kredyt hipoteczny jaki wkład własny


Jaki wkład własny kredyt hipoteczny 2022?

W 2022 roku aby otrzymać kredyt hipoteczny, musisz mieć wkład własny pokrywający co najmniej: 20% wartości kupowanej lub budowanej nieruchomości, 10% wartości nieruchomości, jeśli bank zgodzi się udzielić Ci kredytu hipotecznego z niskim wkładem własnym, a Ty przedstawisz dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania.

Kredyt hipoteczny – jaki wkład własny?

Kredyt hipoteczny to forma finansowania nabycia własności nieruchomości, który stanowi jeden ze sposobów na realizację marzeń o własnym mieszkaniu czy domu. Wybór kredytu jest duży – banki proponują szeroki wachlarz warunków finansowych oraz innych korzyści. Przy wyborze kredytu hipotecznego, ważny jest wkład własny, czyli pieniądze, które ubiegający się o kredyt samodzielnie wnosi na poczet nieruchomości.

Ile wynoszą wymogi co do wkładu własnego?

Wymogi co do wkładu własnego są różne w zależności od wybranego kredytu oraz warunków stawianych przez bank. Niektóre banki nie stawiają żadnych wymogów, pozwalając na nabycie nieruchomości bez wkładu własnego; inne banki wymagają wpłacenia wkładu własnego w wysokości 20-30%. Należy zaznaczyć, że decydując się na kredyt hipoteczny z niższym wkładem własnym, bierzesz na siebie wyższe ryzyko, a koszt kredytu może być wyższy ze względu na wyższy stopień zadłużenia.

Gdzie szukać informacji o kredycie hipotecznym?

Przy wyborze kredytu hipotecznego warto skorzystać z porady eksperta, który w czytelny sposób wyjaśni i pomoże w trafnym wyborze odpowiedniej oferty. Do najlepszych źródeł informacji na temat kredytu hipotecznego należą:

  • Strony internetowe banków i instytucji finansowych;
  • Specjalistyczne portale i serwisy internetowe;
  • Międzynarodowe serwisy internetowe;
  • Strony internetowe pośredników finansowych;
  • Targi i wystawy poświęcone tematyce finansowej;
  • Szkolenia, warsztaty, konferencje poświęcone tematyce finansowej;
  • Porady książkowe i artykuły prasowe na tę tematykę.

Jednak najważniejszą kwestią jest dobre przygotowanie dla ubiegającej się o kredyt osoby. Aby otrzymać kredyt, należy dostarczyć instytucji finansującej odpowiednie dokumenty, a następnie uzyskać od niej pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu. Bardzo ważne jest, aby zgromadzić wystarczające środki na finansowanie nieruchomości – ważne jest to, aby kupujący miał wpłaconą część wkładu własnego.

Porozumienie z bankiem zazwyczaj sprowadza się do zawarcia umowy kredytowej, w której określa się między innymi wysokość wkładu własnego, który kupujący ma do wpłacenia, a także plan spłaty kredytu. Kwestie te zawiera załącznik do umowy kredytowej, który określa środki pochodzące z kredytu, plan spłaty oraz termin do wpłaty wkładu własnego.

Aby ułatwić sobie szukanie ofert kredytu hipotecznego, warto skorzystać z usług pośredników finansowych. Specjalista pomoże Ci wybrać ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom – może on również udzielić porady dotyczącej wymaganego wkładu własnego, jak i pozostałych wymogów zmieniających się w zależności od prowadzonej oferty.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Najlepszy Kredyt Konsolidacyjny

Najlepszy Kredyt Konsolidacyjny Kredyt do 200.000 zł Spłata kredytu do 120 miesięcy Przystępna stopa oprocentowania Wygodna rata Szybka spłata Przekonaj