Zdolność kredytowa – jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu w banku?

Czym jest podatek katastralny - co to jest? Czy zostanie wprowadzony w Polsce w 2022 roku?

Co Zawiera Artykuł Zdolność kredytowa – jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu w banku?

Większa szansa na uzyskanie kredytu w banku Zdolność kredytowa – jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu w banku?

W dzisiejszych czasach otrzymanie kredytu stanowi spore wyzwanie dla znacznej grupy obywateli naszego kraju. Wiele osób każdego dnia podejmuje karkołomne próby jego uzyskania i wędruję od banku do banku. Często słyszy od typowego doradcy klienta, że nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej, aby otrzymać wnioskowaną kwotę pieniędzy.

Sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej: 

1. Dodatkowe zajęcie. Jeśli pracujemy na etacie to dobrym rozwiązaniem jest pozyskanie dodatkowych zajęć zarobkowych. W ten sposób posiadając zarówno umowę o pracę jak i umowę o dzieło lub zlecenie nasze szanse na otrzymanie kredytu diametralnie wzrosną. Pamiętajmy o tym, że wszsytkie nasze dodatkowe źródła dochodu powinny być w sposób formalny potwierdzone.

2. Znajdźmy osobę poręczyciela. Czasami dobrze jest mieć przyzwoite stosunki z członkami własnej rodziny i znajomymi. Osoba poręczyciela również znacząco wpływa na naszą zdolność kredytową.

3. Zamknijmy mniejsze zobowiązania. Jeżeli mamy kilka kredytów gotówkowych powinniśmy je wszystkie skonsolidować. Odczekać pewien okres (przeważnie około trzech miesięcy) i wtedy dopiero przy sprzyjająych okolicznościach wnioskować o większą kwotę gotówki.

4. Sprawdźmy jak wygląda nasza sytuacja w Biurze informacji Gospodarczej i w Krajowym Rejestrze Długów. Często zdarza się tak, że kilka „nieistotnych” mandatów, któych nie zapłaciliśmy w przeszłośći blokuje nam aktualnie otrzymanie kredytu na preferencyjnych warunkach.

kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter