Jak sprawić, by kredyt hipoteczny był tańszy?

Jak sprawić, by kredyt hipoteczny był tańszy (3)Jak sprawić, by kredyt hipoteczny był tańszy?

Oferta kredytów jest tak zróżnicowana, że niełatwo zaufać pierwszemu lepszemu bankowi, ale należy ją dokładnie rozważyć, aby nie stracić pieniędzy na nietrafiony kredyt. Kredyt hipoteczny na 430 tys. zł obniżony o połowę powinien być dokładnie przemyślany.

Coraz trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny z niską ratą. W Polsce główną przyczyną jest to, że przeciętny miesięczny dochód pozwala na zaciągnięcie tylko jednego kredytu hipotecznego. Przede wszystkim istnieje duże zapotrzebowanie na kredyty w walutach obcych.

W ostatnich latach osoby kupujące mieszkanie nie mają innego wyjścia, jak tylko zaciągnąć tradycyjny kredyt hipoteczny w rodzimej walucie. Raty takich kredytów, które są zwykle o kilkaset złotych wyższe niż w przypadku kredytów hipotecznych z dopłatami, są niestety wysokie. Można jednak tak pokierować finansowaniem, aby rata nie była tak wysoka.

Należy dokładnie zbadać tę kwestię we wszystkich bankach, aby dokonać porównania. Różnice w oprocentowaniu, prowizjach i innych kosztach w poszczególnych bankach są bardzo duże.

Możemy też obniżyć raty kredytu hipotecznego, skutecznie negocjując ze sprzedającym mieszkanie. Sprzedający godzą się na obniżenie cen o kilkanaście procent w stosunku do pierwotnych ofert. To powoduje wzrost cen.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?
finanse

Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne?

Kiedy oszczędzanie na lokacie jest opłacalne? Ludzie obawiają się, że banki mogą się pogubić, ponieważ od kilku lat systematycznie obniżają oprocentowanie pieniędzy przechowywanych w swoich placówkach. To spowodowało wzmożoną dyskusję na temat innego sposobu oszczędzania.

Czytaj więcej »