Jak nie dać się oszukać pośrednikowi?

O walce z długami, czyli dlaczego czasem im gorzej, tym lepiej?Jak nie dać się oszukać pośrednikowi?

Nastąpił rosnący wzrost liczby brokerów, które są ścigane za nielegalny handel i sugeruje się, aby uniknąć nieuczciwych brokerów i upewnij się, że broker, który masz do czynienia z jest uczciwy.

Internet oferuje dziesiątki tysięcy ofert nieruchomości na sprzedaż. Niektóre z nich są wymienione przez brokerów, które nie są legalnie działających jako brokerzy. Niestety, wiele z tych postów online nie zawsze są autentyczne. Niektóre z pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy chcą zarabiać pieniądze poprzez zamieszczanie reklam online nie mogą być legalnie działające jako pośrednik w obrocie nieruchomościami. To sprawia, że Internet jest naprawdę przerażające miejsce dla ludzi szukających nieruchomości.

Ponad 100.000 transakcji zostały przeprowadzone przez agencje nieruchomości (REA), jednak ostatnie badania wykazały, że tylko 7 procent podpisanych umów były w najlepszym interesie pośrednika. Powód, dla którego tak się stało, nie jest tak łatwy do zrozumienia, ale należy pamiętać, że licencja nie jest gwarancją dla REA do wykonywania swoich obowiązków prawnych. W 2012 roku zakończyły się ponad 604 sprawy wszczęte przez komisję odpowiedzialności zawodowej w celu pociągnięcia brokerów do odpowiedzialności. W 8 z nich broker został pozbawiony licencji, a w pozostałych nałożono na niego sankcje. Liczba

brokerzy nie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za swoje działania bez umowy

Ustawa o gospodarce nieruchomościami przewiduje, że przed zawarciem transakcji musi zostać podpisana umowa pomiędzy właścicielem a pośrednikiem. Ten instrument prawny umożliwia zaangażowanie agenta w proces sprzedaży i zakupu nieruchomości. Nielegalne jest udzielanie informacji przez profesjonalistów, udostępnianie zdjęć lub dokonywanie analiz nieruchomości, a także niezgodne z prawem jest organizowanie spotkania pomiędzy kupującym a sprzedającym przed podpisaniem umowy określającej warunki transakcji.

Scroll to Top