Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie

Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie

Co Zawiera Artykuł Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie

Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanie

Kryzys to najlepszy czas na oszczędzanieZmniejszenie zmartwień związanych z pieniędzmi w czasach, gdy stoimy w obliczu kryzysu gospodarczego, jest zdroworozsądkowe. W ostatnich latach większość ludzi żyła ponad stan i znalazła się w trudnej sytuacji. Zamiast nadmiernie wydawać, powinniśmy kierować się rozsądnymi wytycznymi, tak aby oszczędzać pieniądze w jak najbardziej opłacalny sposób. Wymaga to skupienia się na trzech aspektach: umiarkowaniu wydatków, zdrowym rozsądku w wydawaniu pieniędzy i oszczędzaniu tego, co zostaje. Ten ostatni aspekt nie jest dla wszystkich.

Przegląd praktycznych form inwestowania

Gdy trudno jest uzyskać kredyt, „czarna godzina” może nadejść, gdy jest on naprawdę tani. Jednak w praktyce często tylko za cenę złej inwestycji można znaleźć atrakcyjne okazje, na przykład tanio sprzedać aktywa.

  • Na przykład Lokata Terminowa Meritum Banku oferuje stałe oprocentowanie 8,5% dla depozytów kapitałowych klienta do 5 000 zł i wygasa w ciągu 3 miesięcy.
  • Codzienne depozyty składane są idealne dla konsumentów o nieregularnych dochodach, którzy zazwyczaj mają trudności z zebraniem ryczałtu. „Lokata na Start” w Getinonline jest doskonałym przykładem tego typu rachunku na dzień rozliczeniowy. Zapewnia również oprocentowanie porównywalne z tymi na innych, bardziej typowych kontach obciążonych podatkiem – 8%Możliwe do ulokowania w ten sposób środki dla pojedynczej lokaty nie mogą przekraczać kwoty 10 000 zł.
  • Konta oszczędnościowe to pewny zakład na sukces, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. dbNET Savings zapewnia 10% oprocentowanie przez pierwsze dwa lata na nowych rachunkach.
  • Fundusze Dłużne – te wydają się najbardziej niezawodne w niepewnych czasach, na szczególne wyróżnienie zasługuje ostatnio PZU Dłużny Rynków Wschodnie (grudzień 2011) ze zwrotem ponad 4,2% swoich klientów.

Złotówkowicze nie mogą spać spokojnie. Czy będzie powtórka dramatu z frankiem?Małym druczkiem…

Pod względem finansowym proponowana obecnie lista form inwestycyjnych przypomina gwiazdkę z nieba. Należy jednak zwrócić uwagę również na mniej krzykliwe aspekty tych produktów finansowych, do których należą między innymi:

  • Zapisy na „Lokatę na Start” w Getinonline przyjmowane są tylko do 24 stycznia 2012 roku, zaś jeden klient może założyć nie więcej niż 10 lokat. Nominalne oprocentowanie dla tej lokaty wynosi 6,5% w skali roku;
  • Najwyższe, wynoszące 8,5%, oprocentowanie „Pierwszej Lokaty” w Meritum Banku dotyczy tylko środków w kwocie do 5 000 zł. Lokaty w kwocie do 10 000 zł oprocentowane są już na 7%, zaś powyżej 10 000 zł jedynie 5% – kapitalizacja na koniec okresu deponowania;
  • Promocyjne oprocentowanie dbNET Konta Oszczędnościowego obowiązuję tylko do końca lutego 2012 roku. Nominalnie wynosi ono 8,1%, jednak tylko dla salda nie przekraczającego 10 000 zł, gdy przewyższy ono tę wielkość wyniesie ono wówczas tylko 4,09%.
  • Inwestowanie w fundusze, w tym również te ostatnio najkorzystniejsze, czyli PZU Dłużne Rynków Wschodzących, wiąże się z ryzykiem utraty części kapitału – co zawsze należy mieć na uwadze, o opłatach za zarządzanie i odkupienie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych nie zapominając!

Oszczędzaj, oszczędzaj i oszczędzaj tak dużo, jak tylko możesz.

Jako naród polski pokazaliśmy, że potrafimy zachować solidarność i znajdować niestandardowe rozwiązania. Dla większości polskich gospodarstw domowych kryzys nie jest pretekstem do ucieczki od problemu, zamiast stawienia mu czoła. Rozwiązaniem może być oszczędzanie finansowe w naszych budżetach domowych, gdzie w miarę możliwości powinniśmy systematycznie oszczędzać.

 

kredyt123.pl
kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Zapisz się na nasz Newsletter