Karta przedpłacona

Karta przedpłacona – co to jest? Jak to działa? I gdzie można dostać tego typu karty?

Przedpłacona karta kredytowa jest rodzajem karty kredytowej, która może pozostać w portfelu lub torebce użytkownika i może być używana do wielu celów. Pozwala ludziom ustalić pewien limit wydatków na danym koncie, lub przynajmniej mieć sposób na utrzymanie kontroli nad swoimi wydatkami.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Kto może korzystać z karty przedpłaconej?
 • Karta przedpłacona – czym jest?
 • Karta przedpłacona – jak używać i jakie daje możliwości?
 • Karta prepaid – gdzie kupić?
 • Karta przedpłacona – wady i zalety

Karta przedpłacona – czym jest?

Karty przedpłacone są często wykorzystywane jako opcja płatności dla konsumentów przy zakupie rzeczy w dużych sieciach handlowych. Jest to tak zwane elektroniczne bony podarunkowe. Używając kart przedpłaconych, możemy mieć czym zapłacić w wybranym przez nas sklepie. Jest jeszcze wiele zalet korzystania z takich kart podarunkowych: karty przedpłacone nie mogą być podrobione, więc ryzyko fałszerzy pozostaje niewielkie. Karty występują w wielu formach: pojedyncze karty, niektóre w pakietach po 5-50 kart, niektóre o większej pojemności. Karty te mogą być zasilane gotówką, kredytem lub innymi środkami.

Karta prepaid pozwala na wydawanie pieniędzy w ramach z góry ustalonego budżetu. Jeśli użytkownik chce nadal wydawać określoną kwotę, musi udać się do banku, aby podpisać nową umowę, ile dni będzie jeszcze wydawał na kartę. Zakładane jest konto techniczne, które nie jest powiązane z prawdziwym kontem użytkownika. W ten sposób użytkownik nie może przenieść salda na inną kartę. Nie może spłacać długów ani otworzyć normalnego konta bankowego.

Karta przedpłacona – Karta przedpłacona może różnić się jakością. Może, ale nie musi być spersonalizowana, a jej efektem będzie przypisane konto bankowe.

Karta przedpłacona bez umowy, która nie wymaga od kupującego podpisania umowy, jest jednym z najlepszych sposobów na zachowanie prywatnych wydatków, ponieważ większość kart jest dostępna online, bez podpisywania żadnych umów. Nabywcy muszą jedynie użyć kodu PIN i tylko tej karty, aby kupować przedmioty codziennego użytku.

Karta przedpłacona — rodzaje

Najpopularniejsze przedpłacone karty debetowe są powiązane z konkretnym kontem bankowym. Są one popularne, ponieważ mają zwykle wyższe limity niż ich odpowiedniki. Istnieją również karty upominkowe, które można wykorzystać do zakupu rzeczy w określonym sklepie. Istnieją też karty, które nie mają daty ważności; po wykorzystaniu ich przez określony czas (zazwyczaj kilka miesięcy) są zwracane sponsorowi, co czyni je użytecznymi jako karty kredytowe/debetowe w krajach

Jak możemy chronić Twoją tożsamość cyfrową podczas korzystania z prepaid? A: Nie widziałem wiele, które działają naprawdę dobrze.

Wirtualna przedpłacona karta Smartphone Money posiada ten sam środek płatniczy (gotówkę), co jej tradycyjny metalowy odpowiednik. Ale oprócz tego, że jest bezpieczniejsza w noszeniu niż banknoty 20$, niektóre korzyści obejmują zwiększone bezpieczeństwo, ochronę prywatności, wygodę i możliwość płatności bezgotówkowych.

Sprzedawane są przedpłacone karty debetowe, które są łatwym sposobem dla klientów na dokonywanie płatności online. Dzięki dostępnym kartom wirtualnym można płacić online, a w zamian karta oferuje prowizję za każdą kwotę, którą można doładować kartę.

Karta przedpłacona - co to jest? Jak to działa? I gdzie można dostać tego typu karty?Kto może korzystać z karty przedpłaconej?

Jednym ze sposobów radzenia sobie z potrzebami finansowymi młodych ludzi jest zaoferowanie im karty przedpłaconej, która może być użyta tylko raz przez osobę dorosłą i tylko przez nią. Jeśli osoba ta nie ukończyła 18 lat, karta nie może być przez nią użyta.

Ten rodzaj karty kredytowej, która nie może być używana do zakupu towarów i usług, dopóki właściciel karty nie wprowadzi swojego kodu PIN, jest dobrym rozwiązaniem dla osób nieposiadających kart kredytowych.

Przedpłacone karty debetowe stały się popularne wśród osób, które chcą utrzymać pewien styl życia. Na przykład, wiele osób zaczęło używać tego typu kart zamiast kart kredytowych do płacenia za codzienne transakcje. Nawet jeśli te karty przedpłacone są anonimowe, często mogą działać jako ochrona przed windykatorami.

Karta prepaid – gdzie kupić?

Przykładem pomocy finansowej, która wiąże się z bankowością, może być ubieganie się o karty bankowe, np. karty przedpłacone. Jest to dostępne nie tylko w oddziałach, w których posiadają konto bankowe, ale również poprzez formularze internetowe, dostępne nie tylko dla tych, którzy składają wniosek w tradycyjnym banku.

Jeśli otrzymasz kartę przedpłaconą bez danych identyfikacyjnych, możesz zamówić ją przez Internet. Najczęściej wybierane są karty przedpłacone Mastercard lub Visa.

Karta przedpłacona – czy ta karta jest oferowana przez bank?

Możesz zamówić przedpłaconą kartę debetową online, ale jeśli martwisz się o oszustwa i kradzież tożsamości, istnieją inne opcje. Możesz przedstawić swój dowód osobisty w banku, aby otrzymać kartę, lub możesz użyć swojej karty online.

Dodatkowo, koszt wydania karty oscyluje wokół 20-30 zł. Jeśli jednak otrzymasz kartę z ochroną przed debetem, bank obciąży Cię kwotą około 60 zł.

Tabela prowizji obejmuje zazwyczaj dodatkowe opłaty związane z doładowaniem przedpłaconej karty debetowej, wypłatą gotówki z bankomatu, czynnościami administracyjnymi, takimi jak zmiana numeru PIN czy zamówienie duplikatu karty przedpłaconej.

 • mBank karta przedpłacona — bankowość korporacyjna mBank przygotowała dla swoich klientów produkt, który z powodzeniem może być używany przez szefów firm czy też działy kadr lub marketingu. Karty przedpłacone mBank pozwalają na dokonywanie rozliczeń pracowników za podróże służbowe, mogą być wykorzystywane jako karty flotowe czy też stanowić uzupełnienie akcji promocyjnych firmy.
 • Citi Handlowy karta przedpłacona — City Handlowy w swojej ofercie posiada karty przedpłacone typu MasterCard lub Visa. Klienci, którzy chcą nabyć kartę, nie muszą posiadać rachunku w tym konkretnym banku, a dzięki temu, że oferta jest bardzo elastyczna, użytkownikami karty mogą stać się zarówno osoby fizyczne, jak i firmy.
 • PKO karta przedpłacona to rodzaj karty debetowej, z której mogą korzystać przede wszystkim firmy i ich pracownicy. Karta prepaid PKO ułatwia pracownikom korzystanie z finansów podczas delegacji czy służbowych wyjść. Każda wykonana transakcja wymaga autoryzacji, dzięki czemu niemożliwe jest przekroczenie limitu wolnych środków. Kartę można również zastrzec, w przypadku jej zgubienia czy kradzieży.
 • Santander karta przedpłacona — niestety aktualnie bank nie posiada w swojej ofercie kart prepaid. Santander wcześniej oferował swoim klientom mobilne karty debetowe oraz mobilne karty kredytowe.
 • ING karta przedpłacona — to doskonałe rozwiązanie do wykonywania płatności zarówno przez osobę dorosłą, jak i dziecko, które ukończyło 13 lat. Bank nie pobiera opłaty za korzystanie z karty, a doładować można ją na jeden z trzech sposobów: poprzez Moje ING, przelewem czy poprzez wpłatomat. Karta prepaid ING kosztuje 15 zł i taką opłatę należy uiścić jednorazowo przy jej wydaniu.
 • Spółdzielcza Grupa Bankowa i ich karta przedpłacona to oferta dla klientów instytucjonalnych, którzy chcieliby ułatwić życie swoim pracownikom. Kartą można dokonywać operacji bezgotówkowych oraz gotówkowych np. wypłaty gotówki w bankomatach.

Przedpłacone karty kredytowe – jakie firmy je oferują?

Kiedy omawialiśmy wcześniej karty przedpłacone, wymieniliśmy kilka przykładów, gdzie nabywcy mogą uzyskać tego typu kartę: w banku, firmie lub organizacji pozabankowej, takiej jak wojsko, linie lotnicze itp.

 • karta przedpłacona Revolut;
 • karta prepaid Orange, do wykorzystania na rozmowy, SMS-y czy transfer internetu;
 • karta przedpłacona Xbox pozwala na zakup gier oraz aplikacji na konsolę Xbox;
 • karta przedpłacona PS4 umożliwia zakup nowej wersji gier, dodatków czy innych materiałów dostępnych na PlayStation;
 • karta przedpłacona Biedronka, za pomocą której zapłacisz za zakupy w markecie;
 • karta przedpłacona Sodexo to dokonały sposób na motywację pracowników lub docenienie swoich klientów; doładowaną kartą można płacić niemal na całym świecie, w sklepach czy restauracjach;
 • karta przedpłacona Google Play pozwala na zakup aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.

Karta przedpłacona – jak działa i jakie są jej zalety.

Jeśli chcesz użyć przedpłaconej karty kredytowej w Internecie, wpisz numer karty i kod CVV. Zaletą tych kart debetowych jest to, że możesz z nich korzystać w większości miejsc tak jak z karty bankowej.

Przedpłacone karty kredytowe mogą wydawać się podobne do kart debetowych, ale jedyna różnica polega na tym, że nie korzystasz z przedpłaconych środków. Jesteś tylko ograniczony do tego, co możesz zapłacić lub wydać ze swojego zwykłego kredytu.

Jeśli posiadasz kartę przedpłaconą i chcesz, aby inni jej używali (np. do płacenia za zakupy), możesz dać ją tej osobie jako prezent lub zachętę. Karta ogranicza ilość środków, które dana osoba może wykorzystać, ale może być podarowana dowolnej liczbie osób.

Jak kupować rzeczy za pomocą karty przedpłaconej?

Przy zakupie towarów w Internecie za pomocą karty kredytowej potrzebny jest numer PIN, jak również numer karty i kod CVV/CVC.

Karta przedpłacona – czy można wyjąć pieniądze z bankomatu.

Z karty przedpłaconej można uzyskać dostęp do swojego konta na wiele sposobów. Niektórzy mogą mieć dostęp do swoich kont finansowych tylko za pomocą karty przedpłaconej, inni mogą mieć dostęp do swoich kont tylko za pomocą karty, aby wypłacić gotówkę z bankomatu.

Jak przelewać środki na kartę prepaid?

Sposób przekazywania środków zależy również od rodzaju wydanej karty, która określa sposób jej doładowania, w zależności od banku wydającego kartę oraz od tego, czy wydaje on własną aplikację.

Karta przedpłacona - co to jest? Jak to działa? I gdzie można dostać tego typu karty?Karta przedpłacona – wady i zalety

Najlepsza karta przedpłacona to taka, której użycie nie kosztuje dużo i która ma wysokie limity transakcyjne. Zaletami karty przedpłaconej są anonimowość i bezpieczeństwo. Ponieważ użytkownik może doładować swoją kartę więcej razy, tak aby była gotowa w każdej chwili, nie musi się martwić, że straci wszystkie swoje oszczędności, jeśli zostawi kartę na kanapie.

Dla rodziców jest to świetne rozwiązanie, ponieważ widzą, jak mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo w przypadku konieczności odbycia jakiejkolwiek podróży, podczas której mogą korzystać z przedpłaconych kart turystycznych. Dzienne limity na karcie nie pozwolą dzieciom na wydawanie pieniędzy, a rodzice będą mieli spokój i bezpieczeństwo.

Pomimo wad kart przedpłaconych, karty przedpłacone nadal mają swoje zalety i wady. Karty te są głównie używane do transakcji bezgotówkowych, takich jak płatności rachunków i bilety lotnicze, a więc podlegają opłatom.

 

 • Prostota jest kluczem do korzystania z tych urządzeń. Wystarczy umieścić je na terminalu i uzyskać natychmiastową łączność.
 • opłaty za wydanie lub użytkowanie karty,
 • Ochrona Twoich transakcji – jeśli zostaną skradzione, nie stracisz wszystkiego od razu.
 • możliwe prowizje, takie jak opłaty za wymianę walut, wypłata gotówki z bankomatu itp.
 • to intrygująca opcja przeniesienia karty na kogoś innego – szczególnie dla rodziców
 • szeroka gama kart dopasowana do potrzeb użytkownika.

Karty przedpłacone. Oto, co tracisz.

Karty przedpłacone to popularny sposób, aby pomóc dzieciom w nauce obchodzenia się z pieniędzmi. Bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pomocą tych kart może sprawić, że będą one praktycznym sposobem na dostosowanie się do przepisów rządowych. Można się wpakować w kłopoty, gdy zapłaci się więcej niż się chciało. Czasami posiadanie kart przedpłaconych jest sposobem na uchronienie się przed pochopnymi wydatkami.

 

 

 

Scroll to Top