Czy Upadłość Konsumencka jest Możliwa dla Jednoosobowych Działalności Gospodarczych?

Czy upadłość konsumencka jest możliwa dla jednoosobowych działalności gospodarczych? Odpowiedź na to pytanie jest złożona.

Upadłość konsumencka jest prawnym procesem, który pozwala dłużnikom złagodzić lub uniknąć długów. W Polsce, upadłość konsumencka jest regulowana przez ustawę o upadłości i naprawie przedsiębiorstw. Ustawa ta określa, które osoby mogą skorzystać z upadłości konsumenckiej.

Jednoosobowe działalności gospodarcze są zdefiniowane jako działalność gospodarcza prowadzona przez jedną osobę, która jest zarówno przedsiębiorcą, jak i właścicielem. Ustawa o upadłości i naprawie przedsiębiorstw wyraźnie stwierdza, że jednoosobowe działalności gospodarcze nie są uprawnione do skorzystania z upadłości konsumenckiej. Oznacza to, że jednoosobowe działalności gospodarcze nie mogą skorzystać z upadłości konsumenckiej w Polsce.

Jednakże istnieją inne sposoby na złagodzenie lub uniknięcie długów dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Na przykład, jednoosobowe działalności gospodarcze mogą skorzystać z tzw. „postępowania ugodowego”, które pozwala dłużnikom ugody z wierzycielami w celu zmniejszenia lub uniknięcia długów.

Podsumowując, upadłość konsumencka nie jest możliwa dla jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce. Jednakże istnieją inne sposoby na złagodzenie lub uniknięcie długów dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

kredyt123.pl

kredyt123.pl

Twoje finanse pod kontrolą.

O Nas

Naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług w najlepszych cenach. Zespół naszych doradców jest wykwalifikowany, kompetentny i zawsze gotowy do pomocy. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić naszym klientom optymalne i satysfakcjonujące rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Follow Us

Poradnik Tygodnia

Zapisz się na nasz Newsletter

Upadłość Konsumencka Czy Warto

Upadłość konsumencka czy warto? Kto tam nie był… Jesteś winien więcej niż możesz sobie pozwolić. Widzisz reklamy „firm regulujących zadłużenie”

Kalkulator Kredytu Gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego Kredyt do 150.000 zł Maksymalny czas spłaty 120 miesięcy (10 lat) Oprocentowanie już od 9% Wygodna rata