Ilu Polaków korzysta z bankowości internetowej?

Ilu Polaków korzysta z bankowości internetowej?Ilu Polaków korzysta z bankowości internetowej?

W ciągu dekady ludzie nie zapomnieli, jak banki kiedyś tylko pozwolić swoim klientom na dostęp do swoich kont online, a dopiero teraz, w czasach współczesnych, można sobie wyobrazić, że twój bank nie pozwoli na dostęp do Internetu.

Pracownicy obsługi klienta są zadowoleni z nowej generacji klientów banków, ponieważ nie muszą nic załatwiać poprzez wizytę w oddziale. Usługi bankowości internetowej są wygodne również dlatego, że nie są ograniczone godzinami. Dzięki całodobowemu dostępowi do informacji, banki nie powinny być zmuszone do wydawania papierowych wyciągów czy osobistego sprawdzania historii transakcji. Wyciągi online i śledzenie konta online jest również miłe, pozwalając klientom na dostęp do statusu finansowego, gdziekolwiek są. Banki korzystają z niezależnej natury swoich klientów. Zyskują na obniżeniu kosztów, dzięki systemom bankowości internetowej i zmniejszeniu liczby personelu do świadczenia usług.

Rozwój sektora w ostatniej dekadzie

Według raportu Komisji Nadzoru Finansowego z 2010 r., w 2005 r. dostęp do transakcji internetowych z rachunków bankowych miało w Polsce niespełna 1,4 mln osób.

Pokazuje on różnicę pomiędzy odsetkiem aktywnych kont bankowych z dostępem do Internetu a tymi, które są wszystkie aktualne.

Źródło: Urząd komisji Nadzoru Finansowego

Dopiero kilka lat później, w 2013 r., prawie połowa dorosłych Polaków potrafiła korzystać z banku internetowego, przy czym odsetek ten był jeszcze wyższy i wynosił 66 proc. dla dorosłych Polaków, którzy posiadają również własne konto bankowe i kartę ROR.

Wykres 2: Dostęp do bankowości internetowej wśród dorosłych Polaków

Zostałem odesłany tutaj. „Zwyczaje płatnicze Polaków”, według NBP.

Z badania wynika, że Polacy nie są najbardziej skłonni do płacenia za zakupy w punktach kasowych, co główny ekonomista banku

Stan na dziś

W tej chwili ponad 27 milionów ludzi w Polsce ma dostęp do systemów bankowości internetowej, w tym do sprawdzania sald, oszczędzania i dokonywania przelewów. Na przykład, cała masa obywateli korzysta obecnie z Internetu, aby uzyskać dostęp do systemów bankowych, sprawdzać salda, dokonywać przelewów i tak dalej. Inną rzeczą, którą ludzie teraz robią, jest to, że częściej logują się online i do systemu bankowości internetowej, a robią to, aby zaoszczędzić czas i pieniądze, aby pomóc przyspieszyć gospodarkę.

 

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

jak wziąć kredyt gotówkowy rozsądnie
finanse
Jak wziąć kredyt gotówkowy rozsądnie?

Jak wziąć kredyt gotówkowy rozsądnie? W zasadzie wzięcie kredytu gotówkowego, nie powinno przysporzyć Ci większych trudności, aczkolwiek warto podejść do sprawy z należytym rozsądkiem. Lepiej przed wzięciem kredytu wszystko kilka razy sprawdzić, by później nie

Czytaj więcej »
Komornik
finanse
Skuteczne oddłużanie chwilówek

Skuteczne oddłużanie chwilówek Pętla kredytowa to problem, który z każdym dniem dotyka coraz więcej osób. Zaczyna się od jednego kredytu, potem drugiego, a z czasem kończy się na tym, że spłacasz więcej, niż powinieneś. Nie

Czytaj więcej »
Upadłość konsumencka – realne rozwiązanie problemu dla każdego dłużnika
finanse
Jakie koszty posiada kredyt gotówkowy?

Jakie koszty posiada kredyt gotówkowy? Nie jest taką znów niecodzienną sytuacją napotkać w naszym społeczeństwie osoby, które żyją na kredyt. Tym samym ciężko być zaskoczonym faktem, że banki chwalą się, iż najpopularniejszym produktem w ich

Czytaj więcej »