Kraków. Sprawa wyłudzonych kredytów i broń bez zezwolenia

aresztowanie_oszustaKraków. Sprawa wyłudzonych kredytów i broń bez zezwolenia

Prokuratura z Krakowa wystosowała akt oskarżenia przeciwko Jackowi A i Ewelinie F. , w jego treści para oszustów została oskarżona o szereg przestępstw: tj. wyłudzenia i próby wyłudzenia kredytów bankowych

Ustalono, że łączna wartość wyłudzeń wyniosła blisko kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jackowi A. postawiono dziesięć tego typu zarzutów tj. 5 przestępstw oszustwa przeprowadzonych na szkodę banków lub sklepów, gdzie posługiwał się podrobionymi dokumentami odnośnie zatrudnienia i uzyskiwanych dochodów.

Ogólna suma wyłudzonych kredytów (biorąc pod uwagę poszkodowane banki i sklepy) wynosi 30.838 zł, a wartość kredytów, które chciała pozyskać w nieuczciwy sposób to 12.025 zł. Dodatkowo mężczyźnie grozi zarzut w związku z posiadaniem broni palnej bez wymaganego przez prawo zezwolenia. Jego wspólniczka Ewelina F. została natomiast oskarżona o to, że podrabiała zaświadczenia dotyczące zatrudnienia Jacka A. Dodatkowo nakłaniała go do wyłudzenia przedmiotowych kredytów. W toku czynności operacyjnych stwierdzono, że między oskarżonymi osobami nie istniała żadna zażyłość a łączyła ich jedynie sposobność do wspólnego popełnienia przestępstwa. W chwili obecnej organom ścigania nie udało się odzyskać wyłudzonych pieniędzy. Jacek A. w swoich krótkich wyjaśnieniach przyznał się do winy. Ewelina F. w dalszym ciągu nie przyznaje się do winy. Przestępcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Scroll to Top