Lokata z Funduszem – czy warto?

Kredyt bez zaświadczeń o dochodachLokata z Funduszem – czy warto?

Odmiana standardowych lokat terminowych jest obecnie powszechnym rozwiązaniem inwestycyjnym zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Są to kombinacje standardowych lokat terminowych, które wpłaca się z jedną częścią na wysokie oprocentowanie, a drugą daje się na zakup opcji na jednostki uczestnictwa wybranego funduszu inwestycyjnego.

Ogólna charakterystyka

Większość banków wpłaca pieniądze do funduszu, który pozwala na inwestowanie ich w wysoko oprocentowane akcje. Wpłacając tylko stałą kwotę na dany okres czasu, można uzyskać dobry zysk. Tak jest szczególnie w przypadku Lokaty z Funduszem PKO Banku Polskiego. W tym programie obie części inwestowane są w te same fundusze inwestycyjne, które kupuje dla Ciebie PKO Bank Polski, połowa inwestowana jest w wysokooprocentowane akcje, a druga połowa inwestowana jest w fundusze inwestycyjne.

Korzyści z mix-u lokaty z funduszem

Nie musisz już iść do oddziału banku, aby otworzyć jednostkowy plan inwestycyjny. Wystarczy, że przekażesz swoje pieniądze do banku, a zostaną one automatycznie zainwestowane w fundusz. Opłata za odkupienie jednostek wybranego funduszu nie powinna być zbyt wysoka. Jeśli utrzymasz swoje pieniądze w jednostkowym planie inwestycyjnym przez rok, staniesz się wolnym posiadaczem. Jest to jeden z atutów tego produktu. Wartość jednostek uczestnictwa może w rzeczywistości spadać, dlatego ważne jest, aby inwestować w fundusz o wyższej jakości.

Czym jest podatek katastralny - co to jest? Czy zostanie wprowadzony w Polsce w 2022 roku?Wady… słabości… jakkolwiek by ich nie nazwać.

Inwestowanie w każdy z różnych funduszy nie jest darmowe. Nie z powodu podatków, ale dlatego, że przy inwestowaniu zostanie pobrana 2% prowizja od sprzedaży za zakup jednostek uczestnictwa, a także zostanie naliczony podatek od zysków kapitałowych. W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na wcześniejszą sprzedaż lub wypłatę środków przed upływem okresu 12 miesięcy, zostanie naliczona prowizja od sprzedaży w wysokości 4,5%. Opłaty te mogą być prawdziwym obciążeniem dla niektórych inwestorów. Ważne jest, aby zrozumieć, że opłaty te mają zastosowanie tylko wtedy, gdy faktycznie kupujesz lub sprzedajesz jednostki uczestnictwa.

Generalnie – oferta dla akceptujących ryzyko

Kiedy otwieramy konto rynku pieniężnego, otwieramy bezpieczne miejsce dla naszych pieniędzy; jednak podejmujemy ryzyko inwestując w akcje i obligacje, ponieważ wiążą się z tym opłaty i straty. Może się zdarzyć, że z tytułu opłat i strat odzyskamy mniej pieniędzy niż wpłaciliśmy. W przypadku akcji i obligacji, nawet gdy kupimy wygraną lub osiągniemy zysk, możemy być zmuszeni czekać rok, aby otrzymać pieniądze, które pierwotnie zainwestowaliśmy. Dlatego pamiętaj, aby zbadać i zrozumieć, co robisz. Nie inwestuj na ślepo.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Zacząłeś robić przelewy Uważaj na urząd skarbowy.
finanse
Zacząłeś robić przelewy? Uważaj na urząd skarbowy.

Zacząłeś robić przelewy? Uważaj na urząd skarbowy.   Przekazywanie pieniędzy za pośrednictwem przelewu bankowego jest kosztownym sposobem przekazywania pieniędzy. Jeśli robisz to za pośrednictwem konta bankowego, instytucja finansowa musi zgłosić to do Urzędu Skarbowego. Dlatego,

Czytaj więcej »
Tania pożyczka dla lekarzy
finanse
Tania pożyczka dla lekarzy

Tania pożyczka dla lekarzy Pożyczka dla lekarzy z naszej agencji to świetna oferta. Pozwala na posiadanie gotówki na oświadczenie, dzięki czemu jesteś łatwo akceptowany jako preferowany klient przez instytucje finansowe! Dzięki obniżonemu oprocentowaniu i zwiększonej

Czytaj więcej »
Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?
finanse
Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?

Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne? Ludzie obawiają się, że banki mogą się pogubić, ponieważ od kilku lat systematycznie obniżają oprocentowanie pieniędzy przechowywanych w swoich placówkach. To spowodowało wzmożoną dyskusję na temat innego sposobu oszczędzania.

Czytaj więcej »