Mamy potwierdzenie od ministra: nowy podatek dotknie również e-sklepy!

Trzęsienie ziemi w chwilówkach. To koniec dobrych czasów dla lichwiarzy?

potwierdzenie_ministraMamy potwierdzenie od ministra: nowy podatek dotknie również e-sklepy!

Jak się, bowiem okazuje nie tylko tradycyjne placówki handlowe będą obciążone nowym podatkiem obrotowym. Dotyczył on będzie, bowiem również handlu elektronicznego i sklepów internetowych.

Jednoznacznie potwierdził to przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Stwierdził on, bowiem – Nie ma rozróżnienia w polskim prawie na sklep i sklep internetowy.

Oceniono, iż sklepy internetowe funkcjonują w ten sam sposób i w tym samym sektorze, wobec tego nie ma żadnego powodu, aby zostały one wyłączone od nowych regulacji dotyczących podatku obrotowego. Swoje stanowisko minister Kowalczyk przedstawił podczas programu Dzieje się na Żywo.

Dodał on jednak, że w pierwotnej formie ustawy rząd Beaty Szydło nie przewidywał, aby nowym podatkiem objąć sklepy internetowe. Stanowisko to uległo jednak zmianie w chwili, kiedy z projektu podatku handlowego została usunięta wzmianka dotycząca powierzchni usługowej (planowano, że będzie to 250m2).

Minister Henryk Kowalczyk zaznacza jednak, iż największa stawka podatkowa nie będzie przekraczała  poziomu 2%.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Kalkulator Leasingowy

Kalkulator leasingowy Leasing na nowy lub używany samochód Wybierasz leasing operacyjny lub finansowy, Opłata wstępna zaczyna się od 0% Umowa