Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny dla cudzoziemców?

Pierwsza pożyczka na firmę, która działa mniej niż pół roku. (4)Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny dla cudzoziemców?

Co roku coraz więcej osób z całego świata decyduje się na zakup mieszkania w Polsce.. Wśród nich są głównie Chińczycy, którzy chcą na stałe przenieść się do Polski jako sposób na uzyskanie obywatelstwa w swoim kraju. Proces zakupu nieruchomości w Polsce może być skomplikowany i dostępny tylko dla nielicznych. Dla Polaków jest to jak każdy inny wniosek o kredyt hipoteczny. Trzeba tylko spełnić pewne warunki, aby się zakwalifikować.

Dobra sytuacja na rynku pracy przyciąga kolejnych pracowników, dlatego Polska staje się miejscem, do którego przyjeżdżają ludzie zza wschodniej granicy. Zajmują oni nie tylko miejsca pracy, ale także wchodzą na rynek mieszkaniowy.

W przypadku mieszkania na sprzedaż zwykle zaczynają od szukania pokoju do wynajęcia w tym samym miejscu, jednak z czasem decydują się pozostać w Polsce i zaczynają szukać również mieszkania na sprzedaż.

Oto mały sekret:

Według danych statystycznych Urzędu do Spraw Cudzoziemców, liczba osób, które chcą zostać w kraju na stałe, rośnie z roku na rok. Na czele listy znajdują się Ukraińcy, których liczba wynosi około 29 900, ale inne narodowości również stanowią dużą część tej grupy. Ponadto posiadają oni około 39 000 mieszkań o średniej powierzchni 45 metrów kwadratowych. Jednak według oficjalnych obliczeń liczba mieszkań w rzeczywistości może być wyższa niż szacowana – obliczenia nie uwzględniają mieszkań, które są współdzielone.

Liczba domów kupowanych przez inwestorów maleje, ponieważ obecnie nie ma zbyt dużej podaży, a koszty domów są wyższe, więc trudniej jest uzyskać finansowanie.

Czy kredyt hipoteczny dla obcokrajowca jest w ogóle możliwy do dostania?

Zakup domu w Polsce jest możliwy, ale przed uzyskaniem kredytu hipotecznego należy spełnić pewne warunki.

Banki w Polsce obsługują klientów zagranicznych w taki sam sposób, jak wszystkich innych klientów, jednak w przypadku klienta zagranicznego istnieją pewne dodatkowe wymogi polskiego prawa, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o finansowanie, które musi zostać zatwierdzone. Wiąże się to z dodatkowymi formalnościami.

Jeśli interesuje Cię pożyczka dla obcokrajowca w 2019 r., to Twoja pożyczka nie będzie miała zwyczajowo wyższych opłat za udzielenie pożyczki tylko dlatego, że nie mieszkałeś lub nie pracowałeś w Polsce.

Zakup domu i uzyskanie kredytu hipotecznego vs. zakup mieszkania z najmem

Właściciele nieruchomości zazwyczaj nie muszą uzyskiwać specjalnego pozwolenia ani czekać na upływ czasu, zanim dobudują mieszkanie do swojego domu. Jedyną rzeczą, którą właściciele nieruchomości muszą wziąć pod uwagę, jest powierzchnia nieruchomości. Nie może ona znajdować się w strefie przygranicznej.

Jeśli chcesz kupić działkę, którą musisz zagospodarować, działkę niezabudowaną lub nieruchomość komercyjną, musisz uzyskać pozwolenie administracyjne, które jest wydawane wewnętrznie, a nie przez władze miejskie. Jeśli gmina nie jest zaangażowana, nabywca musi uzyskać pozwolenie administracyjne wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Czas oczekiwania na zakup mieszkania zależy od tego, jak długo będziesz chciał czekać. Dowiedzieliśmy się, że uzyskanie takiego pozwolenia może trwać miesiącami. Dane pokazują, że dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że większość zakupów mieszkań przez cudzoziemców dokonywana jest za gotówkę.

Jednak nie każdy w Ameryce Łacińskiej jest w stanie zapłacić za taką inwestycję. Na przykład kredyty hipoteczne są coraz częściej zaciągane przez kredytobiorców, którzy są winni więcej za inwestycję, niż mogą sobie pozwolić.

Czy pochodzenie kredytobiorcy ma znaczenie dla kredytodawców?

Obecnie powszechną praktyką jest to, że obywatele Unii Europejskiej mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny, ale banki zaczynają również rozszerzać ofertę kredytową na osoby z krajów nienależących do Unii Europejskiej.

Wielu Ukraińców otrzymuje kredyty na Białorusi, w Kanadzie, USA (strefa Schengen) lub w krajach strefy Schengen. W dużych bankach większość Ukraińców korzysta ze specjalnych kredytów.

Dla banków o wiele ważniejsza jest zdolność kredytowa wnioskodawcy niż jego pochodzenie, czyli sposób, w jaki badają zdolność kredytową Polaków. Dlatego też banki biorą pod uwagę wiarygodność kredytową banku przed swoją własną. Innymi słowy, wezmą pod uwagę następujące czynniki:

wykształcenie, stan cywilny, stanowisko, na którym pracujesz, wielkość firmy, w której jesteś zatrudniony, wysokość zarobków.

Przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu kredytu rezydentowi zagranicznemu, każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Bank ocenia każdego wnioskodawcę na podstawie jego osobistej zdolności kredytowej, a nie statusu legalnego pobytu w Polsce.

Może się więc okazać, że zostaniesz uznany za osobę obarczoną ryzykiem udzielenia kredytu. W związku z tym banki i inne instytucje kredytowe mogą zwiększyć kwotę wymaganą do obsługi kredytu. Pożyczki mogą być również udzielane na mniej korzystnych warunkach w porównaniu z pożyczkami, które można uzyskać z innych źródeł.

Nowa upadłość konsumencka nie sprzyja dłużnikomJakie wymagania powinien spełnić cudzoziemiec, aby otrzymać kredyt na cele mieszkaniowe?

Warto rozważyć spełnienie kilku warunków, które mogą pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego w innych krajach. Warunki te mogą być bardziej wymagające niż wymagania dla Polaków. Czasami wymagania te mogą zależeć od konkretnych banków i mogą się różnić w zależności od instytucji kredytowych. Niezależnie od szczegółowych zasad, mogą one obejmować następujące wymagania:

Polski rząd chce, aby zagraniczni pracownicy spłacali je w polskiej walucie. Musisz mieć paszport, aby przebywać tu legalnie. Musisz mieć potwierdzone podatki dochodowe. Należy potwierdzić swoją zdolność kredytową. Musisz mieć paszport lub kartę stałego pobytu, aby udowodnić, że już tu kiedyś byłeś.

Pełną listę wymogów dotyczących zaciągnięcia kredytu dla cudzoziemców można uzyskać w poszczególnych bankach. Poza warunkami i oczekiwaniami wymienionymi powyżej, kredytodawcy mogą wymagać od kredytobiorcy innych dowodów. Na przykład, kredytodawca może wymagać przedstawienia pełnej historii bankowej z banku z ostatnich trzech miesięcy.

Składając wniosek o kredyt hipoteczny dla obcokrajowca, bank może niekiedy oczekiwać od niego wyższej zaliczki. W takim przypadku bank będzie oczekiwał od kredytobiorcy ustanowienia większego zabezpieczenia na wypadek przejęcia nieruchomości.

Warto wiedzieć

Ubiegając się o kredyt na wynajem mieszkania w Polsce dla cudzoziemca, musisz być zameldowany w Polsce. Musisz także okazać PESEL, który potwierdza, że Twój adres zamieszkania znajduje się w Polsce.

Czy dokumenty pożyczkowe muszą być tłumaczone dla osób mieszkających za granicą?

Polskie prawo dotyczące kupna ziemi wymaga, aby akt notarialny dotyczący nieruchomości był podpisany przez notariusza. Akt notarialny może być jednak sporządzony tylko w języku polskim. Oznacza to, że jeśli notariusz będzie chciał sprawdzić, czy dobrze mówisz po polsku, zanim sporządzi akt notarialny, poprosi Cię o tłumacza przysięgłego języka polskiego na angielski.

Pobieram od Ciebie tylko jedną opłatę – jeśli z góry powiesz mi, co mam przetłumaczyć w języku angielskim, przetłumaczę to dla Ciebie na język polski bez żadnych dodatkowych opłat, więc nie musimy negocjować ceny. Tłumaczenie na język polski pomoże Ci również otworzyć konto w polskim banku w języku angielskim. Jeśli poproszę o przetłumaczenie raportu kredytowego, upewnię się, że

A ponieważ będą dodatkowe koszty, należy być przygotowanym na to, że trzeba będzie zapłacić za tłumaczenie dokumentów. Bank wyjaśni wszystkie potrzebne dokumenty, dzięki czemu nie musisz się martwić, że zabraknie Ci ważnych dokumentów.

Koszt kredytu hipotecznego dla ludzi z zagranicy – ile wynosi?

Wielu cudzoziemców uważa, że kredyty hipoteczne są droższe dla imigrantów ze względu na różnice w oprocentowaniu przy tych samych warunkach kredytowania. Jednak kredyt hipoteczny jest przyznawany imigrantom na takich samych zasadach jak legalnym rezydentom.

Według niektórych polskich statystyk rzeczywisty czas ubiegania się o kredyt jest prawie taki sam jak średni czas rozpatrywania wniosków kredytowych, jeśli do wniosku dołączona jest wymagana dokumentacja. Ważne jest, aby pożyczkobiorcy byli w kontakcie z agencją pożyczkową przez cały proces składania wniosku.

Jak uzyskać kredyt w Polsce?

W chwili obecnej polskie banki oferują kredyty tylko w złotówkach, euro i dolarach amerykańskich, jednak jeśli osoba pracująca w kraju zarabia we własnej walucie, np. w złotych (PLN), może otrzymać kredyt w złotówkach, ale jeśli osoba pracująca w kraju zarabia w walucie obcej, np.

Jeśli jesteś obcokrajowcem, prawdopodobnie nie będziesz w stanie uzyskać kredytu hipotecznego na zakup domu w Polsce, ponieważ Twoja narodowość lub pochodzenie etniczne mogą uniemożliwić Ci uzyskanie kredytu w którymkolwiek z polskich banków.

Zawarcie związku małżeńskiego z obywatelem polskim daje szansę na uzyskanie kredytu osobistego.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy sytuacja finansowa współmałżonka ma na nią jakikolwiek wpływ. Zależy to przede wszystkim od Twojej sytuacji finansowej. Jeśli jesteś już bogaty w nieruchomości, masz większe szanse na uzyskanie nieoprocentowanego kredytu hipotecznego.

Banki w Polsce są bardziej skłonne pożyczać pieniądze osobom pozostającym w długotrwałych związkach. Banki chętniej pożyczają pieniądze parom małżeńskim, ponieważ uważają, że małżeństwo daje im solidny powód do udzielenia kredytu.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka online

Chociaż upadłość konsumencka to często trudna i skomplikowana sytuacja, internetowe narzędzia stwarzają teraz nowe możliwości dla osób, które potrzebują wsparcia w tym zakresie. Dzięki wprowadzeniu upadłości konsumenckiej online, proces staje się bardziej dostępny i wygodniejszy dla wszystkich zainteresowanych. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą ta nowa forma rozwiązania finansowych problemów.

Oferta

Oferta kredyt123.pl Nasza Oferta Poznaj rozwiązania Finansowe z kredyt123.pl Kredyt Gotówkowy Kredyt Gotówkowy z doradcą kredyt123.pl Wysoka kwota kredytu Długi

Najtańszy Kredyt Gotówkowy

Najtańszy Kredyt Gotówkowy Kredyt do 120.000 PLN Umowa do 120 miesięcy (10 lat) Stopa oprocentowania od 5% Rata dopasowana Spłata