Giełda długów – co to jest? Internetowa giełda długów

kredyt gotówkowy onlineGiełda długów – co to jest? Internetowa giełda długów

Każdy przedsiębiorca zetknął się z kontrahentem, który nie płaci w terminie. Sposobem na odzyskanie gotówki jest egzekucja długów. Często giełda wierzytelności online pozwala odzyskać pieniądze jeszcze szybciej, choć takie transakcje zawierane są między firmami.

Poznaj prosty pomysł na naprawę nierzetelnego kontrahenta: jak przeprowadzić skuteczną giełdę wierzytelności.

Czym jest giełda długów?

Internetowa giełda długów jest specjalną platformą (rejestrem), na której ludzie mogą zamieścić ofertę swoich niezabezpieczonych długów, a osoby zainteresowane nabywają je. Jest to specjalna platforma dla tych, którzy mają długi, które chcą sprzedać.

W świetle prawa istnieją procedury i metody, dzięki którym jedna osoba może przenieść dług na drugą. Transakcja ta nazywana jest cesją wierzytelności. Zgodnie z tym prawem dłużnik nie musi wyrazić zgody na tę czynność. Powinien jednak zostać o tym poinformowany, aby wiedział, że nie powinien już spłacać długu komuś innemu. Cesji nie można dokonać, jeśli strony zobowiązania wyraźnie zapisały to w umowie. Tylko w przypadku posiadania wyroku sądowego lub formalnego nakazu zapłaty można dokonać cesji długu w wybrany przez siebie sposób.

marketing internetowyKto używa internetowej giełdy długów?

Giełda długów lub ugoda zrzesza kilka grup podmiotów. Jedną z grup są „wierzyciele”, którzy wystawiają ogłoszenie informujące o chęci sprzedaży długu. Są to zazwyczaj osoby fizyczne lub prawne. Druga grupa podmiotów to „dłużnicy”, ponieważ to oni sprzedają swoje długi wierzycielom.

Ponieważ możesz otrzymać rachunek za usługi od swojego kontrahenta, który miałeś zapłacić, możesz go odliczyć od rachunku, który masz zapłacić w imieniu swojej firmy wierzycielowi. Dług może być zamieniony na taki, który jest w lepszym stanie. Obejmowałoby to takie rzeczy jak zły dług, który jest pozycją, która nie jest wypłacana, w porównaniu do dobrego długu, który jest rachunkiem, który masz zamiar zapłacić. Ta wymiana długów odbywa się na stronie internetowej utworzonej w celu ułatwienia takich wymian.

Zamiana długów to sposób na zdobycie informacji o Twoim kontrahencie przed wykorzystaniem go do prowadzenia działalności gospodarczej. Rejestry te są wykorzystywane przez kredytodawców i leasingodawców do oceny wiarygodności osób fizycznych i prawnych, które mogą stać się Państwa klientami.

Dlaczego warto sprzedać dług?

Mnóstwo osób decyduje się na sprzedaż swoich wierzytelności po tym, jak okazało się, że ich dochodzenie jest zbyt czasochłonne i kosztowne.

Pamiętaj!

Cena sprzedaży jest zazwyczaj niższa niż jej wartość nominalna, ponieważ sprzedaż obejmuje wymianę długu. W ramach tej transakcji sprzedający otrzymuje czek w ciągu kilku godzin, a nie tygodni od sprawy sądowej.

Jednym z najprostszych sposobów na szybkie przywrócenie płynności finansowej jest pozbycie się długu; jednocześnie łatwym sposobem na zaoszczędzenie wielu stresów jest załatwienie wszystkich długów za jednym zamachem. W końcu samodzielne uporanie się z długami jest bardzo skomplikowane i zajmuje dużo czasu.

Kwota, jaką pożyczkodawca zgodzi się pożyczyć sprzedawcy, zależy od kilku czynników. Jednymi z najbardziej oczywistych są prawdopodobieństwo, że sprzedawca jest wypłacalny oraz to, czy inni wierzyciele rozpoczęli już windykację długu przez kupującego. Jeśli minęło mniej niż dziesięć dni, odkąd sprzedający dowiedzieli się, że są winni pieniądze, muszą podjąć działania w celu zakwestionowania roszczenia kupującego. I niezależnie od tego, jak długo dług pozostaje nieuregulowany.

Czym jest podatek katastralny - co to jest? Czy zostanie wprowadzony w Polsce w 2022 roku?Jakie inne korzyści może przynieść internetowa giełda długów?

Dodatkową funkcją dla niektórych dłużników jest fakt, że ich dane zostaną upublicznione, a nie tylko udostępnione jednemu lub kilku wierzycielom.

Dłużnicy zdają sobie sprawę, że poprzednie telefony windykacyjne po prostu nie działają i decydują się powiadomić ich o publikacji ich danych w Internecie i starają się, aby długi zniknęły tak szybko, jak to możliwe. Efekt ten jest osiągany dzięki temu, że dłużnicy chcą, aby ich dane zostały usunięte z Internetu, ponieważ nie chcą, aby upubliczniać niekorzystne informacje na ich temat.

Każda giełda długów ma swój własny regulamin.

Powstaje coraz więcej serwisów obrotu wierzytelnościami, które mają podobne cele jak te same stare serwisy obrotu wierzytelnościami. W początkowej fazie ich funkcjonowania, podstawowe zasady działania nie różnią się od siebie. Na przykład, niektóre serwisy pobierają opłatę za wymianę dopiero po sfinalizowaniu transakcji, inne nie pobierają dodatkowych opłat za zamieszczenie ogłoszenia. Większość serwisów pozwala na zamieszczenie ogłoszenia i przeglądanie ofert bez konieczności logowania. Różnice między serwisami są jednak oczywiste.

Scroll to Top