Karta walutowa

karta walutowaKarta walutowa – sposób na podróżowanie za granicę.

Zamiast płacić gotówką lub monetami, karty kredytowe mogą być używane do płacenia za zakupy towarów i usług z dowolnego miejsca na świecie.

Wyjeżdżając poza granice kraju mamy do wyboru kilka sposobów postępowania z naszą gotówką. Mamy świadomość, że skorzystanie z naszego przelewu złotówkowego będzie kosztowne. Musimy więc znaleźć inne sposoby na zdobycie gotówki. Możemy, na przykład, korzystać z lokalnych banków do wpłacania i odbierania gotówki podczas pobytu poza krajem. Możemy też wypłacić gotówkę z bankomatu podczas naszej podróży.

Czym jest konto walutowe?

Konto walutowe pomaga ludziom dokonywać transakcji w obcej walucie, takich jak transfer pieniędzy pomiędzy krajami lub firmami.

Możesz otworzyć własne konto walutowe. Zaletą tej formy sklepu internetowego jest możliwość wymiany walut, z brokerem lub bez, po znacznie korzystniejszych kursach niż te, które otrzymalibyśmy za pośrednictwem tradycyjnych banków. Kolejną zaletą takiej platformy jest oferowanie oprocentowanych kredytów zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych kredytobiorców.

Są one dodawane do kont walutowych. Co o nich wiemy?

Czym jest karta walutowa?

Często można nosić przy sobie różne rodzaje kart i przełączać się między różnymi walutami. Jednak dla każdej waluty zostanie wydana inna karta debetowa lub kredytowa.

Zazwyczaj wiemy, ile coś kosztuje i nasze konto obciążane jest dokładnie taką kwotą, na jaką opiewa dana rzecz lub usługa. Nie musimy się więc martwić o przeliczanie walut. Jeśli rachunek za kolację we Włoszech wynosi 100 euro, to zapłacimy dokładnie np. 100 euro, albo możemy zapłacić dokładnie taką kwotę korzystając z karty walutowej np. „Migro-Europia”. Karty z kontami zagranicznymi wyposażone są w technologie „PayPass” i „PayWave”. Oprócz innych zalet, są one wolne od opłat za przewalutowanie i mogą być dokonywane na rzecz osób niepełnoletnich. Największą zaletą tych kart walutowych jest to, że unikamy kosztów przewalutowania płacąc w jednej walucie w innym kraju.

W którym banku otrzymamy kartę walutową?

Wiele osób może korzystać z kart do rachunków walutowych oferowanych przez te banki. Szczegółowe informacje na temat ofert i warunków, na jakich karty są oferowane, można znaleźć w poniższej tabeli.

Wszędzie tam, gdzie możliwe jest uzyskanie karty walutowej, pieniądze prawie w każdym przypadku idą za darmo. Są pewne wyjątki. Jedyne banki, które oferują takie darmowe karty to mBank, T-Mobile USA i Credit Agricole. Od 1 listopada 2009 roku Alior Bank pobiera opłatę miesięczną w wysokości 30 zł, a BPH w wysokości 10 zł. W większości banków wszystkie opłaty ponoszone są w przypadku dokonywania kartą transakcji w obcej walucie. (Opłat można uniknąć wybierając kartę do transakcji czekowych lub oszczędnościowych).

Podsumowując, konta elektroniczne w większości polskich banków są integralną częścią ich oferty. Lepiej jednak upewnić się, że to, co dany bank również oferuje, to karta bankowa. Ten plastik jest wybawieniem w wielu sytuacjach, a także może służyć do dokonywania płatności do krajów poza granicami Polski bez żadnych opłat. Jednak ten produkt nie pójdzie tylko do banku. Możemy również odwiedzić kantor internetowy, ale o tych napiszemy w przyszłym poście.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Wysokość kredytu hipotecznego uzyskanego na lokale użytkowe
finanse
Wysokość kredytu hipotecznego uzyskanego na lokale użytkowe

Wysokość kredytu hipotecznego uzyskanego na lokale użytkowe Kredyt na lokal użytkowy jest zobowiązaniem zaciąganym przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Prowadzisz małą firmę, restaurację, a może sklep? W jaki sposób chcesz sfinansować zakup jakiejkolwiek nieruchomości? Czy

Czytaj więcej »
finanse
Jak uzyskać zwrot prowizji od Crédit Agricole.

Jak uzyskać zwrot prowizji od Crédit Agricole. Czy udało Ci się spłacić kredyt zaciągnięty w Crédit Agricole przed terminem jego spłaty? Gratulacje! Być może już wiesz, że teraz Crédit Agricole oferuje Ci zwrot prowizji, którą

Czytaj więcej »
Komornik
finanse
Skuteczne oddłużanie chwilówek

Skuteczne oddłużanie chwilówek Pętla kredytowa to problem, który z każdym dniem dotyka coraz więcej osób. Zaczyna się od jednego kredytu, potem drugiego, a z czasem kończy się na tym, że spłacasz więcej, niż powinieneś. Nie

Czytaj więcej »