Koniec intratnego „biznesu” z wyłudzaniem kredytów

Świadome pożyczanie. Dowiedz się, jakie kredytowe sztuczki stosują banki.

oszustwa_policjaKoniec intratnego „biznesu” z wyłudzaniem kredytów

Funkcjonariusze Policji z Pszczyny zamknęli sprawę odnośnie pięcioosobowej grupy oszustów. Wszyscy on są mieszkańcami województwa śląskiego. Najmłodszy z nich ma 22 a najstarszy 58 lat. Poprzez posługiwanie się podrobionymi dokumentami grupa wyłudzała kredyty na kupno sprzętu RTV jak również próbowała wyłudzać pieniądze w banku. W wyniku działań operacyjnych policji ich proceder został przerwany a o ich dalszym losie i przyszłości zdecyduje już prokurator i sąd.

Grupa oszustów została ujęta w maju 2015 r, gdy starała się z różnych placówkach bankowych w Pszczynie wyłudzić kwotę ponad 100 tys. zł. Na całe szczęście wszystkie wnioski składane w bankach zakończyły się decyzją o odmowie przyznania wnioskowanej kwoty pieniędzy.

Nagły wzrost tego typu wniosków zainteresował organy ścigania. Policjanci, którzy, na co dzień zajmują się ściganiem przestępców gospodarczych w toku podjętych czynności stwierdzili, iż podejrzani o popełnienie przestępstwa wielokrotnie posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o miejscu zatrudnienia i wysokości uzyskiwanych zarobków. Idąc tropem oszustów śledczy ustalili, że na swoim koncie wspomniana grupa ma również inne przestępstwa. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono sfałszowane dokumenty, jakimi podejrzani posługiwali się w trakcie trwania całego procederu.

W oparciu o sfałszowane zaświadczenia oszuści wyłudzili sprzęt RTV na łączną sumę prawie 40 tys. zł. Model postępowania grupy był w różnych przypadkach odmienny. Jednak bez wątpienia mózgiem całej grupy przestępczej była 45 letnia mieszkanka powiatu bielskiego i to ona będzie główną oskarżoną w procesie. Finalnie cała piątka oszustów usłyszała już zarzuty dokonania wspomnianych przestępstw. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi im maksymalnie 8 lat pozbawienia wolności.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Najlepszy Kredyt Konsolidacyjny

Najlepszy Kredyt Konsolidacyjny Kredyt do 200.000 zł Spłata kredytu do 120 miesięcy Przystępna stopa oprocentowania Wygodna rata Szybka spłata Przekonaj