Odbiór mieszkania od dewelopera. – na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania

Odbiór mieszkania od dewelopera. – na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania Odebrać od dewelopera wymarzone mieszkanie w mieście to wspaniała chwila. Nie należy jednak być nieostrożnym. Wszystko, na co nie zwrócisz uwagi podczas sprawdzania szczegółów mieszkania, może spowodować

Odbiór mieszkania od dewelopera. – na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania

Odbiór mieszkania od dewelopera. - na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkaniaOdbiór mieszkania od dewelopera. – na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania

Odebrać od dewelopera wymarzone mieszkanie w mieście to wspaniała chwila. Nie należy jednak być nieostrożnym. Wszystko, na co nie zwrócisz uwagi podczas sprawdzania szczegółów mieszkania, może spowodować straty finansowe w przyszłości.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Odbiór mieszkania od dewelopera – jak się przygotować?
 • Co przygotować odbierając mieszkanie od dewelopera?
 • Odbiór mieszkania od dewelopera – czym jest odbiór techniczny mieszkania?
 • Kto uczestniczy przy odbiorze technicznym mieszkania od dewelopera?
 • Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera – cena

Bez względu na to, ile mieszkań już posiadałeś, bardzo prawdopodobne jest, że przeprowadzając się po raz pierwszy, znasz już wszystkie formalności, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowałeś się na zakup nowego domu, musisz już odliczać dni do daty przeprowadzki, aby dokonać pełnego przeglądu mieszkania, jak i całego budynku.

Na odbiór techniczny mieszkania składają się zarówno elementy techniczne, jak i nietechniczne.

Odbiór techniczny oznacza, że nabywca jest dokładnie sprawdzany. Kontrola ta jest przeprowadzana po sprzedaży na rynku pierwotnym, niezależnie od tego, czy mieszkanie zostało zakupione za pośrednictwem finansowania bankowego, czy przez kupującego.

Inspektor budowlany, zapoznając się z projektami budowlanymi nowego właściciela, dokonuje przeglądu projektu deweloperskiego, który obejmuje sprawdzenie, czy dana czynność jest wykonywana zgodnie z normami budowlanymi i umową deweloperską. Następnie nowy właściciel jest zobowiązany do sporządzenia protokołu odbioru, w którym stwierdzone usterki lub problemy

W odpowiedzi na ustawę, kupujący nie może obejrzeć mieszkania, chyba że nabył je przed uzyskaniem przez dewelopera pozwolenia na budowę.

Czy trzeba się jakoś przygotować na odbiór mieszkania?

Od tego, jak dokładnie przeprowadzimy odbiór i wprowadzimy się, zależy ilość problemów, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć w najbliższym czasie. Na przykład, mieszkanie może mieć problemy, które nie znikną i zostaną naprawione przez właściciela. Powinno to nas zaalarmować do przygotowania odpowiedniej listy kontrolnej oraz ekipy budowlańców i wykonawców do prac remontowych.

Kwestią sporną jest to, czy weryfikacja zgodności jest konieczna. Nie jest jasne, czy konieczne jest sprawdzenie, czy potencjalny nabywca posiada wymaganą wiedzę i doświadczenie, czy też wystarczy weryfikacja zgodności projektu z przepisami prawa budowlanego. Ta ostatnia wiedza nie jest powszechnie dostępna dla wszystkich kupujących.

Chcąc zainwestować w mieszkanie od dewelopera, warto uważnie śledzić fora tworzone przez innych inwestorów, na których można znaleźć wiele przydatnych informacji, na co zwracać uwagę.

Odbiór mieszkania od dewelopera. - na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkaniaCo przygotować odbierając mieszkanie od dewelopera?

Jeśli mieszkanie zostanie formalnie zaakceptowane, to trzeba będzie podpisać odpowiednie dokumenty. Po tym, jak to się stanie, trzeba będzie przygotować dokumenty.

Jakie dokumenty przygotować odbierając mieszkanie deweloperskie?

Ponieważ nie mamy dostępu do nieruchomości, ważne jest, aby zorganizować wszystkie kluczowe dokumenty wcześniej, tak aby nie było dużo zamieszania podczas rozmowy z deweloperem o nieruchomości.

Akceptacja nowego, wspólnego domu z przyjaciółmi – musisz upewnić się, że dopełniłeś wszystkich odpowiednich formalności.

 • rzut projektowy nieruchomości,
 • standard wykończenia mieszkania,
 • umowy na prace dodatkowe (np. przesunięcie ścian itd.),
 • rzuty z zaznaczeniem instalacji wodnych i elektrycznych.

Jakie narzędzia wziąć odbierając mieszkanie deweloperskie?

Upewnij się, że masz podstawowe narzędzia, takie jak poziomica lub kątomierz, taśma miernicza i latarka, jeśli nie ma oświetlenia.

Kto będzie decydował o tym, czy mieszkanie powstanie i oczywiście, kto będzie w nim mieszkał.

Zarówno kupujący, jak i jego prawnik mają obowiązek dokonania oględzin nieruchomości. Zazwyczaj nie jest tak, że deweloper i inni przychodzą osobiście, aby dokonać tego sprawdzenia. Powinni oni przyprowadzić przedstawicieli generalnego wykonawcy, czyli dostawcy nieruchomości, oraz podwykonawców, a nawet producentów.

Kto może uczestniczyć w odbiorze mieszkania?

 • Nabywca lokalu lub/oraz jego przedstawiciel;
 • Deweloper lub jego przedstawiciel;
 • Podwykonawcy.
 • Przedstawiciel generalnego wykonawcy;

Odbiór techniczny nowego mieszkania od dewelopera, cena

Ile kosztuje odbiór mieszkań od deweloperów? Ceny zależą od miejsca zamieszkania i ilości aspektów mieszkań do przejrzenia. Firmę można zaangażować za darmo, bez konieczności płacenia za jej usługi. Deweloper nie ma prawa pobierać opłat za niezależny odbiór.

Jakie są najważniejsze aspekty, o których należy myśleć przy odbiorze technicznym mieszkań?

Na nieruchomość składa się wiele elementów. Warto więc przed przyjęciem mieszkania od dewelopera przyjrzeć się następującym kwestiom, w tym poniższej liście: – Czy mieszkanie, które chcesz wynająć lub kupić jest odpowiednie dla potrzeb Twojej rodziny? – Czy jest w nim wystarczająca ilość naturalnego oświetlenia? – Czy w mieszkaniu jest winda lub podjazd dla niepełnosprawnych? – Czy funkcje wspólne są dla Ciebie wystarczające? – Czy będziesz w stanie

Na co należy zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera?

Odbiór techniczny – obejrzeć tynki i ściany.

Jedną z najważniejszych kwestii w przebudowie jest sprawdzenie tynku i ścian pod kątem pęknięć w narożnikach, szczelin dylatacyjnych i kominów. Należy również przejść nad ścianami dla wszelkich luk między sufitem a ścianami. Można to łatwo zrobić, po prostu patrząc na pionowe i poziome linie ścian.

Omówmy wady i zalety tego mieszkania.

Podczas odbioru technicznego należy zwrócić uwagę na to, czy nie występują uszkodzenia w postaci zarysowań szyb. Drobne wady mogą być również widoczne na parapetach, gdzie szyba może odchylać się od płaszczyzny.

Aby sprawdzić, czy drzwi będą działać prawidłowo, zrobić trochę badań tła, jak prawidłowo ustawić istniejące drzwi tak, że nie otworzy się sam. Inspekcja drzwi, spojrzeć na krawędzie, zwłaszcza rogi i dno. Spójrz na rogu i dolnej krawędzi, aby zobaczyć, czy są znaki pokazujące, gdzie drzwi dostaje porysowany z użytkowania. Sprawdzić, czy po pełnym otwarciu drzwiczki zatrzymują się w położeniu, w którym zostały otwarte.

Sprawdzenie podłóg i jastrychów

Odbiór techniczny powinien wymagać szczególnej uwagi, aby dostrzec pęknięcia w jastrychu. W praktyce oznacza to, że jastrych może podnosić się pionowo przy szczelinach dylatacyjnych. Spróbuj użyć lasera krzyżowego, jeśli go posiadasz. Metoda ta pozwala zmierzyć odchylenia od poziomu. W przypadku stwierdzenia zmian, należy powiadomić o nich wykonawcę.

Odbiór mieszkania od dewelopera. - na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkaniaOdbiór techniczny mieszkania – zwróć uwagę na balkon i upewnij się, że ma on dobry widok na miejskie niebo.

Jeśli balkon nie ma poręczy, oznacza to, że nie jest wystarczająco bezpieczny, aby na nim mieszkać. Jeśli deweloper zastosował na Twoim balkonie płytki, sprawdź, czy nie są one starte. W fugach między płytkami nie powinno być pęknięć ani dziur. Szczególnie uważnie przyglądaj się podłogom i upewnij się, że fuga na krawędziach, gdzie się stykają, jest również nienaruszona.

Zatwierdzona przeprowadzka do mieszkania na pierwszym piętrze na rynku pierwotnym i przestrzeń życiowa dla maksymalnie dwóch osób – należy pamiętać o instalacjach elektrycznych i cieplnych

Często trudno jest samemu stwierdzić, czy do domu w momencie sprawdzania jest bezpiecznie doprowadzony prąd, zwłaszcza w przypadkach, gdy prąd ma być regulowany. W takich przypadkach często warto pomóc specjalistom od zasilania, którzy sprawdzą punkty elektryczne, czy są bezpieczne i odpowiednio wyregulują zasilanie.

Podczas montażu grzejników należy sprawdzić, czy wszystkie grzejniki są zamontowane na stałe. Kolejnymi elementami do sprawdzenia są głowice termostatyczne oraz czy wentylacja jest dobra. Do sprawdzenia tych dwóch ważnych cech podczas instalacji można również użyć pirometru.

Czy powinieneś przyjąć ofertę od dewelopera?

Wybór deweloperów jest dość trudnym zadaniem, dlatego też konieczne jest zatrudnienie eksperta, który dokona oględzin mieszkania. Jeśli ekspertowi temu towarzyszy członek rodziny lub przyjaciel, powinien on dokładnie sprawdzić każdy kąt, ściany, okna, drzwi czy elektrykę.

O dziwo, nie musisz być tam osobiście. Twój pełnomocnik może złożyć wniosek i być pełnomocnikiem, który załatwi wszystkie niezbędne formalności.

Co się stanie, jeśli mieszkanie od dewelopera nie spełni oczekiwań?

Jeśli zauważysz, że w mieszkaniu są usterki, natychmiast powiadom o tym biuro deweloperskie. Następnie przejrzyj dziennik kontroli i dowiedz się wszystkiego o usterkach, które powinny zostać usunięte.

Umowa z deweloperem nie była satysfakcjonująca, a teraz okazuje się, że zabrakło współpracy między deweloperem a właścicielem. Właściciel ma prawo żądać, aby osoba, która podpisuje umowę, była prawnie odpowiedzialna za to zobowiązanie i będzie musiał je zaakceptować.

Co warto wiedzieć o potencjalnych konsekwencjach otrzymania mieszkania deweloperskiego i co Ci się prawnie należy.

Co stanowi odbiór techniczny zakupu mieszkania? Wiele osób zastanawia się, czy powinni zgodzić się na podpisanie „protokołu” mieszkania – bez sprawdzenia usterek/problemów.

Jeśli zgodzisz się na zakup, sprzedaż nieruchomości nie sprawia, że obowiązek budowniczego do usunięcia i naprawy wad nagle ustaje; zamiast tego możesz uzyskać prawo do pozwania budowniczego, jeśli wady są uporczywe.

Odbiór techniczny mieszkania a odbiór kluczy

Większość kupujących myśli, że celem przeglądu technicznego mieszkania jest sprawdzenie, czy będziesz w nim mieszkać. Tymczasem celem przeglądu mieszkania jest sprawdzenie przez sprzedającego stan mieszkania i sprawdzenie, czy wszystkie zobowiązania, które zostały mu przekazane lub obiecane, zostały spełnione.

Dajesz nieruchomości klucze do właściciela, ale nadal nie są prawnie właścicielem nieruchomości, dopóki nie podpisze legalną dokumentację. Jak tylko podpiszesz wszelkie prawne formalności, stajesz się odpowiedzialny za wszelkie wydatki związane z mieszkaniem.