Koniec intratnego „biznesu” z wyłudzaniem kredytów

oszustwa_policjaKoniec intratnego „biznesu” z wyłudzaniem kredytów

Funkcjonariusze Policji z Pszczyny zamknęli sprawę odnośnie pięcioosobowej grupy oszustów. Wszyscy on są mieszkańcami województwa śląskiego. Najmłodszy z nich ma 22 a najstarszy 58 lat. Poprzez posługiwanie się podrobionymi dokumentami grupa wyłudzała kredyty na kupno sprzętu RTV jak również próbowała wyłudzać pieniądze w banku. W wyniku działań operacyjnych policji ich proceder został przerwany a o ich dalszym losie i przyszłości zdecyduje już prokurator i sąd.

Grupa oszustów została ujęta w maju 2015 r, gdy starała się z różnych placówkach bankowych w Pszczynie wyłudzić kwotę ponad 100 tys. zł. Na całe szczęście wszystkie wnioski składane w bankach zakończyły się decyzją o odmowie przyznania wnioskowanej kwoty pieniędzy.

Nagły wzrost tego typu wniosków zainteresował organy ścigania. Policjanci, którzy, na co dzień zajmują się ściganiem przestępców gospodarczych w toku podjętych czynności stwierdzili, iż podejrzani o popełnienie przestępstwa wielokrotnie posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o miejscu zatrudnienia i wysokości uzyskiwanych zarobków. Idąc tropem oszustów śledczy ustalili, że na swoim koncie wspomniana grupa ma również inne przestępstwa. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono sfałszowane dokumenty, jakimi podejrzani posługiwali się w trakcie trwania całego procederu.

W oparciu o sfałszowane zaświadczenia oszuści wyłudzili sprzęt RTV na łączną sumę prawie 40 tys. zł. Model postępowania grupy był w różnych przypadkach odmienny. Jednak bez wątpienia mózgiem całej grupy przestępczej była 45 letnia mieszkanka powiatu bielskiego i to ona będzie główną oskarżoną w procesie. Finalnie cała piątka oszustów usłyszała już zarzuty dokonania wspomnianych przestępstw. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi im maksymalnie 8 lat pozbawienia wolności.

Scroll to Top