Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?

Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?

Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?

Ludzie obawiają się, że banki mogą się pogubić, ponieważ od kilku lat systematycznie obniżają oprocentowanie pieniędzy przechowywanych w swoich placówkach. To spowodowało wzmożoną dyskusję na temat innego sposobu oszczędzania. Alior Bank już wkrótce zaprosi klientów internetowych do inwestowania w konto oszczędnościowe, na którym mają oni gwarancję uzyskania odsetek od zdeponowanych pieniędzy w wysokości nawet 2,5 proc. dziennie w skali roku. Niekiedy konta oszczędnościowe mogą nawet rosnąć. Jeśli zdeponujesz teraz 100 dolarów, będziesz zarabiać odsetki od tych pieniędzy do 2019 r.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Lokata – większe zyski w krótszym czasie
  • Lokata a konto oszczędnościowe

Jeśli dopiero zaczynasz inwestować i nie chcesz wkładać dużego kapitału początkowego, oszczędzanie z własnych pieniędzy będzie najłatwiejszym wyborem. Jeśli planujesz pomnażać swoje pieniądze lub szukasz bezpieczniejszej inwestycji, możesz wybrać konto oszczędnościowe. Która inwestycja jest dla Ciebie najlepsza?

Lokata a konto oszczędnościowe

Aby zwiększyć swoje oszczędności finansowe, warto zwrócić uwagę na oprocentowanie kont oszczędnościowych. Często są one równe oprocentowaniu kont oszczędnościowych, ale czasami nie są tak opłacalne, w zależności od rodzaju produktu bankowego, który wybierasz.

  • Zakładając konto oszczędnościowe, będziesz musiał zazwyczaj otworzyć również rachunek osobisty i aktywnie z niego korzystać, aby uniknąć opłat.
  • Fakt, że możesz wybrać pieniądze w każdej chwili, powoduje często, że klienci wypłacają je znacznie szybciej i oszczędzanie przestaje być skuteczne.
  • Wiele banków pobiera opłaty za przelewy z konta oszczędnościowego, co generuje dodatkowe wydatki.
  • Wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dotyczy przeważnie jedynie początkowego okresu, potem znacznie spada.

Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, jeśli posiadasz konto w Alior Banku. Wystarczy, że wypełnisz wniosek online, a otrzymasz darmową kwotę lokaty w banku. Po ustalonym wcześniej czasie otrzymujesz swój procent plus wpływy, które zawierają atrakcyjne oprocentowanie. Wszystkie formalności związane z otwarciem konta można załatwić całkowicie online i trwają one do 5 minut. Alior Bank oferuje właśnie taki produkt. Bez papierów, bez wizyt w banku, bez zbędnych formalności.

Lokata – większy dochód przy szybszym obrocie

Banki dają klientom możliwość zdeponowania dużych sum pieniędzy na długi okres czasu i z wysokim oprocentowaniem. Dzięki lokacie bankowej można zaoszczędzić większą sumę pieniędzy na dłuższy okres czasu. Dla klientów, którzy chcą być pewni, że będą mieli pieniądze w wiarygodnym banku, lokata jest najbardziej efektywną opcją. Jednak nie wszystkie banki pozwalają na duże depozyty i dają oprocentowanie oszczędności. Niektóre banki pozwalają na lokaty do 200 tys. zł na 90 dni. Wymagają one od swoich klientów, aby byli to nowi klienci. Jeśli deponent nie ma jeszcze podpisanej z bankiem umowy o lokatę lub produkt, możliwa jest lokata do miliona złotych.

 

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka a darowizna

Upadłość konsumencka a darowizna – jak się na to zapatrywać? W przypadku ogłoszenia bankructwa, warto dobrze poznać związane z nim skutki dla beneficjentów darowizn. Postaramy się przyjrzeć temu zagadnieniu i omówić najważniejsze kwestie dotyczące upadłości konsumenckiej oraz jej wpływu na darowizny.

upadłość konsumencka a intercyza

Upadłość konsumencka a intercyza to temat, który budzi wiele kontrowersji i wątpliwości. Konieczność uregulowania kwestii posiadłości i długu przed zawarciem małżeństwa może okazać się jednym z powodów do złożenia wniosku o upadłość konsumencką. O tym, jakie konsekwencje niesie ze sobą taka decyzja oraz jakie są możliwości rozwiązania problemu, dowiesz się z poniższego artykułu.

upadłość konsumencka a najniższą krajową

Upadłość konsumencka to procedura, która pozwala rozwiązać problemy finansowe osobom posiadającym długi. Jednak jakie jest połączenie między upadłością a najniższą krajową? O tym poniżej.

upadłość konsumencka lex

Czym jest upadłość konsumencka lex? Wprowadzona nowelizacja umożliwia Polakom rozwiązanie swoich kłopotów finansowych. W artykule omówimy, czym się charakteryzuje i jakie zmiany wprowadza w polskim prawie. Jeśli masz problemy z długami, to może to być dla Ciebie rozwiązanie!