Kryzys, który nastąpi po blokadzie, będzie z pewnością znacznie poważniejszy, niż jesteśmy w stanie „przewidzieć”. Jedynym rozwiązaniem może okazać się ogłoszenie upadłości. Nie jest to jednak łatwa decyzja i należy skonsultować się z wieloma firmami zajmującymi się oddłużaniem. Po ocenie dostępnych na rynku opcji i zapoznaniu się z treścią umowy podpisywanej z firmą oddłużeniową, potencjalni dłużnicy wybierają firmę oferującą pakiet usług najbardziej odpowiadający ich konkretnym potrzebom.

W drugiej połowie 2021 r. należy spodziewać się wzrostu wolumenu krajowych dłużników, a także zwiększenia liczby krajów przeżywających trudności finansowe w związku z pogorszeniem zewnętrznych wskaźników gospodarczych. Większość ekspertów finansowych w Polsce nie ma wątpliwości, że wzrost zadłużenia będzie miał wpływ na całą naszą gospodarkę. Powoduje on poważne problemy. Jednocześnie istnieje ryzyko, że władze mogą nie być w stanie poradzić sobie z sytuacją zadłużenia. W końcu rząd jest zadłużony nawet bardziej niż obywatele kraju. Może to stanowić poważny problem dla gospodarki narodowej. Wszystkie te czynniki wskazują, że lepiej jest szukać pomocy, gdy nasza sytuacja staje się dużo gorsza, niż się spodziewaliśmy. Oczywiście, redukcja zadłużenia

Zadłużenie Polaków – jak duży jest problem?

Według najnowszych oficjalnych statystyk prawie połowa Polaków jest zadłużona. Największą grupę dłużników stanowią osoby w wieku od 25 do 44 lat. Najmniej zadłużeni są młodzi dorośli w wieku 18-24 lat. W ostatnich latach duża część długów kumuluje się pod nazwiskami osób.

Według raportu Narodowego Banku Polskiego, zadłużenie Polaków wynosi 14,6 mld zł. Trzy największe regiony w Polsce to Mazowsze, Śląsk i Prusy. W tych regionach średnie zadłużenie wynosi 25 028 zł.

Firmy zajmujące się oddłużaniem działające w Polsce

Faktem jest, że w Polsce państwo nie uznaje jeszcze firm zajmujących się oddłużaniem. Firmy zajmujące się oddłużaniem działają niezależnie, tak jak zwykły adwokat zajmujący się upadłością osobistą. Przedsiębiorca nie musi posiadać dyplomu ukończenia studiów prawniczych ani doświadczenia w dziedzinie finansów, księgowości czy prawa. Każdy może pracować w firmie zajmującej się oddłużaniem.

Ponieważ jednak eksperci finansowi i prawni pracują w ramach kancelarii prawnej, dłużnicy powinni oczekiwać, że ich praca będzie wykonywana w ramach usług takiej kancelarii, a nie przez firmę oddłużeniową zatrudniającą mniej niż najlepszych fachowców. W związku z tym, usługi takiej firmy oddłużeniowej najprawdopodobniej nie będą obejmować bezpośredniej współpracy z doradcą podatkowym, prawnym czy finansowym. Bardziej renomowane z tych organizacji są dość niechętne do pracy z ludźmi, którzy szukają rozwiązania w taki sposób.

Jakie usługi świadczą firmy zajmujące się oddłużaniem?

Firmy zajmujące się oddłużaniem nie spłacają długów. Jest to nierealne, ponieważ spłata długu oznaczałaby przejęcie odpowiedzialności za dług w przyszłości. Działalność każdej firmy oddłużeniowej polega jedynie na reprezentowaniu wierzyciela w negocjacjach z dłużnikiem i zastępowaniu kredytodawcy. Najbardziej efektywnym wykorzystaniem firm oddłużeniowych jest więc działanie na rzecz klientów, którzy chcą spłacić swoje niespłacone długi (oczywiście klienci firm oddłużeniowych, którzy biorą udział w takich negocjacjach, powinni mieć świadomość, że nie mają gwarancji, że ich interesy będą odpowiednio reprezentowane przez firmy oddłużeniowe).

Nowa upadłość konsumencka nie sprzyja dłużnikomZanim skorzystasz z usług firm oddłużeniowych, możesz skorzystać z pomocy w oddłużaniu. Kogo należy szukać w firmie oddłużeniowej?

Zgłaszając się do firmy zajmującej się spłatą długów, klient może nie mieć poczucia, że ma się czego obawiać. Istnieje jednak wiele portali internetowych, na których użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami z niektórymi firmami zajmującymi się spłatą długów. Warto przejrzeć te strony i zapoznać się z ich opiniami, zanim podpisze się jakąkolwiek umowę. Jeśli masz dużo pieniędzy, dobrze jest uzyskać większe saldo na swoim koncie przed rozpoczęciem współpracy.
Oprócz sprawdzenia opinii na temat usług rozliczania długów, warto również dowiedzieć się o interesujących Cię usługach z oficjalnych stron internetowych odpowiednich organizacji. Warto również odwiedzić oficjalne strony internetowe firm oferujących usługi rozliczania długów i zapoznać się z ich funkcjonowaniem.

Wobec braku szczegółowych przepisów, firmy oddłużeniowe nie mają problemu z „wyolbrzymianiem” wysokiej skuteczności swoich działań, a nawet z gwarantowaniem, że osiągną rezultaty. Reklama w telewizji lub w Internecie jest po prostu ofertą sprzedaży, a więc wiążące jest tylko to, co jest zapisane w umowie. Dlatego należy ją uważnie przeczytać, zwracając uwagę na drobny druk, aby otrzymać to, co jest warte Twoich pieniędzy. Ponadto należy upewnić się, że wierzyciel zobowiąże się do zmniejszenia długu lub że

Przy zakupie kredytu konsumenci powinni uważnie zapoznać się z drobnym drukiem. Ważne jest, aby określić różne rodzaje usług świadczonych przez brokera oraz terminy, w których usługi te są dostępne. Szczególnie ważne jest sprawdzenie, czy firma oferuje tylko zwykłą korespondencję, czy też jest gotowa negocjować pożyczkę w Twoim imieniu z wierzycielami.

Chociaż opłata za usługę jest zazwyczaj częścią pierwotnego kosztu usługi/wyceny klienta, całkowity koszt będzie prawdopodobnie wyższy niż pierwotna wycena. Wynika to z faktu, że klient płaci dodatkowe pieniądze, które musi zwrócić niezależnemu wykonawcy. Ponadto firma, która świadczy usługi, często korzysta z długów nieregularnych lub nie zwraca zleceniodawcy żadnych środków pieniężnych do wykorzystania w działalności klienta.

Klient ma prawo sprawdzić, czy usługodawca wywiązuje się z umowy. Ważne jest, aby firma oddłużeniowa pozwalała informować klientów o tym, co się dzieje. Umowa powinna również zawierać klauzulę, która gwarantuje, że klient zostanie natychmiast powiadomiony w przypadku wystąpienia problemu dotyczącego środków finansowych klienta. W przeciwnym razie klient będzie musiał samodzielnie kontaktować się z usługodawcą, a to może oznaczać, że firma nie jest w pełni godna zaufania.
Parafraza: Firmy zajmujące się oddłużaniem to przedsiębiorstwa, które oferują klientom konsolidację długów. Pomagają one wyjść z długów. Firmy te są albo spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością, albo jedną z firm, które rejestrują się jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ile kosztują usługi oddłużeniowe?

Wiele firm oddłużeniowych oferuje swoim klientom niskie, średnie i wysokie plany płatności. Niektóre opierają się na procencie od klienta. Inne opierają się na prowizji od każdego klienta. Niektóre mają umowy modelowe. Dzięki temu klient może zobaczyć, co dana firma zaoferuje mu w ramach umowy. Jednak większość z tych firm nalicza klientom stawki godzinowe za wykonaną pracę, a wiele z nich rozlicza się na podstawie jakiegoś raportu z działalności. Jest to dobry pomysł, zanim dana osoba zdecyduje się na oddłużenie lub wynajęcie firmy oddłużeniowej, a często jest to lepszy pomysł w sensie bardziej ogólnym niż oferowany przez większość firm oddłużeniowych.

Jeśli wierzyciel oferuje pożyczkę na kilka tysięcy złotych, to z reguły nie oczekuje, że biorca zapłaci więcej niż kilkaset złotych. Jeżeli dług ma być spłacony w dziesiątkach lub setkach tysięcy złotych, to na ogół będzie to kosztować znacznie więcej niż kilka tysięcy złotych. Jeśli sprawa zakończy się pozytywnie, to klient nie będzie żałował, ale jeśli nie rozliczy się za bardzo, to właściciel długu może go prawdopodobnie powiększyć.

Firmy zajmujące się oddłużaniem: Podsumowanie

Oddłużanie jest kontrowersyjne. Niektórzy uważają, że redukcja zadłużenia jest jedynym sposobem na wyjście z długów. Inni uważają, że tworzy ona nowe zobowiązania. Wreszcie, niektórzy uważają, że redukcja zadłużenia powoduje powstawanie długów zamiast ich spłacania.

Przede wszystkim należy pamiętać, że ten typ spółki funkcjonuje na podstawie ogólnych przepisów prawa cywilnego. Przepisy prawa w Polsce nie przewidują żadnych szczególnych zasad dotyczących działalności tego typu. Oznacza to, że wszystkie firmy są inne: mają inne doświadczenie, kontakty czy profesjonalizm w działaniu. Najważniejsza jest umowa – tylko na jej podstawie dłużnik będzie w stanie rozpoznać, jaki konkretnie typ przedsiębiorcy z nim współpracuje, a także czego może się spodziewać i do jakich ulg w spłacie długów będzie miał prawo. Odbiorca musi jednak pamiętać, że firma ta nie jest w stanie uratować go przed długami. Firma ta nie jest w stanie anulować jego długu wobec Ciebie. Będziesz musiał spłacać raty i spełniać warunki firmy. Możesz otrzymać pewnego rodzaju ulgę.

 

Scroll to Top