Windykator a Komornik. Różnice pomiędzy nimi.

Windykator a Komornik. Różnice pomiędzy nimi.

Co Zawiera Artykuł Windykator a Komornik. Różnice pomiędzy nimi.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej onlineWindykator a Komornik. Różnice pomiędzy nimi.

Kiedy popadasz w długi i nie możesz zapłacić rachunków, być może masz do czynienia z firmą windykacyjną. Osoba ta jest zazwyczaj agencją windykacyjną, która została wynajęta przez bank, wierzyciela lub sprzedawcę towarów, które jesteś winien. W większości przypadków dłużnik, czyli osoba, której jesteś winien pieniądze, nie skontaktuje się z Tobą; skontaktuje się jedynie z firmą windykacyjną, aby zażądać zapłaty.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co może windykator, a czego nie może w swojej pracy?
  • Windykator – czym się zajmuje?
  • Windykator – kto to jest?
  • Jak negocjować z windykatorem – czy to w ogóle możliwe?
  • Windykator a komornik – podstawowe różnice w zakresie wykonywanej pracy

Pożyczka online może być dobrym sposobem na poradzenie sobie z krótkoterminowymi problemami finansowymi, jak również początkiem poważniejszych problemów. Każdy powinien rozważyć wzięcie kredytu konsolidacyjnego, aby uniknąć pętli zadłużenia. Bezczynność zazwyczaj oznacza jakiś rodzaj komunikacji z windykatorem lub zajęcie, a nawet licytację jakiegoś majątku.

Windykator – kto to jest?

Windykator to osoba, której powierzono zadanie doprowadzenia do spłaty długów. Stara się więc robić to, co nakazuje mu jego szef. Niekiedy osoba ta jest również czyimś agentem. Często zleca mu to nie pojedyncza osoba, ale firma lub nawet duża korporacja.

W Stanach Zjednoczonych, samo pojawienie się na poczcie lub wysłanie listu pocztą nie jest konieczne, aby zostać windykatorem. Zazwyczaj proces ten obejmuje rozmowy telefoniczne lub korzystanie z formularzy pocztowych wysyłanych przez pocztę lub inne służby pocztowe. Jednak windykator może pracować w terenie, pukając do drzwi, aby osobiście poinformować dłużników o konsekwencjach niepłacenia długów.

Bądź ostrożny: Odpowiedzialność za długi zaciągnięte przez współmałżonka – co zrobić będąc w związku małżeńskim, aby nie musieć spłacać jego długów

Windykator – czym się zajmuje?

Celem firmy windykacyjnej w uzyskaniu spłaty długu jest upewnienie się, że dług jest spłacany w sposób pokojowy, polubowny.

Istnieją dwa sposoby, aby poradzić sobie: Jednym z nich jest zamiar wziąć prawo w swoje ręce bez porady adwokata jest inny i to jest angażowanie inkasenta lub agencji inkaso długu. Uwaga: Istnieje dyskusja na temat różnicy między kolektora długu i inkasenta i agencji inkaso długu.

Ile zarabia windykator? Większość inkasentów są wypłacane na podstawie godzinowej. Kilka, jednak, są wypłacane jako procent długu odzyskanego, ale większość kolektorów wziąć procent w zakresie od 10% do 20% tego, co odzyskać. Dzienny dochód brutto inkasenta zależy od kilku czynników: liczby wniesionych spraw, pobieranych opłat, kwoty odzyskanego długu i oczywiście od wysokości wynagrodzenia.

Upadłość KonsumenckaCo windykatorzy powinni móc, a czego nie mogą robić w swojej pracy?

Sposobem na poradzenie sobie z windykacją jest zmobilizowanie dłużnika do wywiązania się z zobowiązania. Sposób, w jaki windykator nie może angażować się w sprawy niezgodne z prawem lub kontrowersyjne. Sprawdź co powinieneś wiedzieć, aby znać swoje prawa. Prawo, którego windykator musi przestrzegać.

Co może windykator podczas odzyskiwania długu?

Firma windykacyjna nie może w żaden sposób zranić ani zdenerwować dłużnika, czyli nie może go nękać. Firma windykacyjna może wysłać list, e-mail lub przypomnienie telefoniczne.

Windykator nie może fizycznie wejść na Twoją posesję, ale Twoja gospodyni ma prawo zgodzić się na jego wizytę, choć prawdopodobnie rozsądnie będzie przeprowadzić z nim rozmowę.

Kiedy firma windykacyjna może zrobić to, czego nie może zrobić?

Czego nie może robić windykator? Nie może dzwonić do nas kilka razy dziennie, a tym bardziej nam grozić Jeśli chce, może się z nami skontaktować, zamiast nas straszyć. Nie może wejść do naszego domu. Nie jest windykatorem, więc nie mamy obowiązku wpuszczać go do domu bez względu na to, ile telefonów wykona lub będzie groził.

Pomimo tego, że każdy z nich jest obecny na innym etapie odzyskiwania długu – od odzyskania pieniędzy po wystąpienie na drogę sądową – nierzadko ludzie postrzegają firmę windykacyjną jako ten sam podmiot, niezależnie od tego, na jakim etapie procesu znajduje się sprawa.

Jakie są różnice pomiędzy prawami firmy windykacyjnej a obowiązkami komornika (urzędnika państwowego)? O ile windykator nie ma prawa wejść do domu dłużnika, o tyle komornik ma takie prawo. Jeśli nie wpuścisz komornika do domu dłużnika, to komornik ma takie prawo.

Windykatorzy mogą zająć rzeczy z domu dłużnika, albo zabierając je fizycznie, albo wpisując do specjalnego rejestru, tak aby dłużnik nie mógł z nich tymczasowo korzystać.

Co mogą zrobić, aby powstrzymać windykatora? Co mogą zrobić?

Windykator

  • wysyłać SMS-y i e-maile z przypomnieniami o konieczności zapłaty,
  • dzwonić do dłużnika,
  • wysyłać wezwania do zapłaty,
  • odwiedzać dłużnika w miejscu zamieszkania,
  • negocjować z dłużnikiem, proponując np. rozłożenie zadłużenia na raty,
  • informować dłużnika o dalszych konsekwencjach braku wpłaty — w tym w szczególności o wpisie do BIK czy BIG.

Komornik

  • wysyłać wezwania do zapłaty,
  • wysyłać SMS-y i e-maile z przypomnieniami o konieczności zapłaty,
  • odwiedzać dłużnika w miejscu zamieszkania,
  • wejść przymusowo do mieszania w asyście policji,
  • dzwonić do dłużnika,
  • zajmować ruchomości i nieruchomości z wyjątkiem wyłączonych spod egzekucji,
  • zająć rachunek bankowy,
  • zająć rentę i emeryturę
  • zająć wynagrodzenia za pracę i z umów cywilno-prawnych,
  • spieniężyć majątek dłużnika na licytacji.

Dobry windykator to nie to samo co zły, bo windykator jest urzędnikiem państwowym, a komornik nie. Ponadto, nic nie mówi, że komornicy mają prawo do zajęcia 500 lub więcej świadczeń. Nie mają też prawa grozić, ani żądać zapłaty do czasu wydania nakazu przez sąd.

Fellow Finance pożyczkaCzy próby negocjacji z firmą windykacyjną mają jakikolwiek sens?

Zawieranie ugód z dłużnikami przez komorników sądowych nie jest prawidłową praktyką. Wiemy, że wierzyciel nie może negocjować z dłużnikiem. Negocjacje z firmą windykacyjną są jednak uzasadnione. Powinniśmy wysłuchać oferty windykatora. Może on lub ona będzie skłonna podzielić dług na duże lub małe kawałki. Pismo od prawnika wydaje się być ostatnim sygnałem do poważnego potraktowania długu. Kolekcjoner długów może być ostatnim dowodem na to, jak daleko posuną się wierzyciele, aby odzyskać od Ciebie pieniądze. Powinieneś poświęcić tyle czasu, ile chcesz na uregulowanie sprawy.

Choć windykatorzy nie mogą zająć Twojego majątku, często próbują się z Tobą skontaktować, aby porozmawiać o Twoim zadłużeniu. Ostrzegą Cię również o konsekwencjach dalszego ignorowania długu, co czyni je wartymi omówienia.

kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter