Procenty przyjazne dla rolników

Kredyt na zakup ziemi - jaki kredyt wybrać na zakup ziemi rolnej?

Procenty przyjazne dla rolników

Procenty przyjazne dla rolnikówCredit Agricole oferuje 12-miesięczną lokatę dynamiczną o oprocentowaniu do 3,5% z gwarancją braku utraty odsetek przez rolnika i stałym oprocentowaniem dla banku, z której mogą skorzystać rolnicy, którzy otrzymali dopłaty bezpośrednie, ONW lub Płatności Rolnośrodowiskowe za 2015 rok.

Banki oferują różne rodzaje lokat, które różnią się sposobem naliczania odsetek oraz tym, co się stanie, jeśli klient zlikwiduje lokatę. Credit Agricole oferuje lokaty terminowe „Agro”, których oprocentowanie jest powiązane z indeksem. Na koniec okresu oprocentowanie jest równe oprocentowaniu z ostatniego miesiąca trwania lokaty. Jeśli klient otrzyma Agro od początku, to przez cały okres trwania lokaty będzie miał najwyższe oprocentowanie. Jest to najwyższa możliwa stopa procentowa. Jeśli klient otrzymuje Agro przez 8 miesięcy, stopa procentowa wyniesie 2%. W przypadku klienta, który otrzymuje 8 miesięcy – 2%, jeśli w ciągu tego miesiąca wyjmie pieniądze wcześniej, może skorzystać z niższego oprocentowania. Natomiast lokaty terminowe „Kompensacyjne” nie są oprocentowane w okresie ich trwania.

Charakter pracy rolników sprawia, że jest ona szczególnie ryzykowna. Muszą oni oszczędzać swoje dochody, zazwyczaj w formie kontraktów terminowych na zbiory. Bez tych oszczędności mogą stracić pieniądze, jeśli sprzedadzą swoje plony przed zbiorami lub nie zdążą kupić od rządu oczekiwanego dochodu na następny rok. Dlatego trzymają swoje depozyty w bankach i instytucjach kredytowych. Lokata AGRO jest dobrym produktem, który pomaga im w gromadzeniu tych oszczędności. Umożliwia im zerwanie lokaty w dowolnym momencie.

Fundusz Kredytu Rolniczego (CRAF) gwarantuje stałe oprocentowanie w wysokości od jednego do trzech i pół procent (1,5% – 3,5%) w zależności od czasu trwania lokaty. Rolnicy mogą zakładać dowolną liczbę lokat. Jest to ważne, ponieważ ARIMA podzieliła wypłatę środków pomiędzy dwie części. Dotyczy to również depozytów, które ARIMA przekazuje na konta rolników w innych bankach.

Z promocji trwającej przez rok, od kwietnia 2015 r. do 31 marca 2016 r., skorzystają klienci, którzy założą w Credit Agricole nowe konto AGRICOLE lub skorzystają z jednego z trzech pakietów Konta Biznes. Maksymalna kwota dopłat u jednego klienta wynosi 200000 zł. Jeśli klient otrzymał więcej dopłat, np. ponad 200000 zł z Credit Agricole za 2015 r., powinien tę nadwyżkę zatrzymać lub zdeponować w innych produktach oszczędnościowych

W tym roku maksymalna łączna kwota przeznaczona w naszym kraju na płatności bezpośrednie to 14,5 mld zł. ARIMR na zaliczki przewidziała ok. 2,8 mld zł i wypłaca je do końca listopada. Pozostałe środki ma przekazywać od 1 grudnia 2015 r.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

upadłość konsumencka wniosek wierzyciela

Upadłość konsumencka to proces, który ma na celu zabezpieczenie interesów zarówno dłużnika, jak i wierzycieli. Jednak czy wierzyciele mają możliwość złożenia wniosku o upadłość konsumencką? Sprawdźmy jak te dwie strony mogą uczestniczyć w tym procesie i jakie mają obowiązki oraz prawa.