Jakie są przesłanki, które uniemożliwiają ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Jakie są przesłanki, które uniemożliwiają ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka jest jednym z najważniejszych narzędzi prawnych, które pozwalają osobom fizycznym na uzyskanie ulgi finansowej. Upadłość konsumencka może być jednak ogłoszona tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki.

Po pierwsze, osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musi mieszkać w Polsce. Osoba ta musi również spełniać określone warunki finansowe. Musi mieć dochody poniżej określonego poziomu oraz posiadać niewielki majątek.

Po drugie, osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musi mieć długi, których wysokość nie przekracza określonego limitu. Wysokość limitu zależy od wielkości długu i wynosi od 500 zł do 300 000 zł.

Po trzecie, osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musi wykazać, że jej długi są niewypłacalne. Musi również przedstawić wnioskodawcy szczegółowy plan spłaty długów.

Po czwarte, osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musi wykazać, że nie ma możliwości spłacenia długów bez ogłoszenia upadłości.

Po piąte, osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musi wykazać, że nie była w przeszłości upadła.

Po szóste, osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musi przedstawić sądowi świadectwo osobistego i zaświadczenie o zatrudnieniu.

Po siódme, osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musi wykazać, że nie jest w stanie spłacić długów w ciągu pięciu lat.

Podsumowując, przesłanki, które uniemożliwiają ogłoszenie upadłości konsumenckiej, to m.in.: miejsce zamieszkania w Polsce, spełnienie określonych warunków finansowych, posiadanie długów, których wysokość nie przekracza określonego limitu, wykazanie niewypłacalności długów, przedstawienie wnioskodawcy szczegółowego planu spłaty długów, niemożność spłacenia długów bez ogłoszenia upadłości, brak upadłości w przeszłości, przedstawienie sądowi świadectwa osobistego i zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wykazanie, że długi nie zostaną spłacone w ciągu pięciu lat.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Kredyty Sanok

Kredyty Sanok: zapoznaj się z rozwiązaniami finansowymi w Twojej okolicy Kredyty Sanok: zapoznaj się z rozwiązaniami finansowymi w Twojej okolicy