Jak sprawić, by kredyt hipoteczny był tańszy?

Jak sprawić, by kredyt hipoteczny był tańszy (3)Jak sprawić, by kredyt hipoteczny był tańszy?

Oferta kredytów jest tak zróżnicowana, że niełatwo zaufać pierwszemu lepszemu bankowi, ale należy ją dokładnie rozważyć, aby nie stracić pieniędzy na nietrafiony kredyt. Kredyt hipoteczny na 430 tys. zł obniżony o połowę powinien być dokładnie przemyślany.

Coraz trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny z niską ratą. W Polsce główną przyczyną jest to, że przeciętny miesięczny dochód pozwala na zaciągnięcie tylko jednego kredytu hipotecznego. Przede wszystkim istnieje duże zapotrzebowanie na kredyty w walutach obcych.

W ostatnich latach osoby kupujące mieszkanie nie mają innego wyjścia, jak tylko zaciągnąć tradycyjny kredyt hipoteczny w rodzimej walucie. Raty takich kredytów, które są zwykle o kilkaset złotych wyższe niż w przypadku kredytów hipotecznych z dopłatami, są niestety wysokie. Można jednak tak pokierować finansowaniem, aby rata nie była tak wysoka.

Należy dokładnie zbadać tę kwestię we wszystkich bankach, aby dokonać porównania. Różnice w oprocentowaniu, prowizjach i innych kosztach w poszczególnych bankach są bardzo duże.

Możemy też obniżyć raty kredytu hipotecznego, skutecznie negocjując ze sprzedającym mieszkanie. Sprzedający godzą się na obniżenie cen o kilkanaście procent w stosunku do pierwotnych ofert. To powoduje wzrost cen.

Rozpocznij Czat

Masz Pytanie ? Chętnie na nie odpowiemy

Jak zaksięgować sprzedaż samochodu osobowego po leasingu i jak wykupić auto po leasingu?
finanse
JAK OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ?

JAK OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ? W Jak ogłosić upadłość konsumencką, dług konsumencki jest albo zmniejszony lub anulowany. Taka sytuacja ma miejsce, gdy konsument nie jest w stanie spłacić swoich długów. W związku z tym czasami trzeba

Czytaj więcej »
Pożyczki społecznościowe dla początkujących
finanse
Kredyt gotówkowy – jak dostać go bez problemu

Kredyt gotówkowy – jak dostać go bez problemu Wiele osób zastanawia się nad tym, jak pobrać kredyt możliwie prędko i bez szczególnych trudności otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Jest kilka sposobów gwarantujących pożyczenie gotówki prędko i

Czytaj więcej »
Kredyty Sanok - Najlepsza Oferta Kredytowa - Kredyty w Sanoku
finanse
JAK OBLICZYĆ ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ

JAK OBLICZYĆ ZWROT PROWIZJI BANKOWEJ Kiedy spłacasz kredyt hipoteczny lub gotówkowy na koniec okresu kredytowania, jak wygląda proces, w wyniku którego otrzymujesz pełny zwrot prowizji za udzielenie kredytu? W skład prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego

Czytaj więcej »